Sevgimiz bu kadar mı?

Sevgimiz bu kadar mı?

İzzet Baysal Şükran Günleri kapsamında gerçekleştirilen program devam ediyor. Dün protokol ve İzzet Baysal Vakfı Mütevelli heyetinin katıldığı törende konuşma yapan İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, yapılan törene Bolu halkının ilgisizliğine tepki gösterdi. Baysal yaptığı konuşmada, “İzzet Baysal şükran yürüyüşünde Bolu halkı nerede? Onu o kadar mı seviyoruz? Onu o kadar mı sayıyoruz?” dedi. Gerçekleştirilen törene ayrıca Bolu milletvekilleri de katılmadı.

Gerçekleştirilen programda konuşma yapan İBV Başkanı Ahmet Baysal, “Sevgili Bolulular, 11 Mayıs'ta bildiğiniz gibi bu deftere bir şeyler yazıyoruz ve ona yolunda gittiğimize dair söz veriyoruz. Acaba o şükran günlerini o istedi mi? Sağlığında bu şükran günleri yapılsın diye temennisi oldu mu? Hepiniz biliyorsunuz ki hayır. Bunu Bolulular ona kalplerinden gelen sevgi ve şükranlarını göstermek için düzenlediler ve buna devleti temsil eden valiliğimiz, şehrimizi temsil eden belediyemiz, gençliği temsil eden üniversitemiz Bolu halkının hislerine tercüman olarak bu günleri düzenlediler” dedi.

ONU O KADAR MI SAYIYORUZ

Gözyaşlarına boğulan Ahmet Baysal konuşmasının devamında, Bolu halkının İzzet Baysal Şükran Yürüyüşü'ne katılmayışını eleştirerek; “Bolu halkını bugün göremiyoruz. Öğrenciler var. Onun bu yaptıkları hepiniz biliyorsunuz ki sevgili evlatları devleti temsilen valilik, şehri temsilen Belediye, öğrencileri temsilen üniversitemiz her sene şükranı ifade etmek için öyle bir gün düzenliyorlar ve ilk gününde de bir yürüyüş düzenliyorlar. İzzet Baysal Şükran yürüyüşünde Bolu halkı nerede? Onu o kadar mı seviyoruz? Onu o kadar mı sayıyoruz?” diye tepki gösterdi.

DEĞİL ÜLKEMİZDE, DÜNYADA EŞİN YOKTUR

İzzet Baba'nın Bolu'ya kazandırdığı eserlerin altını çizen Ahmet Baysal, açıklamasının devamında; “Bolumuzun babası büyük hayırsever ve örnek insan İzzet Baysal sevgili amcam bu büyüdüğün ana, baba toprağına öyle eserler kazandırdın ki değil ülkemizde dünyada eşin yoktur. Bununla da kalmadın, hayatın boyunca kazandıklarını vererek eserlerini sonsuza kadar devam ettirecek vakıf kurdun. Bu vakfı, çok sevdiğin vakfı Bolulu evlatlarına emanet ettin. Sana minnetle şükranlarımızı sunduğumuz bu anlamlı günde şuanda sana bir yeğen olarak değil, Bolululara vekâleten bu emaneti taşıyan mütevellilerin adına sesleniyorum. Değerli büyüğüm arzuladığın ve istediğin yönde gidiyoruz. Kurduğun bu vakfı sağlığında esaslı temellere oturtmuş uygulamalarınla, köklerini Bolu toprağının derin köklerine salmışsın ki, kimse onu oradan sökmesi imkânsız. Bizlere bıraktığın varlığı gelirleriyle yeni filizlerin oluşturulması hiç de zor olmuyor” dedi.

SENİN İZİNDEN GİDİYORLAR

Boluluların İzzet Baysal'ın izinden giderek hayırseverlik yarışına girdiğini belirten Baysal sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Her geçen gün çok sevdiğin şehrin yeni eğitim ve sağlık tesisleriyle zenginleşmeye devam ediyor ve şüphesiz ki devam da edecek. Köklerini saldığın bu topraktan seni örnek alan filizin yeşerdiğini de müjdelemek istiyorum. Bolulular adeta hayırseverlik yarışına girdiler. Bir araya gelerek güçlerini birleştirerek Bolu'yu daha yaşanılan bir şehir yapmak için kollarını sıvadılar. Ülkenin diğer illerini de peşlerinde sürüklüyorlar. Bolu'da ilk defa olarak ülkenin sosyal yardımlaşma kolu oluştu. İzinden giderek ülkenin ilk örneği oldu. Sana bir müjde daha vermek istiyorum.”

