Şimdi eller semaya

            12.05.2005

Geleneksel İzzet Baysal’a Şükran Günleri’nin başlangıcı, geleneksel hale getirilen mevlid-i şerifle başlar. Bu yıl da öyle oldu. Bir farkla. Bu yıl bir hayli uğraştan sonra, Milli Piyango idaresinin rutin olarak düzenlediği Milli Piyango idaresi İzzet Baysal’a özgü 9 Mayıs’taki çekilişini Bolu’da yaptı. Dolayısıyla Şükran Günleri 9 Mayıs’ta start aldı.

Programda yerini alan hatim duası ve mevlid Yıldırım Bayezid Camii’nde bir cemaat tarafından huşu ile dinlendi.

Onun adına yapılan etkinliklerde alkış tutan eller, şimdi semaya uzanarak Allah’a yakarışta bulunuyordu.

Damarlara kan, güçsüzlere can olan İzzet Baba’ya bağlandı bütün gönüller. Ona yöneldi sevgi saygı.

Onunla avunduk, onunla övündük, bir kez daha Allah’a yakarışlarımızda. Ellerimizle birlikte onunla yükseldi başımız. O ekmeğimiz, aşımız, can yoldaşımız, tesellimiz oldu. O gönüllerimizin gitmeyen konuğu, çaresizlerin umudu. O sanki kuruyan çorak toprakların suyu oldu.

O belki de Yıldırım Bayezid Camii’nde bizimle beraber, mutluluğumuzla mutlu oluyor, huzur buluyordu. Ruhun şad olsun İzzet Baba.

Müftümüz Sn. Ahmet Okutan, onu anlatırken, gelişen olaylarda büyük etkinliği olan medyanın nedense, böylesi güzelliklerle topluma yararı olan insanlar yerine, hep olumsuzlukların ekranlara, manşetlere taşınmasında, insanlar üzerinde meydana gelecek moral çöküntüsünden bahsediyor. Ne olur büyük küçük, herkes onu anlatsın çevresine.

Onun güzelliğini, dürüstlüğünü, insan ve vatan sevgisini anlatın ki, yeni İzzet Baysallar çıksın, insanlık ve memleket hizmetinde yarışan diyordu.

Tüm yaşamını artan bir ivmede başarı ve çalışmaya ayıran bu büyük insan da bütünleşen dualarımızla huzur bulduk.

Mevlidhanlarımızın güzel ve doyurucu sesleri ile çektikleri ziyafette bir kez daha kulaklarımızın ve gönüllerimizin pası silindi.

Sebep olandan Allah razı olsun. Okuyanların ağızlarına sağlık, Allah kabul etsin.

Bu yazı toplam 648 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.