Tanju Özcan: Benim esas tartışmak istediğim kişi Alaaddin Yılmaz

Tanju Özcan: Benim esas tartışmak istediğim kişi Alaaddin Yılmaz

CHP İl Başkanı Tanju Özcan gerçekleştirdiği basın toplantısında, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Özcan muhabirimizin Ali Ercoşkun'la yapacakları programla ilgili sorusuna, “Benim esas tartışmak istediğim kişi Alaaddin Yılmaz” şeklinde cevap verdi.

CHP İl binasında dün bir basın açıklaması yapan CHP İl Başkanı Tanju Özcan, merakla beklenen tartışmaya ilişkin soruları yanıtladı. Özcan muhabirimizin sorduğu “Ali Ercoşkun'la yapacağınız görüşmede neleri soracaksınız? Yaptığınız açıklamalarda, kamuoyunda AK Parti'nin yolsuzluklarını açıklayacağınız yönünde bir kanı oluştu. Dosya çalışması yaptığınızı ifade etmiştiniz? Yaptığınız dosya çalışmalarını Ali Ercoşkun'a soracak mısınız?” sorusuna şu şekilde cevap verdi: “Yapacağımız görüşmede formatı ben belirlemiyorum. Programı yönetecek olan arkadaşımız programın formatını belirleyecek. Ben her konunun görüşülmesi gerektiğini düşünüyorum. Benim tarzım ve yapımda, körler sağırlar birbirini ağırlar şeklindeki bir tartışmanın tarafı olmak gibi bir şey yok. Ben öyle bir tartışmanın içinde bulunmak da istemem. Ben Ali Ercoşkun'u öveceğim, o beni övecek. Böyle bir tartışma yapacağımıza hiç yapmayalım daha iyi.”

DOSYALARA SIRA GELİRSE DOSYALARI DA ÇIKARIRIZ

MUHABİRİMİZİN dosyalarla ilgili sorduğu “Hazırlık içinde olduğumuz dosyalar var demiştiniz? Dosyaları soracak mısınız?” sorusuna Özcan, “Dosyalara sıra gelirse dosyaları da açıklarız. Ancak benim asıl tartışmak istediğim kişi Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'dır. Ali Ercoşkun bu konuların tamamında bilgi sahibi olmayabilir. Ya da bilgi sahibi değilim diye işin içinden çıkmaya çalışabilir. Benim derdim bu. Ali Ercoşkun'la tabi ki iktidar partisi ile başkanı olarak her şeyi konuşacağız” diye cevapladı.

ALAADDİN YILMAZ'A SORUN DİYEBİLİR

MUHABİRİMİZİN son olarak sorduğu “Ali Ercoşkun'un sorduğunuz sorulara cevap vermeme gibi bir ihtimali olabilir mi?” sorusunu Özcan şu şekilde cevaplandırdı: “Tabi kendisi ile ilgili soruları cevaplandıracaktır. Ama kendisinin dışında Belediye ile ilgili olayları Alaaddin Yılmaz'a sorun diyebilir.”


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.