Nadir Garipoğlu

Nadir Garipoğlu

SON KERTE

            04.05.2005

Boluspor’dan bahsediyorum.

Necip Çarıkçı kardeşim Başkanlığı’ndaki Yönetim Kurulu’nu kutluyorum.

Uzun zamandır görmediğimiz, yaşamadığımız Boluspor heyecanını bize yaşatıyorlar.

Geçmiş dönemlerde Süper Lig takımlarını dize getiren Bolusporumuz’a Anadolubeyi, Bolubeyi sıfatı verilmişti. Bolu’yu Türkiye’ye en güzel şekliyle, sporla tanıtmış Bolusporumuz, bugün şampiyonluk havasıyla halkımıza o günleri yeniden yaşatıyor.

Şehrin her tarafı bayraklarla süslendi. Kahvelerde, lokallerde, çarşıda herkes artık Boluspor’u konuşmaya başladı.

Bravo sana Necip, sessiz sedasız, kavgasız gürültüsüz, dedikodusuz güzel götürdün. Kolay değil Boluspor’da başkanlık yapmak, yükü çok ağırdır bu işin.

Geldik son maça, her ne kadar Kasımpaşa Başbakanın yetiştiği semt olsa da, benim hiç korkum yok, belki en kolay maçlardan biri olacak bu maç. Sanki Başbakan yetkililere Kasımpaşa’yı kayırın mı diyecek? Etki mi yapacak? Kesinlikle böyle birşeye inanmıyorum. Moralimizi bozmayalım, beraberlik için değil, galibiyet için oynayalım, bırakın onlar düşünsün. Kasımpaşa daha çok streste, hem takımları da iyi oynamıyor. Şampiyon olmak için tek şansları var, o da galip gelmek. Unutmayalım, galip gelmek için saldıran takım kolay gol yer.

Başkan Necip eğer yapabilirse ki bana göre çok önemli, bu maça ulusal medyanın dikkatini çekmeli, büyük gazeteler, televizyonlar bu maça yönlendirilmeli, şimdiden bu sağlanmalı. O zaman Federasyon da, hakemler de şike dedikodularının hat safhada olduğu bu dönemde daha çok dikkat edeceklerdir. (Necip kardeşim, şu sıralar sizlere akıl veren çok olur, benim de aklımın erdiği bu, eminim ki siz daha iyisini bulacaksınızdır.)

Takımı buralara taşıyan başkanı, yöneticileri, teknik heyeti ve futbolcuları kutluyorum ve diyorum ki, bizim yerimiz 2.Lig A kategorisidir. Şimdiden hayırlı olsun.

BEYAZ GİYME

Bu hafta Yener Abi’nin "Bolumuz’un markaları artıyor" başlıklı yazısında Bolu’nun markası Beyaz giyme toz olur, siyah giyme söz olur türküsünün marka olmasında benim gayretim yadsınamaz.

Yener Abi’nin yazısında bahsettiği, hatta zaman zaman benden dinlediği bu türküyü 30 yıldır her cemiyette, toplantıda veya eğlencelerde yeri geldikçe söylerim.

Geçtiğimiz hafta da Termal’de Öktem İzolasyon’un organize ettiği mantolama ile ilgili seminer sonrası yemekte, Bolu’nun en iyi müzisyenlerinden Hakan Topuz beni görünce bu türküyü bana atıfta bulunarak söylemeye başladı. Hatta konuşmamız sırasında; "Nadir Abi seni görünce bu türküyü hatırlıyorum. Her zaman senin de eşlik etmeni bekliyorum" dedi.

Bu türküyle ilgili geçtiğimiz dönemlerde Gündem Gazetesi’ndeki köşemde bir yazı yazmıştım. Türküyü bilmeyenler için de sözlerini baştan sona yazdım. Yener Abi de türküyü yazmış ama bir paragrafı noksan, tamamlıyorum.

Beyaz giyme söz olur

Siyah giyme toz olur

Gel beraber gezelim

Muradımız tez olur

Salına da, salına da gel hadi yavrum

Dön dolaş yine bana gel.

***

Beyaz giyme tanırlar

Seni yolcu sanırlar

Zaten bende talih yok

Seni benden alırlar

Salına da, salına da gel hadi yavrum

Dön dolaş yine bana gel.

***

Alçak ceviz dalları

Sıva beyaz kolları

Kız nerden geleyim

Hep sarmışlar yolları

Salına da, salına da gel hadi yavrum

Dön dolaş yine bana gel.

Bu yazı toplam 1309 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.