Siyasi arena canlandı

Siyasi arena canlandı

Geçtiğimiz haftalarda AKP İl Başkanı Fatih Metin’in DYP’yi eleştirmesinin ardından, DYP İl Başkanı Adem Gümüş bir açık oturum çağrısında bulunarak “Hodri meydan” demişti. DYP genişletilmiş Divan Topl

Geçtiğimiz haftalarda AKP İl Başkanı Fatih Metin’in DYP’yi eleştirmesinin ardından, DYP İl Başkanı Adem Gümüş bir açık oturum çağrısında bulunarak “Hodri meydan” demişti. DYP genişletilmiş Divan Toplantısında konuşan İl Başkanı Adem Gümüş çağrısını yineleyerek, “Çağırdık, gelmedi” dedi.

AKP İl Başkanı Fatih Metin de, DYP İl Başkanı Adem Gümüş’e “Önce barajı aşsınlar” şeklinde cevap verdi. Öte yandan geçtiğimiz gün deprem anıtını ziyarete giden CHP İl Başkanı Yüksel Ceylan da, Bolu’daki deprem incelemelerinin neden durdurulduğunu sordu.

DYP İL BAŞKANI ADEM GÜMÜŞ: "Çağırdık, gelmedi"

DYP’nin genişletilmiş divan toplantısında konuşan Adem Gümüş, “AKP İl Başkanını açık oturuma çağırdık, gelmedi. Sofraya bir şey koymadılar ki gelip otursunlar” dedi.

Dün, Kültür Sitesi’nde gerçekleşen DYP genişletilmiş divan toplantısına İl Başkanı Adem Gümüş’ün sözleri damgasını vurdu.

DYP Genel Başkan Yardımcısı Mümtaz Yavuz, Genel İdare Kurulu Üyesi Enver Toçoğlu, eski Bolu Milletvekili Necmi Hoşver, MKYK Üyesi Oktay Türesin gibi isimlerin katıldığı toplantıda konuşan İl Başkanı Adem Gümüş, AKP İl Başkanı Fatih Metin’e tekrar meydan okudu.

ÇAĞIRDIK GELMEDİLER

AKP Hükümeti’ni bombardımana tutan DYP İl Başkanı Adem Gümüş, “AKP İl Başkanını açık oturuma çağırdık. Yaptıkları icraatları anlatsınlar diye. Gelmediler. Sofraya birşey koymadılar ki, gelip de otursunlar” dedi.

DÜNDEN BUGÜNE DYP

Toplantıda DYP Basın ve Propaganda Başkanı Oğuz Uçar’ın hazırladığı “Dünden bugüne DYP” isimli bir film izletildi. Daha sonra başkan ve üyeler slayt gösterisi ile tanıtıldı.

DYP Genel Başkan Yardımcısı Mümtaz Yavuz da kısa bir konuşma yaparak ulusal meydayı eleştirdi. Yavuz, ulusal medyanın hiçbir zaman bir hükümeti memnun etmek için bu kadar küçük düşmediğine değinerek, “Ulusal medyamız maalesef hükümete yağdanlık olmuştur” dedi.

AKP İL BAŞKANI FATİH METİN: "Önce barajı geçsinler"

Geçtiğimiz günlerde bir basın açıklaması yaparak, AK Parti Bolu İl Başkanı Fatih Metin'i açık oturuma davet eden DYP Bolu İl Başkanı Adem Gümüş'e cevap veren Fatih Metin; “Önce barajı geçin, ondan sonra açık oturum yapalım” dedi.

DYP Bolu İl Başkanı Adem Gümüş'ün, "Hodri Meydan" lafını, "Meydan boş değil ki hodri meydan olsun” şeklinde yorumlayan AK Parti Bolu İl Başkanı Fatih Metin, meydanı AK Parti'nin doldurduğunu söyledi. Gümüş'ün eleştirilerini kişiselleştirdiğini vurgulayan Metin, “Önümüzdeki seçimlerde barajı geçsinler, ondan sonra istiyorlarsa açık oturum yaparız” dedi.

BU ETİK DEĞİLDİR

DYP Bolu İl Başkanı Adem Gümüş'ün siyasi pişkinlikle eleştirileri kişiselleştirdiğini belirten AK Parti Bolu İl Başkanı Fatih Metin; “Ben şimdiye kadar hiçbir zaman Adem Gümüş'ün kişiliğine dair bir eleştiride bulunmadım. Yaptığım eleştiriler, bir siyasi partinin Bolu İl Başkanı olarak, başka bir siyasi partiyedir. Ancak Adem Gümüş eleştirilerini kişiselleştirerek, beni acemi olarak nitelendiriyor. Bu etik değildir. Daha önceki seçimlerde iktidara gelen ve çift anahtar sözü verenler bu arkadaşlar değil miydi? Adem Gümüş, 'Hodri Meydan' demiş. Meydan boş değil, AK Parti meydanı boş bırakmıyor ki hodri meydan olsun. Barajı geçemeyen ve halkın güvenoyunu alamayan bir siyasi parti temsilcisiyle açık oturuma katılmam. Önümüzdeki seçimlerde barajı geçsinler, ondan sonra istiyorlarsa açık oturum yaparız. AKP üzerinden kendini ön plana çıkartmaya çalışan Adem Gümüş, hem kendisine hem de partisine zarar vermektedir” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.