Şükran Günleri’nin startı verildi

            12.05.2004

Güzel Bolumuz’un tanıtımı, Dört Mevsim Bolu programlarıyla biraz daha öne çıktı. Safari turları, turizm etkinlikleri ile bu çalışmalar zenginleştiriliyor. Bolu’yu gündemde tutan ve festival havasına dönmesini istediğimiz iki etkinliğimiz daha var. Bunlardan birisi doğduğu şehri yatırımlarıyla zenginleştiren İzzet Baysal ve adına düzenlenen “İzzet Baysal’a Şükran Günleri” ve “17 Temmuz Atamız’ın Bolu’ya Gelişleri.” Bu iki anma gününü uluslararası düzeye çıkarma gayretleri devam ediyor.

Bolu kabuğunu çatlattı. Bolu dünyayı, dünya Bolu’yu görüp tanımalı. Havasıyla, suyuyla, doğası ile tanımalı. En önemlisi hayırların efsane ismi İzzet Baysal’la tanımalı.

İzzet Baba sağlığında başladığı yatırımlarına kurduğu vakfıyla ölümünden sonra da devam ediyor, o kurduğu bilim yuvası üniversitesiyle tüm dünya gençlerini kucaklayarak İzzet Baba ışığını etrafa saçıyor.

Şimdi sıra üniversitede olmalı. Öğretim elemanlarında, öğrencilerde olmalı. İzzet Baysal adını taşıyan bilimsel araştırmalarla bilim kürsülerinde dünya tanımalı. İzzet Baysal ismi dünya markası olmalı.

Halk gene meydanları dolduracak. Halk gene yüreğindeki o efsane ismi coşkuyla anacak. Şükranlarını, teşekkürlerini arzedecek. Yetecek mi? Onun okullarında başarı nasıl? Onun sağlık tesislerinde hizmet nasıl? Sorgulamalı, gözlemeli. Onun çalışmasındaki kararlılığı, tasarrufa verdiği değer, yaşamındaki sadeliği, onun sevgisi, yürekliliği, cömertliği örnek alınmalı. Yaptığı eserler korunmalı, zenginleştirilmeli. İzzet Baysal’a teşekkür onun başlattığı hizmet yarışına devamla yerine getirileceği unutulmamalı.

İşte 2004 yılı İzzet Baysal’a Şükran Günleri başladı. Semaya uzanan eller onun için dualar etti. Mevlidinde caddelerde insanlar mutlu olarak İzzet Baysal’ı yaşayacaklar doya doya.

Tüm bu güzelliklerin sonucunda dikkat edeceğimiz en önemli davranışlarımızdan birisi de şehrimizi temiz tutmak olmalı. İnsanlarımız her zamankinden daha dikkatli olmalı.

Nice Şükran günlerine güzellikler içinde ulaşmak dileği ile.

Bu yazı toplam 723 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.