Şükran Günleri ile ilgili görüşlerini aldığımız vatandaşlar; "Hafta sonu olsun"

Şükran Günleri ile ilgili görüşlerini aldığımız vatandaşlar; "Hafta sonu olsun"

Bolumuz’un Babası hayırsever insan İzzet Baysal için ilimizdeki herkesin birşeyler yapmak istediği İzzet Baysal Şükran Günleri’nin tarihleri, Hazırlık Komitesi tarafından tartışılıyor. Vatandaşlar ise Şükran Günleri

Bolumuz’un Babası hayırsever insan İzzet Baysal için ilimizdeki herkesin birşeyler yapmak istediği İzzet Baysal Şükran Günleri’nin tarihleri, Hazırlık Komitesi tarafından tartışılıyor. Vatandaşlar ise Şükran Günleri’nin hafta sonuna denk getirilmesi gerektiğini vurgularken, bu şekilde çok daha fazla katılım sağlanabileceğini ifade ediyorlar.

İzzet Baysal Şükran Günleri'nin, her sene olduğu gibi bu sene de 11-13 Mayıs tarihleri arasında kutlanılması planlanırken; Şükran Günleri Hazırlık Komitesi üyeleri, daha fazla kişinin katılması ve etkinliklerin daha canlı geçmesi için, Çarşamba, Perşembe ve Cuma gününe denk gelen etkinliklerin, hafta sonuna doğru kaydırılmasını tartışıyor. İzzet Baysal şehri olarak bilinen Bolu'da ikamet eden halkımız da, İzzet Baysal Şükran Günleri'nin, etkinliklerin daha güzel ve yoğun geçmesi için hafta sonuna doğru kaydırılmasını istiyor.

MUSTAFA YAMAN: "Konserlere önem verilmeli"

18 yaşındaki lise öğrencisi Mustafa Yaman da, Şükran Günleri’nin hafta sonuna alınmasını istiyor. Hafta içi dersi olduğu için etkinliklere katılamayacağını söyleyen Yaman, “Şükran günleri Cumartesi ve Pazar günleri yapılsa, arkadaşlarımla birlikte ben de katılırdım. Etkinlikler içerisinde bence konserlere önem verilmeli. Bizim okulumuz İzzet Baysal'ın yaptırdığı bir okul. Okuldaki arkadaşlarımla birlikte okulumuzun başarısını ne kadar yükseltirsek, İzzet Baysal'a da şükranlarımızı o kadar sunmuş oluruz diye düşünüyorum” dedi.

AHMET NADİR KORUCU: "Hafta sonu katılım az olur"

Serbest meslek sahibi olan Ahmet Nadir Korucu ise; “Eğer Şükran Günleri hafta sonuna doğru kaydırılırsa, daha fazla kişi etkinliklere katılabilir. Burada vakıf için yardım toplanacaksa, daha fazla yardım da toplanmış olur. Bolu'nun öğrenci ve memur kenti olduğu bir gerçek. Hafta içinde memurlar çalıştığı, öğrencilerde derste olduğu için, katılım çok az olur. Bu açıdan Şükran Günleri’nin hafta sonu yapılması, hatta havaların sıcak olduğu bir tarihte yapılması daha da iyi olur. İzzet Baysal Vakfı'na da halkımızın destek olması gerekir. 3-5 kuruş da olsa yapılan yardımlar sonucunda, birlikten kuvvet doğar ve bu paralar tekrar Bolu'nun yararı için kullanılır. Vakıf tatlı dille yılanı deliğinden çıkarmalı ve yardım istemeyi bilmeli” dedi.

ERKAN NAHİT GÜRKAN: "Vakıf yardım isterse elimizden geleni yaparız"

Erkan Nahit Gürkan, Şükran Günleri’nin hafta sonuna alınmasını hafta sonuna alınmasını istiyor. Gürkan, konuyla ilgili olarak; “Havaların daha sıcak olduğu Haziran ayına doğru bu etkinlikler yapılsa, Şükran Günleri’ne daha fazla kişi katılır. Üniversite öğrencileri, memurlar, işçiler hafta içi yapılan etkinliklere katılamazlar. Üniversite öğrencilerinin sınav tarihleri de gözönünde bulundurularak, bu etkinlikler hafta sonunda yapılsa, rahat bir şekilde herkes katılır. Şükran Günleri’nde esnaf da caddeyi pazar alanına çevirmemeli. Para kazanmayı değil, Şükran Günleri’nin yapıldığını bilmeli. İzzet Baysal Vakfı şimdiye kadar halktan maddi anlamda yardım istemedi. Eğer vakıf yardım ister se, tüm halkımızın elinden geleni yapacağını düşünüyorum” dedi.

MUSTAFA ÇAMLICA: "Öğrenciler Huzurevi’ni ziyaret etmeli"

AİBÜ Eğitim Fakültesi öğrencisi Mustafa Çamlıca ise, konuyla ilgili şunları söyledi: “Şükran Günleri’nin Cumartesi ve Pazar gününe kaydırılmak istenmesi gayet mantıklı bir istek, çünkü bu şekilde daha fazla insan etkinliklere katılmış olacak. Üniversite öğrencilerine de yeterince tanıtım yapılmıyor. 4 seneden beri sadece 11-13 Mayıs tarihlerinde İzzet Baysal Şükran Günleri deniliyor. Onların yerine hangi gün, hangi saatte, hangi etkinliğin yapılacağına dair bir broşür basılıp dağıtılabilir. Üniversite öğrencileri İzzet Baysal’a şükranlarını sunmak için, İzzet Baysal Huzurevi ve Kız Yetiştirme Yurdu’nu ziyaret etmeli diye düşünüyorum.”

ŞENOL SARIASLAN: "Kimsesiz çocuklar için yardım toplanmalı"

Akşama kadar çalışan kişilerin, hafta içinde yapılan etkinliklere katılamayacağını ifade eden Şenol Sarıarslan 19 yaşında. Sarıarslan, hafta sonunda öğrencilerin sayısının daha fazla olacağını belirtirken, konuyla ilgili olarak şunları söyledi; “Sadece öğrenciler değil, Bolu'nun köy ve ilçelerinden de gelenler olur. Ayrıca bu Şükran Günleri’nde kimsesiz çocuklar için yardım toplanabilir. Şükran Günleri hafta sonunda yapılırsa, daha fazlada yardım toplanmış olur. Şükran Günleri’ne de elimden geldiğince katılmaya çalışıyorum. Fakat hafta sonunda olursa, sadece benim için değil, diğer vatandaşlarımız için de iyi olur.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.