Siyaset gerildi

Siyaset gerildi

AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Güz ile CHP İl Başkanı Tanju Özcan arasındaki söz düellosu devam ediyor. Tanju Özcan’ın “İnanç hortumcuları” açıklamasına Mehmet Emin Güz’ün, “Kanıtlayamazsanız ahlaksızsınız” şeklindeki sert açıklamasına ş

Yerel seçimler yaklaşırken yerel siyasette Ankara’daki siyaseti aratmıyor. CHP İl Başkanı Tanju Özcan’ın AKP’yi hedef alan ve “İnanç hortumcuları” başlığıyla basında çıkan açıklamalarına, AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Güz’ün cevabı gecikmemişti.

Güz bir gün sonra basına yaptığı açıklamalarında, Özcan’ı hedef alarak, “İddialarınızı kanıtlayamazsanız ahlaksızsınız” şeklinde çok sert bir üslupla cevap vermişti.

“AĞZINDAN KÖPÜKLER ÇIKARAK KONUŞAN”

Güz’ün bu açıklamalarına Özcan’dan da bir o kadar sert cevap geldi. Özcan “Geçtiğimiz gün Türkiye Cumhuriyeti’nin en trajik hırsızlık ve yolsuzluk olayı ile ilgili bir açıklama yaparak, inanç hortumcusu olarak nitelediğim, Deniz Feneri yöneticilerinin yaptığı vurgun ile ilgili görüş ve düşüncelerimi ifade etmiş idim” dedi.

Açıklamasının hiçbir bölümünde AKP İl Başkanı M. Emin Güz’ün adı geçmemesine karşın, İl Başkanı’nın birilerini koruma güdüsü ile hareket ettiğini belirten Özcan, “İnanç Hortumcusu olduklarını kendileri bile itiraf eden sözde yardım derneği yöneticilerini fütursuzca, kayıtsız ve şartsız olarak, konunun içeriğini dahi kavramadan savunma ihtiyacı duymuştur. Hem de, Mehmet Emin Bey açıklamayı yapar iken kullandığı üslup, ağzından köpükler çıkarak konuşan ve ne dediğini bilmeyen Genel Başkanı ile Partisinin Bolu Belediye Başkanını aratmamıştır” şeklinde konuştu.

“YAKIŞMADI”

Bu sözler ve tavırların M. Emin Güz’e yakışmadığının altını çizen Tanju Özcan, “Bu açıklamaları sonrasında kendi kendime, ya birileri bu açıklamayı yapma noktasında M. Emin Güz’ü zorlamış, ya da bugüne kadar seviyeli ve makul bir insan olarak bildiğimiz M. Emin Güz konusunda yanılmışım demek durumunda kaldım. Buradan açıkça ifade ediyorum, benim çizgim hep net oldu. Hayatım da hiç takiyye yapmadım. Hep dik durdum. Muhataplarımdan da net olmasını, samimi olmasını bekledim. Ama herkesi kendim gibi değerlendirmemin hayatta ki önemli yanılgılarımdan biri olduğunu bu vesile ile bir kez daha görmüş oldum” dedi.

“İPE SAPA GELMEZ SÖZLER”

CHP İl Başkanı Tanju Özcan sözlerine şöyle devam etti: “Tabii ki, Sayın Güz’ün bu ipi sapmaz gelmez sözlerinin anlamının asıl gündemi saptırma çabası olduğunun farkındayım. Doğal olarak da bu gündemin değişmesine, kamuoyunun yolsuzlukları tartışmasına engel olunmasına izin vermeyeceğim.

Sayın Güz’e ve AKP yetkililerine sesleniyorum. Madem cevap vermeye bu kadar meraklısınız, o zaman şu sorulara bir cevap veriverin de halkımız aydınlansın;

1- Deniz Feneri Derneğinin yetkililerinin insanların manevi ve dini duygularını sömürerek topladıkları bağışları Kanal 7 televizyonuna aktarmaları sizin ne karar içinize siniyor?

2- Sözde yardım Derneği yöneticisi Alman Savcıya verdiği ifade de bu paraların bir kısmının Başbakan Tayip Erdoğan’ a verdiğini söylüyor. Şimdi söyle bakalım;

a- Başbakan, bu parayı kendisine verdiğini iddia eden adamları tanır mı, tanımaz mı?

b- Başbakan bu parayı almış mı, almamış mı?

c- İnsanlar bu parayı yoksul insanlar için mi, Başbakan için mi vermişler?

d- Yoksa Alman Savcı AKP’yi yıpratmak için mi bu iddiaları ortaya atmaktadır?

3- Başbakan bu parayı almış ise, parayı nerelerde kullanmıştır?

4- Sayın Başbakan veya AKP İl Başkanının Deniz Feneri Derneği ile üyelik, sempatizanlık gibi bir ilgisi var mıdır?

5- Deniz Feneri Derneğinin inanç hortumculuğu yaparak topladığı bu paraların bir kısmı AKP’nin seçim kampanyasında kullanılmış mıdır? Kullanılmamış mıdır?

6- AKP’li Başbakan ve İl Başkanı niye bu iddiaların üzerine gidilmesinden, hatta dillendirilmesinden rahatsız olmaktadır?

7- Şaban Dişli’nin aldığı rüşvet ile ilgili olarak “Ticaret Yapıyorum” demesi, Sayın Güz’ün midesini bulandırmış mıdır? Bulandırmamış mıdır?”

“YAKALARINI BIRAKMAYIZ”

“Hırsızların, dolandırıcıların, yolsuzluğa bulaşmış olanların yakalarını dünde bırakmadık, bu gün de bırakmayız. Sahip çıkanı da affetmeyiz” diyen CHP İl Başkanı Tanju Özcan sözlerini şöyle tamamladı: “Rahmetli İnönü’nün dediği gibi, biz namusuzlardan daha cesuruz.Öyle Başbakanın tehditleri ve öfkeli konuşmaları, M. Emin Güz’ün böyle ipe sapa gelmez sözleri bizi sindirmek bir yana, kararlılığımızı arttırmaktadır. Halkımız şunu iyi bilmelidir. Hırsızı, üçkâğıtçıyı, yetim hakkı yiyeni, inanç hortumcularını teşhir etmemiz AKP’lileri rahatsız ediyor ise, biliniz ki bundan sonra bu konularda daha da rahatsız olacaklardır.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.