Sezer hazırlıklıydı

Sezer hazırlıklıydı

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Bolu Atatürk Lisesi'ndeki bazı sınıf mevcutlarının fazla olması konusunda, İl Milli Eğitim Müdürü Recep Sezer'den bilgi aldı.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Bolu Valiliği ziyareti sırasında, “Bolu'da bir okulun sınıflarında eğitim gören öğrenci sayılarının fazla olduğunu” ifade eden bir gazeteciye şunları söyledi: “Bizim hedefimiz, fiziki altyapıların en iyi şekle getirilmesi.Türkiye ortalamasını şu anda 33 kişiye düşürdük. Bolu, bizim eğitim başarısında çok yüksek olduğumuz illerden birisi. Bolu, derslik başına düşen öğrenci sayısının Türkiye ortalamasının altında olduğu illerin birisi. Bolu'da il ortalaması yaklaşık 27 civarında olması lazım.”

BÖYLE BİR SORUNUN GELECEĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜM İÇİN RAKAMLARI SİZE GETİRDİM

Bu sırada konuşmaya giren Milli Eğitim Müdürü Sezer, “Sayın Bakanım böyle bir sorunun geleceğini düşündüğüm için rakamları size getirdim. Sadece bir sınıfta böyle bir durum var. O da birleştirildiği için. Lise 10'uncu sınıflarda alan seçimi yapıldığı için. Ve bir alanı hepsi birden istiyor, bölseniz dersliğiniz yok, bölmeseniz öğrenci sayısı fazla” diye cevap verdi. Bakan Çubukçu ise, “Tabi ki ortalamanın üzerinde görülüyor. Çalışmalarımızı yapacağız. İl Milli Eğitim Müdürümüz burada, o okula özel bir talep olabilir” diye konuştu.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.