Şimşir Çayırı’nda şok gelişme

Şimşir Çayırı’nda şok gelişme

Cumhuriyet Savcısı Nafiz Özkalay, 2005 yılının sonlarına doğru Bolu kamuoyuna bomba gibi düşen Şimşir Çayırı ihalesinin kamuoyuna mal olmasında en büyük rolü üstlenen, tanınmış işadamlarından Yılmaz Becikoğlu'nun ifadesine başvurdu.

Cumhuriyet Savcısı Nafiz Özkalay, 2005 yılının sonlarına doğru Bolu kamuoyuna bomba gibi düşen Şimşir Çayırı ihalesinin kamuoyuna mal olmasında en büyük rolü üstlenen, tanınmış işadamlarından Yılmaz Becikoğlu'nun ifadesine başvurdu.

Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturma başlatması, olaya yeni bir ivme kazandırırken, Cumhuriyet Başsavcısı Nafiz Özkalay'a ifade veren Becikoğlu, bir kez daha olayın takipçisi olduğunu vurguladı ve yine çarpıcı açıklamalarda bulundu.

CAN ALICI NOKTA,BELİRLENEN FİYAT

Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturmayı büyük bir memnuniyetle öğrendiğini belirten Yılmaz Becikoğlu, savcılığın olayı enine boyuna irdeleyeceğini ve gerçekleri ortaya çıkartarak suçluların cezalandırılmasını talep edeceğinin bilincinde olduğunu söyledi. Becikoğlu, olayın en can alıcı noktasının, imarsız köy tarlalarının bile m2 fiyatının 60.000 YTL (Altmışbin) olarak tespit edilip satışa çıkarılmasına karşın, Şimşir Çayırı'nın çok düşük bir bedel ile ihale listesine konulmasının olduğunun altını çizerek şunları kaydetti; “Bu bedeli kim nasıl tespit etmiştir?Ayrıca ihalenin iptali için Milli Emlak Genel Müdürlüğü'ne kimler siyasi baskı yapmıştır? Bu sorularımın cevaplarının çok iyi analiz edilmesi gerekiyor.”

GİZLİ GERÇEKLER ORTAYA ÇIKACAK

Becikoğlu, Emin ve İsmail Gökdemir kardeşlere kiralanan arazinin, iptal edilen Şimşir Çayırı İhalesi ile birlikte ele alınmasının gizli gerçekleri ortaya çıkaracağını öne sürerek, yine çarpıcı bir iddiayı da gündeme getirdi. Becikoğlu; “Burada bir de, Şimşir Çayırı'na bitişik taşınmazın Karacasu Belediyesi tarafından aylık 200 YTL bedel ile Emin ve İsmail Gökdemir kardeşlerine kiralanması olayı var. Bugün bir prefabrik kirası bile olmayan bu miktar hangi şartlarda tespit edilmiş, bu yer ne şekilde Gökdemir kardeşlere kiralanmıştır. Bu kiralama olayının Şimşir Çayırı ihalesi ile birlikte ele alınması gizli kalmış bazı hakikatleri gün ışığına çıkartacaktır. Ben şimdi Gökdemir kardeşlere her türlü şaibeyi ortadan kaldıracak bir teklifte bulunuyorum: Lütfen ve acilen bu kira sözleşmesini Karacasu Belediyesi ile birlikte karşılıklı olarak feshedin. Burayı Karacasu Belediyesi yeniden ve tüm kamuoyunun gözü önünde şeffaf bir şekilde ihaleye çıkartsın” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.