Nadir Garipoğlu

Nadir Garipoğlu

T.C. Bolu Kent Konseyi

Bolu kent konseyi geçtiğimiz haftalarda olağan üstü toplanarak tamamen teknik insanlardan oluşan kent vizyonu projelerini değerlendirmek için çalışma gurubunu oluşturdu.

Bu kurulda mimar Münir Fındık, mimar Uğur Tunçok, mimar Nadir Garipoğlu, İnş. Müh. Turgut Kalaycıoğlu, veteriner hekim Abdullah Yücesan, Doç.Dr. Mehmet Tuncer ( A.İ.B.Ü.), ziraat odası başk. İsmail Yamantürk bulunuyor.

Bilindiği gibi İçişleri Bakanlığı tarafından illerde kurulması öngörülen kent konseylerinin; illerin gelişmesi, yatırımların yapılması, denetlenmesi esnasında çok önemli görevleri var.

Kent Konseyi sadece Belediyelerin yürüttüğü projelerle ilgili değil aynı zamanda devlet daireleri, kamu kurumları ile ilgili de kentin adına söz söyleyebilecek, kentin adına talepleri takip edebilecek bir organ.

İlimizde genellikle yatırımlar Belediyemiz tarafından yapılmaktadır. (Bir de İzzet Baysal Vakfımız tarafından) Devletimizin Bolu'ya büyük bir yatırımı yoktur.

Belediyemiz gerçekten son zamanlarda çok büyük yatırımlara imza attı.

Belki siyaseten belki de başkanın yalakası denmesin diye en muhaliflerin bile içten içe takdir ettiği bu yatırımlar gerek basında, gerekse kamuoyunda yeteri kadar ses getirmedi.

Ama yapılan ciddi şeyler varsa bunları da yok sayamayız.

Belediye Başkanımız zaman zaman gerek basın mensuplarına gerekse ilgilenen Bolulu hemşehrilerimizi yaptığı bu yatırımları yerinde göstermek için götürüp gezdiriyor.

Yatırımlar genelde teknik işlerdir. Proje aşaması çok önemlidir, iyi projelendirmeyen yatırımlarda hata payı çok yüksek olup günahı ve sevabı kullanırken ortaya çıkar, hataları düzeltmek neredeyse imkansızdır.

Halkımızın takdir veya tenkit etmesi de en doğal hakkıdır.

Kent konseyinin seçtiği 7 kişilik bu teknik kurulun görevi; yatırımları proje aşamasında inceleyip belediyenin teknik organlarıyla organizeli çalışarak hata payını asgariye indirmek, destek ve yardımcı olmak.

Bu görev sadece belediye ile sınırlı olmayıp kentteki diğer yatırımcı kuruluşlarla da koordineli olmalıdır.

24.09.2008

Bu yazı toplam 1781 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.