SON MODA 5 YILDIZLI LİBOŞ OLMAK…!

            23.09.2005

Şimdi nereden çıktı bu 5 yıldızlı liboşluk diye okuyucularımız soracak. Şöyle çevrenize bakın, kimin yıldızı parlamış, kimin en çok reklamı yapılıyor. İş hayatında, gazete köşelerinde, siyasette bürakraside köşe başlarını tutmuş olanların ekseriyetinin en önemli özelliği DÖNEK BEŞ YILDIZLI LİBOŞ olmaları.(İstisnalar kaideyi bozmaz)

Eskiden marksist, İslamcı, cemaat taifesi, milliyetçi olup ikbal ve gelecek için dönekleşen bu LİBOŞ’lar, şimdi parayı kim verirse onlardan yana servis yapıyorlar.

Biliyorsunuz, turizmde otellerin kalitesi yıldız sayısı ile ölçülüyor. En iyi otellerde beş yıldızlı ve en kalitelisi de altı yıldızlı olarak hizmet verenleridir. İşte bizim dönek liboşlar KAPİTALİST’ten daha kapitalist, AB’ciden daha Avrupacı, hümanişten daha ileri olarak her türlü hizmeti vermeye hazırdırlar. Onun için de beş yıldızı hak ediyorlar.

Onlar için kutsal değer, örf-adet-kültür diye bir şey yoktur. İnanç mı oda ne, hemen satışa getirirler. Devletmiş, askerlikmiş, sosyal adaletmiş hiç sorun etmezler. Varsa yoksa kendi mideleri ve çıkarlarını düşünürler. Devletin malı yok pahasına satılsın. Dışardan manda ve himaye baskıları gelsin, onların çok hoşuna gider. Fakirliği,kargaşayı hiç sevmezler. Ama fakirliğin ortadan kalkması işlerine gelmez. Kargaşayı sevmezler ama bulanık suda balık avlamak esas işleri olduğu için, karışıklığın başkalarına zarar vermek kaydıyla onlar için özel önemi vardır. Sorunların her türlü çözümü karşı tarafın isteğine uygun davranıştır. Her isteneni yapmalı, ver denileni vermek gerekir. Kendilerinden hiçbir şey istenmez ama başkaları onlar adına hep vermelidir.

Bu liboşların hepsinin ağzı laf yapar. Hepsi toplumun kaymağını yer. Ama toplum için bir şey yapmazlar. Aksine sizin kutsal kabul ettiğiniz her değerin sulandırılmasına, erozyona uğratılmasına çanak tutarlar, zemin hazırlarlar.. Geçmişlerinde’ fikirlerini terk etmişlikten,şahsiyetsizlikten hiç utanmazlar. Onun bunun kucağında oturmak, ona buna yaltaklık yapmak onların onurunu incitmez. Çok yuvarlaktırlar. Her kalıba, her kaba uyarlar. Zoru gördüklerinde yine dönerler. Ancak dönme alışkanlık haline geldiği için yeni halleri sizi aldatmamalıdır. Anında satışa getirirler.

Bu gibilerin dostu, arkadaşı,sırtını sıvazlayanı eksik olmaz. Reklamları daima yapılır. Ne dedikleri önemli olmasa da onların KUTSAL..! Bedenleri KAMUOYUNA çeşitli biçimde teşhir edilir.

Kutsal kitabımızda bu tipler MÜNAFIK olarak ifade ediliyor. Modern dünyada ise ARANAN ADAM (LİBOŞ) olarak niteleniyor. Herkes beş yıldızlı LİBOŞ OLABİLİR Mİ…? Bilmiyorum. Gençlere kötü örnek oluyorlar. Gençler de REKLAMIN gücüyle bu LİBOŞLARI örnek almaya kalkıyor. Çevrenizdeki Liboş dönekleri iyi tanıyın…! Çünkü o kadar çoğaldılar ki; yakın çevrenize bile yerleşmiş olabilirler.

GAZİLER HAFTASI

İnsanoğlunun en önemli özelliği; bir şeye inanması ve inandığını yapmasıdır. Ben inanmıyorum diyen ATEİST bile, bir düzene inanıyor…! Vatan sevgisi, millet sevgisi, inançlara bağlılık insanın ruh bütünlüğüyle ilgilidir. En önemli varlığımız olan CANIMIZI gözümüzü kırpmadan verdirecek tek şey İNANÇ’tır. İnanmadan başarmak, inanmadan kazanmak mümkün değildir. Milletimizin kahramanlığı inançla birleştiğinde: Vatanına, Bayrağına, Mabedine, Irzına, Namusuna sahip olmak için canını vermeyi peşinden getirmiştir. İnanan her Müslüman için Şehitlik ve Gaziliğin hem bu dünyada hem de öbür dünyada çok önemli anlamı vardır. Cennetle müfakatlanmak.

Günümüzde kutsal kavramlar, değerler hep sulandırılsa da; tarihin ortaya koyduğu bir gerçek vardır. Hiçbir zaman dünya NİZAMINA kötülük hakim olmamıştır. Ümitsiz olunduğu zaman İLAHİ ADALET tecelli etmiştir.

Bugün yaşadığımız huzur ve sükunun, toprak parçasının kıymetini bilmeyenler, 19 Eylül’de kutlanan Gaziler Günü münasebetiyle tarihe doğru yolculuk yapıp; Şehitlerimize ve Gazilerimize ŞÜKRAN ve MİNNET borçlu olduğumuzu yılda bir kez olsun hatırlamalıdırlar.

Bu millet onların kutsal bedenleri; kanları canları sayesinde ayakta kalmıştır. Mekanları cennet olsun. Yaşayanlara sağlık ve mutluluk diliyorum. Onlarla gurur duyuyoruz. Gaziler Günümüz kutlu olsun.

Bu yazı toplam 1136 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.