SUÇ İŞLEME VE SÖVME ÖZGÜRLÜĞÜ

            14.10.2005

Krallık, Padişahlık, Diktatörlük gibi rejimlerde Teba'nın ne suç işleme, ne de sövme özgürlüğü vardır. Eğer bu işleri yapacaksa Yönetim erkini elinde tutan yapar..! Demokrasiler Her düşüncenin önünü açan rejimlerdir. Ancak her rejim kendi antikorunu (Koruyucusunu) oluşturmak zorundadır. Eğer oluşturmazsa zaaf doğar ve ayakta kalamaz. Hürriyet, özgür düşünce demokrasinin olmazsa olmazıdır..! Hür düşünüyorum, hür hareket ediyorum diye her aklına gelen söylenebilir mi? Önemli soru bu... Demokrasinin beşiği sayılan ülkelerde suç işleme ve sövme özgürlüğü yok. Suç ve sövme kişisel hak ve hürriyet ölçüsü olarak değerlendirilmiyor.

Düşüncenin toplumsal ve bilimsel temeli, ahlaki altyapısı, hukuka saygısı hep ön plana çıkıyor. Son bir iki yıldır, kişisel hak ve özgürlükleri genişletme; Demokrat olma adına her önüne gelen toplumsal, kültürel, inanç, tarih, bilim değerlerine sövüyor, sövüyor... Her türlü suç işleme; kapkaç, bölücülük, inançlara saldırı, kişisel haklara baskı (karışıklık anlamında) pervasızca yapılıyor..! Bunun adı demokratlık ve hür düşüncenin önünü açmak olarak tarif ediliyor. Aynı tarifi yapanlar sövmeye, suç işlemeye karşı tepkilerini koyanları hiç hazmedemiyor. Yeni bir sindirme, baskı uygulamaya tabi tutarak demokrasi faşizmi uyguluyorlar. Hem de bilim adına, siyaset adına, hoşgörü adına yapanlar bu faşizmin uygulayıcıları. Kendileri her türlü SÖVGÜYÜ yapmalı. Her türlü suçu işlemeli hiç kimsenin sesi çıkmamalı..! Teslimiyet, satışa getirme işlemleri tüm hızıyla devam etmeli. Uluslararası sermaye ile bütünleşmiş siyaset, ekonomi, bilim..! çevreleri rahatlıkla her istediğini yapmalı siz ise figüran olmalısınız... Zaten size başka rol vermezler. Verseler de yapamazsınız ... Sövenler, suç işleyenler, yiyenler, yeğenler hep el üstünde tutulur. Sanki hain sizsiniz, sanki iyilik ile kötülük yer değiştirmiştir...Eh ne diyelim bu millete galiba bazı şeyler hak... “Hiç kuluna zulüm yapmaz mevlası, kulun yaptığı kendi cezası.”

BOLUDA SUÇ MİKTARI ARTIYOR

Değiştirilen uyum yasaları çerçevesinde, tüm ülke genelinde bir zaaf var. Devletin meşru güçleri POLİS, JANDARMA ve MAHKEMELER şaşkın kim neye nasıl müdahale edeceğini bilmiyor. Arkalarında siyasi iradeyi de göremeyen Polis ve Jandarma, masum vatandaşa karşı işlenen suçları gözlemliyor ve sanki seyrediyor.

Bir dizi; Hürriyet, özgürlük, kişisel hak işlemlerinden sonra (ölen öldüğü ile, çalan çaldığı ile, yaralanan yaralandığı ile kaldıktan sonra) delillerle hukuka teslim ediliyor..! Sonuç ön kapıdan giriyor, başka kapıdan bırakılıyor. Bırakılmayanlar ise affediliyor.

Suçlu ve suç cenneti olan ülkemizde suçlu için mazeret üretmek de kolay... İşsizlik, yolsuzluk, sefalet, cahillik ve demokrasi, hürriyet adına suça ve suçluya göz yummalı... Bu sonuç toplumu nereye götürür... Hürriyet aşkına, demokrasi saygısına, siyaset ve meşru güçlere olan güvene mi.. Yada başka istikamete mi onu ben bilemem.

Canı yakılan eşek..! Katırı geçermiş... Hep masum vatandaş zarar görürse, bunun da bir sonucu ve hedefi olur, olmalıdır..!

ŞEHİTLİK, GAZİLİK

Allah indinde ikisinin de bir yeri ve anlamı var..! Ancak inanmayan, kendinden başka bir şey düşünmeyen insan için hiçbir anlamı olmayan bir kavramlar yumağı.

Ülkemizde başta bazı yöneticilerimiz olmak üzere; Aydın geçinenler ülkenin kaymağını yiyenler. İşbirlikçiler, teslim edenler bu ülke için canını kanını veren insanların ulaştıkları AZİZ makamları anlamsızlaştırmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Onların tuzu kuru... “Bekara karı boşamak kolay gelirmiş.” Nasıl olsa özel korumaları var. İstediklerinde gidebilecekleri 2. adresleri var. Çocukları bir şekilde askerlik yapmıyor... Onun için sulandır babam sulandır ne fark eder..!

Oturacak evi, kullanacak eşyası, hürriyetin tadını çıkaracak parası olmadığı için ülkesini gezemeyen, ama dağlarında, karakollarında nöbet tutmaya gelince vatanı olan insanlar... Sanki siz sizi anlamayan bu ciğeri beş para etmez insanlar için mi en kıymetli varlığımızı veriyorsunuz..! Yoksa herşeye rağmen aziz bildiğimiz Bayrağımız, vatanımız, inancımız için mi?

Ey bu ülke için canını verenlerin yakınları senin sehadetini, gaziliğini anlamından uzaklaştıran sulandıran bu UŞAKları iyi tanı...

Bu yazı toplam 1066 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.