TANJU ÖZCAN KISKANÇLIK YAPIYOR

TANJU ÖZCAN KISKANÇLIK YAPIYOR

CHP İl Başkanı Tanju Özcan'ın “Bolu milletvekilleri bakımından Türkiye'nin en şansız illerinden biridir” yorumuna AK Parti'den cevap gecikmedi. AK Parti Bolu milletvekili Yüksel Coşkunyürek Tanju Özcan'ın kıskançlık yaptığını söyledi.

 AK Parti il başkanlığında dün yapılan basın toplantısına AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun, AK Parti Bolu Milletvekilleri Fatih Metin, Metin Yılmaz, Yüksel Coşkunyürek, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erol Özak ve AK Parti il yönetimi üyeleri katıldı. Yapılan toplantıda Bolu'da yürütülen projeler ve yatırımlar değerlendirildi. Toplantıya damgasını CHP İl Başkanı Tanju Özcan'ın AK Parti milletvekillerine yönelik söylediği sözlere verilen cevaplar vurdu.

MUHALEFET PARTİSİ İL BAŞKANI GÖRMÜYOR OLABİLİR

AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun, Özcan'ın yorumuyla ilgili “Biz Haziran ayında AK Parti İl Başkanlığı olarak kongremizi yaptık. Kongre sonrasında sanki seçim çalışması yapıyormuş gibi bütün ilçelerimizde, beldelerimizde ve 500 köyümüzün büyük kısmında üç milletvekilimizle birlikte kol kola omuz omuza çalıştık. Muhalefet partisi il başkanı vatandaşın içinde çok fazla dolaşmadığı için vekillerimizi göremiyor olabilir vekillerimizi. Ama vekillerimizi en ücra köşedeki, köylere kadar vatandaşlarımız tanıyorlar” dedi.

BOLU'YA EN AZ 1,5 MİLYAR TL'LİK YATIRIM YAPILMIŞTIR

Ercoşkun'un ardından konuşma yapan AK Parti Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek “Bolu'ya bugüne kadar kazandırılanlar hiçbir hükümet döneminde kazandırılmamıştır. Yani bugün Göynük yolu 6070 yıl önce vatandaşlarımızın kazma kürekleri ile yapılmış. Şuana kadar gelen iktidarlardan hiçbiri gelin şu yolu yapalım, iyileştirelim gibi bir gayretin içinde olmamışlardır. Bizim iktidar dönemimizde Bolu'ya en az 1,5 Milyar TL'lik yatırım yapılmıştır. Bu yatırımların tamamı bu güne kadar Bolu'nun hiç el atılmamış sorunlarına yapılmamış yatırımlardır. Bugüne kadar kimsenin hayal bile etmediği yatırımlardır” diye konuştu.

BİZİM YAPTIĞIMIZI HAYAL BİLE EDEMEZLER

Coşkunyürek açıklamasının devamında şöyle konuştu: “Biz Bolumuzun sorunlarının fazlasıyla çözmeye, değer katmaya bütün arkadaşlarımızla birlikte bir bütünlük içerisinde gayret ediyoruz. Yaptığımız çalışmaları kıskananlar mutlaka olacak. Gayet doğaldır. Biz bu değerlendirmeleri gayet normal karşılıyoruz. Bizim şuan yaptığımız çalışmaları muhalefet partisinin düşünmesi ve hayal etmesi imkânsızdır. Bu çalışmaları yaparken iğneyle kuyu kazar gibi bu çalışmaları yürüttük. Çünkü bir işi yatırım planına aldırmak, bir işi gerçekleştirmek çok kolay bir olay değil. Bu bir milletvekilin verdiği bir soru önergesiyle falan yapılabilecek bir şey değil. Soru önergesiyle Bolu'ya hizmet yapılmaz”

HALKIMIZLA, VATANDAŞIMIZLA BİRLİKTEYİZ

Coşkunyürek açıklamasının sonunda “Bizim yaptığımız çalışmaların vatandaş farkında. Yani biz vatandaşımızla her gün beraberiz. Haftanın en az üç günü teşkilatımızın yaptığı program dâhilinde hem merkez ilçemizde, hem diğer ilçelerimizde halkımızla, vatandaşımızla birlikteyiz. Vatandaşımızın verdiği destek bizi kamçılıyor, bizi motive ediyor. Bu destekler sayesinde Bolu'ya bu kazanımlar sağlanıyor. Ben muhalefet partisi il başkanın değerlendirmelerini tamamen kıskançlık olarak görüyorum” dedi.

MUHALEFET PARTİSİ İÇİN İKTİDAR RÜYA

AK Parti Milletvekili Fatih Metin 'Erken seçim olabilir mi?' sorusuna şu şekilde cevap verdi: “Askerlik yapan arkadaşlar bilir. Askerliğe başladığınız günden itibaren hep erken terhis konuşulur. Muhalefette seçimi kaybettiği günden bu yana 2002 yılından bu yana erken seçim konuşuyor. Seçim zamanına kadarda erken seçim konuşulur. Netice itibariyle AK Parti dediğiniz zaman aklınıza güven ve istikrar gelir. Güven ve istikrar ortamının olduğu bir ortamda erken seçimden bahsetmek siyaseten yanlış bir tutumdur. Bizim vatandaşımız güven ve istikrara oy verdi. Muhalefet kendileri için rüya olan erken seçimi, daha doğrusu kendileri için rüya olan iktidarı konuşmaya devam edecekler. Bizde icraat yapmaya devam edelim”


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.