HİÇ ŞÜPHEN OLMASIN

Ahmet Baysal konuşmasının sonunda, “Senin gibi ana, baba toprağına dönen bir sanayici daha çıktı. Ne seni tanıyor, ne seni gördü. Senden ilham aldı. Üniversitesine o da senin gibi üniversite kazandırdı. Bu hayırsever vatandaş gazetelere verdiği beyanatın da ne diyor: 'Ben Bolu'nun İzzet Baysal'ını örnek aldım.' Rahat ve müsterih ol sevgili büyüğümüz, Bolu'yu eğitim ve sağlıkta daha ileriye taşıyanlar olacağız. Hiç şüphen olmasın. Bunun da ötesinde yukarda verdiğin örnekte gördüğün gibi, senin bu hayırseverliğin ülkenin başka yerlerine de taşmaktadır. Sana bir kere daha sevgi ve saygılarımızı sana bir kere daha şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

İZZET BAYSAL'I BOLU'DA YAŞAYANLAR UNUTMAMALI

Ahmet Baysal'ın ardından kürsüye AİBÜ Rektörü Hayri Coşkun çıktı. Coşkun yaptığı açıklamada, “İzzet Baysal'ı Bolu'da yaşayanlar unutmamalı, hayırla anmalıdırlar. Üniversite olarak İzzet Baysal'ı unutmadık, unutmayacağız. İsmini taşıyan kurduğu üniversitemizi daha ileriye götüreceğiz, geleceğe taşıyacağız. İzzet Baysal seni hep yaşatacağız. Adı gibi büyük insan Sayın İzzet Baysal seni sevgi, saygı minnetle anıyor ve şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

SORUMLULUK HEPİMİZİN OMUZLARINDADIR

Yapılan törende konuşmacı olarak gelen Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “İzzet Babamızı anlatmak, vakfına eserlerine değerlerine sahip çıkmak, öğütlerine kulak vermek, yaşayışını örnek alarak bu güzellikte nesiller yetiştirme gayretiyle olacaktır. Bu sorumluluk hepimizin omuzlarındadır. İzzet Baysal sevgisi, onun bizim yaşantımıza güvence olan her geçen yıl katlanarak büyüyen eserlerini gördükçe yumak gibi büyüyor içimizde. Bugünümüzü ve yarınımızı kaplıyor. Dost sıcaklığıyla sunduğu sevgisi güneş oluyor, dünyamıza yolumuzu aydınlatıyor. Örnek insan, örnek hayırseverle hemşehri olmayı nasip eden Allah'a şükrümüz sonsuzdur. Dilimizde, gönlümüzde dualarımızdasın İzzet Baba. Sevgi bahçesi olarak gördüğümüz kabrinde huzurla uyu, mekânın cennet, Allah'ın rahmeti daim üzerinde olsun. Şahsım ve Bolu halkının sonsuz şükran ve teşekkürlerini sunuyor. Aziz hatıraların önünde saygıyla eğiliyorum. Ruhun şad olsun” şeklinde konuştu.

SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ

Törende son konuşmayı Bolu Valisi Halil İbrahim Akpınar yaptı. Akpınar yaptığı konuşmada şöyle konuştu: “Şükran günlerinde bulunmaktan mutluluk duyuyorum, burada göreve başlamamın üzerinden iki yıl geçti. Bu süre içerisinde Bolu'ya kazandırdığınız eserleri yakından tanıma fırsatı buldum. İlimize gelen tüm yerli ve yabancı kişiler, size olan hayranlıklarını gizleyemiyorlar. Bizler de sizlerle gurur duyuyoruz. Yaptığınız eğitim kurumlarında binlerce evladımız eğitim görüyor. Yurtlarınızda huzur içinde kalınıyor. Sağlık kurumlarınız şifa dağıtmaya devam ediyor. Kendi sağlığınızda yaptığınız eserlerin yanında Bolu'nun vicdanına emanet ettiğiniz vâkıfınız emin ellerde, en güzel ve verimli şekilde hizmetlerine devam ediyor. Gönüller dostu İzzet Baysal hayırsever insanlarımızın bile gönlünde ulaşılması zor ama güzel bir örneksiniz. Sizin ve yoluna devam edenlerin eserlerine sahip çıkabildiğimiz ölçüde görevimizi yapmış olduğumuzun bilincindeyiz. Sizi çok değer verip şehrinizi emanet ettiğiniz Bolulu evlatlar adına büyük bir şükran duygusuyla selamlıyorum. Ruhun şad olsun. Yüce Allahın rahmeti bereketi üzerinde olsun” dedi.HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.