ŞİMDİ NE OLACAK?

ŞİMDİ NE OLACAK?

Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Lideri Mustafa Sarıgül, “Partileşemeyeceğiz, CHP'ye destek vereceğiz” açıklamasının ardından TDH il teşkilatlarında sular durulmuyor. TDH teşkilat yöneticilerinin gelişen süreçte nasıl davranacağı bilinmezken, parti teşkilatlarında yer alan kadrolara hem iktidardan, hem de muhalefetten “Bize katılın” teklifi geldi.

Mustafa Sarıgül'ün yaptığı açıklamanın ardından CHP Bolu İl Başkanı Tanju Özcan, Sarıgül'ün değerlendirmelerini tarihi açıklamalar olarak değerlendirdi. Özcan, TDH Bolu Teşkilatı'ndan CHP'ye katılmak isteyenlere görkemli bir tören düzenleyeceğini ifade ederek yaptığı açıklamada, “Mustafa Sarıgül, CHP'de gelişen süreçle ilgili doğru bir değerlendirme yaparak tarihi bir karar vermiştir. Kararına saygı duyuyoruz. İl genelinde TDH teşkilatında bulunan arkadaşlarımız partimize katılmak isterlerse bu birleşmeyi görkemli bir törenle taçlandırabiliriz. Arkadaşlarımıza kapımız her zaman açık” diye konuştu.

AK PARTİ OLARAK ONLARA HER ZAMAN KAPIMIZ AÇIK

TDH'de yaşanan gelişmelerle ilgili gazetemize açıklamalar yapan AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun, TDH Bolu il teşkilatından AK Parti'ye katılmak isteyenlere kapılarının açık olduğunu ifade etti. Ercoşkun, “Biz AK Parti olarak da yüzde yüz her şeyi doğru şekilde yapıyoruz diye bir tavır içinde bulunmadık. Yanlış yaptığımız durumlar vardır muhakkak. Bütün bunların eleştirilmesini olgunlukla karşılamak lazım. Bu noktada gelen teklife bağlı olarak il teşkilatında bulunan arkadaşlarımız işaret edilen partiye katılabilir, katılmayabilir ya da ortada kalabilirler. Ya da AK Parti'yi tercih edebilirler. Bizim AK Parti olarak onlara her zaman kapımız açık. Hatta önümüzdeki günlerde bu arkadaşlarla bir araya gelerek bir istişare yapmayı istiyoruz. Bolu'ya döner dönmez ilk yapacağımız işlerden biri bu olacak” dedi.

SULAR DURULMUYOR

TDH Karadeniz Sorumlusu Ömer Adıgüzel, Mustafa Sarıgül'ün ortak karar almadan parti kurmaktan vazgeçmesinin suç oluşturduğu görüşünde. Dava açacaklarını belirten Adıgüzel, şunları söyledi: "Ben 1,5 yıldır sahada alan çalışması yapıyorum. Masraflarımızı cebimizden karşıladık. Bunların hepsinin faturaları, belgeleri var. Bunu kim ödeyecek? Parti kuruluşuna yönelik bir çalışma yapıyorduk. İl ilçe binaları tutuldu. Her yerde Sarıgül'ün lider olduğuna dair pankartlar, afişler asıldı. 1 milyon 250 bin üye var. 945 ilçede örgütlüyüz. Tüm bunları bırakıp, hiçbir kimseye sormadan, danışmadan her şeyi ortada bıraktı. Derin bir hayal kırıklığı içindeyiz. Bu maddi ve manevi tazminatı gerektiren bir durumdur. Parti kurmaması suçtur. Ben kişisel olarak dava açacağım. Arkadaşlarım da aynı fikirde. Ama Ankara'daki toplantıda 81 il başkanı olarak da dava açılmasını önereceğim."


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.