Tanju Özcan'la mecburen muhatap oluyorum

Tanju Özcan'la mecburen muhatap oluyorum

AK Parti Bolu İl Başkanı Ali Ercoşkun, kendisine yönelik suçlamalarda bulunan CHP İl Başkanı Tanju Özcan'a cevap verdi. Ercoşkun yaptığı açıklamada, “Tanju Bey'in haksız ve hukuksuz yakıştırmaları karşısında, bu şekilde mecburen muhatap olup cevap vermek zorunda kaldığımın bilinmesini istiyorum” dedi.

CHP İl Başkanı Tanju Özcan, katıldığı bir programda Ak Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun hakkında yaptığı “alengirli işler” benzetmesine Ercoşun'dan yanıt geldi. Özcan yaptığı açıklamada, Ali Ercoşkun'un, AK Parti İl Başkanı olduktan sonra Bolu Belediyesi'ne bilgisayar malzemesi satmaya başladığını belirtti. Bolu Belediyesi'ne CHP'li Belediye Başkanı Necdet Gören zamanından bu yana iş yaptığını söyleyen AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun, “Geçtiğimiz akşam gazetecilerin sorularını cevaplayan CHP İl Başkanı Tanju Özcan'ın benimle ilgili haksız ve hukuksuz suçlamalarda bulunmasına doğrusunu isterseniz şaşırmadım. Çünkü Tanju Bey'in bu tür çirkin saldırılarına tüm kamuoyu gibi biz de alıştık. Tanju Bey, daha geçtiğimiz gün yaşanan bayrak olayında, benimle yaptığı özel telefon görüşmesini kameralar karşısında, bana bilgi vermeden ve benim sözlerimi çarpıtarak aktarmıştır. Bu şekilde hem samimiyetimi suiistimal etmiş, hem de seviyeyi düşürmüştür. Son olayda 'Etik değil' yakıştırması da bundan farklı değildir. Bildiğiniz gibi ticari faaliyetlerime Ercoşkun Bilgisayar Ltd. Şti. olarak devam etmekteyim. Firma olarak Bolu Belediyesi'ne Necdet Gören zamanından bu yana iş yapmaktayız, yani Tanju Beyin iddia ettiği gibi AK Parti İl Başkanı olduktan sonra Belediye ile bir ticari ilişki başlamamış, bilakis Yüksel Ceylan döneminde en üst seviyelerde gerçekleşmiştir” dedi.

Özcan şark kurnazlığı yapıyor

Tanju Özcan'ın bu tavrının olsa olsa şark kurnazlığı olarak tanımlanabileceğini belirten Ercoşkun, “Önceki yıllarda olduğu gibi firmamız belediyemize 2009 yılında yaklaşık 77 Bin TL'lik doğrudan temin usulü ile bilgisayar ve sarf malzemeleri vermiştir. Doğrudan Temin Usulü Tanju Bey'in çarpıttığı gibi tek bir firmadan teklif alarak değil, en az üç firmadan teklif alınmak sureti ile ve belli bir meblağı aşmamak kaydı ile yapılır. Bir hukukçu olan Tanju Beyin Doğrudan Temin Usulünü bile bu şekilde çarpıtmasını bir cahillik olarak nitelendirmemiz mümkün değildir. Bu tavır olsa olsa bir şark kurnazlığı olarak tanımlanabilir” diye konuştu.

Ali Ercoşkun olarak benim hiç kimseye veremeyecek bir hesabım yok

Son olarak Bolu Belediyesi'nin Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun da katıldığı ve 750 üniversite öğrencisine dağıtılan laptop ihalesine girmeme nedenini de hatırlatan Ercoşkun, şöyle konuştu: “Bolu Belediyesi'nin en son öğrencilere dağıtımını yaptığı 750 dizüstü bilgisayarın ihalesine özellikle girmediğimi yakın çevrem çok iyi bildiği gibi, bu vesileyle altını çizerek herkesin öğrenmesini istiyorum. Belediye'nin 750 adet dizüstü bilgisayar ihalesine girseydim büyük bir ihtimalle de kazanırdım. Fakat bu tür söylentilerin önüne geçmek adına bu ihaleye kendi firmam ile girmediğim gibi, bayisi olduğum Casper firmasının girmesine de mani oldum. Ben bu tür söylentilere bile meydan vermemek için bileğimizin hakkı ile kazanabileceğimiz ihalelere bile girmemeye büyük bir özen gösterirken, Tanju Bey'in haksız ve hukuksuz yakıştırmaları karşısında bu şekilde mecburen muhatap olup cevap vermek zorunda kaldığımın bilinmesini istiyorum. Ve diyorum ki; Ali Ercoşkun olarak benim hiç kimseye veremeyecek bir hesabım yok. Takdir Bolu kamuoyuna aittir.”


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.