Şu tavuk b...ku!?

Etinden ve yumurtasından yararlandığımız tavuğun bıraktığı pislik, insanlığın varoluşundan günümüze uğruna savaşılan toprakların yok oluşuna neden olacak. Doğru kullanılıp değerledirilmediği sürece toprağımızı öldüren, sularımızı kirleten kara bela gibi olduğunu söylüyor bu işin uzmanları. Günümüzde bilinçsizce kullanılan ilaçlar, vitamin ve hormonlar nedeniyle eti ve yumurtası hakkında bile çeşitli görüşlerin ortaya atıldığı tavuğun gübresi de yaşamın devamlılığını sağlayan su-toprak ve hava üzerine kara bela gibi çökmüş, geleceğimizi ipotek altına almıştır.

Bir taraftan üreticiye ekonomik gelir sağlarken, bir taraftan da bilinçsizce kullanımı sonunda çocuklarımızın yaşam haklarının alınmasına seyirci kalınması anlaşılır gibi değil.

Kim önüne geçecek bu tehlikenin? Kim bilgilendirecek, eğitecek bu üreticiyi? Kimin sorumluluğunda bu önlemlerin alınması? Bir taraftan kimyasal ilaç ve gübrelerin kullanılmaması için çiftçi uyarılırken, organik tarıma yönelmesi teşvik edilirken, bir taraftan o güzelim doğayı tahrip ediyor, verimsiz hale getiriyor, üzerinde ot bitmez hale sokuyoruz.

Nerede çevre sorumluları? Nerede tavuk üreticilerini bilgilendirenler? Nerede tavuk işletmecileri? Bu işin bir sahibi yok mu? Bir zamanların altın yumurtlayan tavuğu şimdi ölüm s....çıyor...

Bu yazı toplam 686 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.