Sohbetin altına dönüşümünde Garanti Bank -1-

            09.06.2005

Bankalar yalnızca, paranın bekçiliğini yapmıyor, bunu gördük 03.06.-2005 günü. Bankalar açılışlarında ya da onarım ve tadilatlar sonucu, tekrar hizmete devam sürecinde, yalnız parası ve sosyal makamı olanlara göstermiyorlar, ne olduklarını, nasıl hizmet ürettiklerini.

Bankalar zaman zaman kültürel etkinliklerle toplumu bilgilendirme işlevini de yerine getiriyorlar. Değişen dünya yaşam koşullarında, yerimizi almak istediğimizde önümüzü aydınlatıyorlar, ne var ne yok görelim diye. Yeni bir düzenin içine derinliğini bilmeden, balıklama atlayıp kafamızı kırmadan sağlıklı kalabilmek için, ne tür önlemler alarak nasıl hazır olmamız gerektiğine ait detayları veriyorlar, kesit kesit.

İşte Garanti Bankası’nın Bolu Şubesi’nde yapılan tadilat sonucu hizmete geçişte yalnızca müşteri ve üst düzey yöneticilerimizi davet etmek yerine, yapageldiği "Anadolu Sohbetlerinin" 25.sini Dünya Gazetesi ve Bolu Ticaret Sanayi Odası işbirliğinde, geniş bir davetli kitlesini Koru Motel’de bir araya getiriyor.

İki aşamalı toplantının birinci aşamasında oturum başkanı Dünya Gazetesi Genel Yönetmeni Sn. Osman Saffet Arolat.

Konuşmacılar: Garanti Bankası Genel Md. Yardımcısı Sn. Turgay Gönensin, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Sabahattin Yamaner, Bolu Valisi Sn. Ali Serindağ, Bilgi Üniversitesi İİBF Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sn. Asaf Savaş Akat. Konusu; "Dünya Ekonomisi ve AB Sürecinde Türkiye Ekonomisi". TÜSİAD Avrupa Birliği Temsilcisi Sn. Dr. Bahadır Kaleağası. Konu; "AB Süreci Bağlamında Kobileri Bekleyen Fırsatlar."

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Sn. Umut Oran. Konusu; "Bölgesel Kalkınma Aracı Olarak Turizm." Yazar Sn. Sevan Nişanyan. Konusu; "Turizmde Yeni Fırsatlar, Kış Turizmi ve Şale Tipi Otelcilik."

İkinci aşamasında ise, "AB Sürecinde Tavukçuluk Sektöründe Başarının Yol Haritası." Bu bölümde oturum başkanı Dünya Bilimsel Tavukçuluk Derneği Başkanı, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rüveyda Akbay. Konu; "AB Sürecinde Çağdaş Tavukçuluk." Erpiliç Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Sn. Süleyman Öztürk. Akpiliç Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Mustafa Fahrettin Aksoy. Beypiliç Genel Müdürü Dr. Sn. Sait Koca. Bolu Kalite Yem Sanayi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn. Şerafettin Erbayram ve Banvit Genel Müdürü Sn. Ömer Görener.

Birinci oturumu 25.sohbet buluşmasında gördüğü kalabalık karşısında gururlandığını ifade ederek, açıyor toplantıyı Sn. Arolat. 400 civarında bir kalabalık gerçekten şaşırtıcı. Toplantı öncesi kaygılar kaybolmuş. Ev sahibi olarak Müdürümüz Sn. Mehmet Şerefoğşlu’nda.

Garanti Bankası gibi kuruluşlar olmadan da biraraya gelmeyi öğrenmeliyiz. Zaman ortak aklı kullanma zamanıdır. Potansiyel iş alanlarını ivedilikle bulmak zorundayız, diyen oturum başkanı Sn. Arolat, ilk sözü Sn. Turgay Gönensin’e verdi.

-Kobilerin önemini çok önceden gördük. (Kobi-küçük ve orta ölçekli işletme) -Ekonomik istikrara giden yolun çağın gereği yeni teknolojik araçlarla donatılmış KOBİ’lerden geçtiğini artık herkes biliyor. Bu amaçta bu programları AB eksenli hazırladık. 1999’da İşletme Bankacılığı’nı kuran ilk banka olarak KOBİ’lerin ihtiyacı olan finansı sunmaya başladık. KOBİ’lere danışmanlık hizmeti veriyoruz.

-Deprem sonrası ekonomik gücünü yeniden toplayan Bolu’ya katkı sağlayan İzzet Baysal’ı huzurlarınızda bir kez daha şükranla anmak isterim. Bolu için ciddi potansiyel turizm nasıl katma değer sağlayacak ip uçları ortaya koyacağız. Tavukçuluk masaya yatırılacak.

-Garanti Bankası olarak, KOBİ’leri kalkınmanın itici gücü olarak görüyor, onları desteklemeye çalışıyoruz. Bu destek artarak devam edecek. KOBİ’ler büyüdükçe, bizler büyürüz dedi.

Bu yazı toplam 694 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.