Siyasi kulislerde isimler tartışılıyor

Siyasi kulislerde isimler tartışılıyor

1 Kasım itibariyle, yerel seçimlerle ilgili olarak, bazı siyasi partilerde belediye başkanlığı için aday başvuruları başladı. Bugünlerde, siyasi kulislerde hangi partiden kimlerin aday olacağı ve aday adayları arasında ne gibi bir rekabet yaşanacağı ko

1 Kasım itibariyle, yerel seçimlerle ilgili olarak, bazı siyasi partilerde belediye başkanlığı için aday başvuruları başladı. Bugünlerde, siyasi kulislerde hangi partiden kimlerin aday olacağı ve aday adayları arasında ne gibi bir rekabet yaşanacağı konuşuluyor.

1 Kasım'dan itibaren bazı siyasi partilerde belediye başkanlığına aday olmayı düşünen kişilerin başvuru sürecinin başlamasıyla siyasi kulislerde hareketlilik başladı.

Kulislerde, aday adayları arasında müthiş bir rekabet yaşanacağı konuşulurken, hangi partiden kimlerin aday olabileceği ve ne kadar şanslarının olduğu da tartışılıyor.

VEKİLLER NE DÜŞÜNÜYOR?

AK Parti'de mevcut belediye başkanı Alaaddin Yılmaz'ın karşısına aday adayı olarak İl Başkanı Mehmet Emin Güz, Ali Ercoşkun, İl Özel İdare Genel Sekreteri Tahsin Akduman ve Ömer Sayın'ın isimleri geçiyor.

Siyasi kulislerde, milletvekilerinin ne şekilde bir tutum sergileyeceği en çok konuşulan konular arasında.

Hatırlanacağı gibi Fatih Metin ve Ali Ercoşkun'un il başkanlığı yarışında, mevcut belediye başkanı Alaaddin Yılmaz'ın Ali Ercoşkun'dan yana bir tavır sergilemesi Fatih Metin'in tepkisini çekmişti.

Her ne kadar bazı açılışlarda bir araya gelseler de, Alaaddin Yılmaz'ın aday adaylığı noktasında Fatih Metin başta olmak üzere, milletvekillerinin ne şekilde bir tavır sergileyecekleri merak ediliyor.

CHP KULİSLERİNDE KONUŞULANLAR

CHP'nin kulislerinde, aday olabilecek isimlerin başında en çok İl Başkanı Tanju Özcan ismi ağırlık kazansa da, eski belediye başkanlarından Yüksel Ceylan ve Necdet Gören ve aday adaylığını açıklayan Erhan Beykoz'un isimleri de tartışılıyor.

Yüksel Ceylan ve Necdet Gören'in adaylığı düşünmediklerini değişik ortamlarda dile getirdikleri söylentileri üzerine, siyasi kulislerde gözler yine Özcan ve Beykoz'a çevriliyor.

Eğer sürpriz bir isim daha çıkmazsa adaylık yarışı bu iki isim arasında geçeceğe benziyor.

MHP, DP ve ANAP

MHP'de Mansur Şen'in tekrar aday olmayacağının söylemesinin ardından, MHP kulisleri, Ercan Üsküp, Eyüp Ahi, Mustafa Ramazan ve İrfan Bayar gibi isimler üzerinde tartışıyor.

Öte yandan, siyasi kulislerde en çok konuşulan konu ise MHP, DP ve ANAP'ın ortak bir aday belirleyerek seçime girmesi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.