Siyasi arena hareketlendi

Siyasi arena hareketlendi

Siyasi arenadaki hareketlilik istifalarını açıklayan aday adayları ile sürüyor. Yeniçağa Belediye Başkanı Ömer Sayın'ın ardından, DYP'den İrfan Bayar da istifa ve aday adaylığını açıkladı. Sürpriz ise AKP'den geldi. Bolu'dan ilk kadın aday adayı Beledi

Siyasi arenadaki hareketlilik istifalarını açıklayan aday adayları ile sürüyor. Yeniçağa Belediye Başkanı Ömer Sayın'ın ardından, DYP'den İrfan Bayar da istifa ve aday adaylığını açıkladı. Sürpriz ise AKP'den geldi. Bolu'dan ilk kadın aday adayı Belediye Meclis üyesi Elifnur Şener Yerlikaya oldu.

Partilerdeki hareketlilik sürüyor. 22 Temmuz'daki genel seçimler öncesi aday adayı olmak isteyen ve istifa etmeleri gereken görevlilerin süresi doldu. Ve arda arda düzenledikleri toplantılarla, Bolu'ya isimlerini duyuruyorlar. Geçtiğimiz gün akşam saatlerinde düzenlediği basın toplantısında merkez ve ilçe belediye başkanlarını yanına alarak aday adaylığını bildiren Yeniçağa Belediye Başkanı Ömer Sayın'ı, dün sabah saatlerinde DYP il başkanlığında yaptığı yoğun katılımlı toplantı ile istifa ve aday adaylığını açıklayan İrfan Bayar izledi. Dün akşam AKP il başkanlığında yaptığı toplantıda aday adaylığını bildiren Belediye Meclisi Üyesi Elifnur Şener Yerlikaya ise AKP'nin sürprizi oldu.

YERLİKAYA; “BAŞBAKANIMIZIN ÇAĞRISINA UYDUM”

Elifnur Şener Yerlikaya, AKP'nin diğer aday adayı Fatih Metin ile birlikte yaptığı açıklamada, Bolu İl Teşkilatında her kademede halkın hizmetkarı olarak, yılmadan, usanmadan büyük fedakarlıklarla hizmet verdiğini belirterek, kadınların siyasette tam olarak yerini alamadığına dikkat çekti. Yerlikaya; “Ülkemizin seçim atmosferine girdiği bu süreçte de; gerek başbakanımız ve Genel Başkanımız Sayın, Recep Tayyip Erdoğan'ın kadınların siyasette daha fazla yer alması yönündeki çağrısına uyarak, gerekse de hizmet yarışında bu güne kadar beni yalnız bırakmayan değerli teşkilat mensuplarımızın teveccühüne icabet ederek, milletvekilliği aday-lığımı açıklıyorum. 22 Temmuz 2007 tarihinde yapılacak olan Genel seçimlerin ülkemize, milletimize ve Bolumuza hayırlar getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

BAYAR; “CESUR, BİLİNÇLİ VE KARARLIYIM”

Doğru Yol Partisi Bolu İl Teşkilatı’nda bir basın toplantısı düzenleyen Emniyet Genel Müdürlüğü Strateji Dairesi Başkanı İrfan Bayar, 33 yıllık görevinden Türkiye'ye ve Bolu'ya hizmet etmek ayrıldığını bildirdi. Bayar'ın konuşmasından önce bir açıklama yapan DYP merkez İlçe başkanı Oğuz Uçar, Demokrat Parti adı aylında gerçekleşen ANAP-DYP birleştirmesini değerlendirdi ve Bolu'dan 3 milletvekili çıkaracaklarına emin olduğunu söyledi. Milletvekilliğine aday adaylığını açıklayan her isimin amacının ülkeye ve bölgesine hizmet etmek olduğunu vurgulayan Bayar, tüm adaylara başarılar dilediği konuşmasında şunları kaydetti: “Bolu'ya en etkin hizmeti vermek için tecrübemle, bilgimle ve donanımlarımla yola çıktım. Cesur, bilinçli ve kararlı olarak Boluyla ilgili sorunları çözeceğiz, alternatifler geliştireceğiz. Bolu bizim kapımızın önü. Orayı temizlemek ve düzenlemek için gerektiğinde masaya yumruğunu vurup işleri yürüteceğiz. Bolu'yu temsil adına adaylığımı açıkladım,bu yüce ve kutsal görevi en iyi şekilde kim yerine getirecekse, Allah ona bu görevi nasip etsin”

SAYIN; “3 MİLLETVEKİLİNİ DE ÇIKARIRIZ”

Yeniçağa Belediye Başkanlığı görevinden ayrılan ve aday adaylığını açıklayan Ömer Sayın, Bolu'dan üç milletvekili çıkaracaklarına kesin gözüyle baktığını söyledi. 13 yıldır başarıyla sürdürdüğü belediye başkanlığı görevinden, daha geniş bir yelpazede hizmet verebilmek amacıyla ayrıldığını ifade etti.

BEKLİYORLAR

Bu arada, son anda istifa etmekten vazgeçen Reşat Ateş'in yanında, istifalarını veren ve henüz beklemede olan isimler var. Bunlar, Yüksel Ceylan, Tahsin Akduman, Halit Yıldız. CHP'den adaylığı en çok konuşulan isimlerden Umut Oran da sessizliğini korurken, mevcut Bolu milletvekilleri de henüz beklemedeler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.