SHP Genel Başkanı, Filiz Restaurant’taydı;"İttifaktan kaçmak, iktidardan kaçmak anlamına gelir"

SHP Genel Başkanı, Filiz Restaurant’taydı;"İttifaktan kaçmak, iktidardan kaçmak anlamına gelir"

SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, CHP, DSP ve SHP'nin yapacağı ittifakın kesin olarak iktidar olacağına inandığını belirterek,"Bundan yan çizmek, ittifaktan kaçınmak, aslında iktidardan kaçmak anlamına gelmektedir"

SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, CHP, DSP ve SHP'nin yapacağı ittifakın kesin olarak iktidar olacağına inandığını belirterek, "Bundan yan çizmek, ittifaktan kaçınmak, aslında iktidardan kaçmak anlamına gelmektedir" dedi.

Eşi Neşe Karayalçın ile birlikte İstanbul'dan Ankara'ya giderken Filiz Restaurant'ta öğle yemeği yiyen Karayalçın, SHP İl Başkanı Kemal Alemdar ve SHP İl Eğitim Sekreteri Reşat Demirel tarafından ağırlandı.

Bolu Gündem Gazetesi imtiyaz sahibi Fatih Melih Maradit'le de bir süre sohbet eden SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, önümüzdeki 1 yıl içinde Türkiye'de AB, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin öne çıkacağını söyledi.

CHP, DSP VE SHP İTTİFAKI İKTİDAR OLUR

Sohbet sonrası Doğan Haber Ajansı kameralarına konuşan Karayalçın, CHP, DSP ve SHP'nin yapacağı ittifakın kesin olarak iktidar olacağına inandığını söyledi.

Murat Karayalçın ittifak hakkındaki görüşlerini şöyle dile getirdi; "Bundan yan çizmek, ittifaktan kaçınmak, aslında iktidardan kaçmak anlamına gelmektedir. Ben geçmiş yılları dikkate alarak, insanların eğilimlerini bilen bir siyasetçi olarak söylüyorum; umarım sağduyuyla, Türkiye sevgisiyle bu değerlendirmeyi yaparız. Türkiye tarihinin en zor günlerini yaşıyoruz. İşsizliğin, yoksulluğun bu kadar yaygın olduğu bir dönemi hiç yaşamadık. Cumhuriyetin temel değerlerinin tehdit edildiği yılların içindeyiz. Cemaatlerin, Türkiye'nin semtlerine, ana kentlerine egemen oldukları, her türlü yasa dışı örgütlenmelerin içine girdileri bir dönemde sosyal demokratların gerçekleştireceği bir ittifakın bütün yurttaşlar tarafından destekleneceğine inanıyorum. Bu nedenle ittifakın iktidar olacağını söylüyorum. İvedilikle bu karar alınmalı. Bu karar alınmazsa, bu sağlanmazsa, bunun vebalinin çok ağır olacağını düşünüyorum. Kimse bunu ödeyemez, kimse bu vebalin altından kalkamaz."

ÇOK GÜZEL BİR ORTAM

Filiz Restaurant'a bir süredir uğramadığını belirten SHP Genel Başkanı Karayalçın; “Çok güzel bir ortam yaratmışsınız. Filiz'in zaten nefis tadını biliyorduk. Bu ortamı da çok beğendim” diyerek, Kemal Alemdar, Reşat Demirel ve Servet Türker'i tebrik etti.

12.09.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.