SUÇSUZUZ VE BERAAT EDECEĞİZ

SUÇSUZUZ VE BERAAT EDECEĞİZ

Etimesgut Belediyesi'nin eski Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan, yerel seçimlerde Belediye'yi MHP'nin kazanmasından sonra, Zabıta Müdürü Mahmut Kaya ile birlikte Bolu Belediyesi'nde göreve başladı. Bolu Belediyesi'nde de aynı görevlere getirilen İhsan Ağcan ve Mahmut Kaya, Sincan Cumhuriyet Savcılığı'nın 1 yıldır yürüttüğü soruşturma sonucu, 31 Mart 2010 tarihinde gözaltına alındılar. “Etimesgut davası”nda serbest bırakılan Zabıta Müdürü Mahmut Kaya gazetemize yaptığı açıklamada; “Suçsuzuz ve beraat edeceğiz" dedi.

31 Mart 2010 sabahı Bolu gündemine bir haber bomba gibi düştü. Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan Bolu'da ve Zabıta Müdürü Mahmut Kaya Ankara'da gözaltına alındı. Savcılık tarafından yürütülen soruşturmanın kapsamı ise rüşvet, ihaleye fesat karıştırmak, yolsuzluk, görevi kötüye kullanmak, resmi belgede sahtecilik, suç işlemek amaçlı örgüt kurmak. Aralarında Etimesgut eski Belediye Başkanı Serhat Kemal Yılmaz'ın da olduğu 48 kişi, Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulandı. Zabıta Müdürü Mahmut Kaya, yapılan ilk sorgunun ardından serbest bırakılırken, İhsan Ağcan tutuklanarak cezaevine konuldu. Örgütlü suç kapsamında yargılanacak olan Ağcan ve arkadaşlarını, Sincan Cumhuriyet Savcılığı yaklaşık 1 yıldır dinleyerek takip ediyordu. Bolu Belediyesi'ne geldikten sonra halkla ilişkilerdeki katı tutumları ile dikkat çeken Ağcan ve Kaya'nın yargılandıkları dava dosyasında, kamu ihale yasasına uygun davranmamak, Etimesgut Belediyesi'ni bina kiralama, tadilat gibi konularda zarara uğratmak suçları yer alıyor.

TEKRAR GÖREVİMİN BAŞINA DÖNECEĞİM

Muhabirlerimiz, Zabıta Müdürü Mahmut Kaya'ya ulaştı. Kaya suçsuz olduğunu, Başkan yardımcısı İhsan Ağcan'la uzun yıllardır beraber çalıştıklarını, Ağcan'ı parasal konularda son derece hassas ve dürüst tutumları ile tanıdığını belirterek, “Bolu halkının sağduyusuna güveniyoruz. Yargısız infaz yapmayacaklarına inanıyoruz. Yargılama sonucunda suçsuzluğumuz anlaşılacak ve beraat edeceğiz” diye konuştu.

Kaya açıköğretim sınavları nedeniyle izinli olduğunu, izni bitince Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ile görüşüp görevinin başına döneceğini sözlerine ekledi. Bolu Belediyesi'nde ve Bolu kamuoyunda şok yaratan “Etimesgut davası” konusunda Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın düşüncelerinin ve uygulamalarının neler olacağı merakla bekleniyor. Başkan Yılmaz ve bir grup meclis üyesi, aileleri ile birlikte Çanakkale'de bulundukları için kendisinden henüz bir açıklama gelmedi. Bugün öğle saatlerinde makamında olması beklenen Başkan Yılmaz'ın, konuyla ilgili basına bir açıklama yapacağı gelen bilgiler arasında.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.