Telekom tarafından mağdur edildim

Telekom tarafından mağdur edildim

Talat Emre Akın adlı vatandaşın yaşadığı olay, Türk Telekom ile ilgili ilginç bir durumu ortaya çıkarttı. Akın gazetemize yaptığı açıklamada, Telekom'un yaptığı yanlış bilgilendirme nedeniyle mağdur olduğunu söyledi.

Talat Emre Akın adlı vatandaş, yaklaşık 2 yıl önce kendi adına kayıtlı olan telefon hattını kapattırmak için Türk Telekom'a başvuruda bulundu. Akın, Telekom'a yaptığı başvuruda, geriye dönük olarak borçlu olduğu 3 aylık toplam fatura bedelini ödediğini ve Telekom görevlisinden aldığı bilgide, bu fatura bedelinin yatırılmasıyla birlikte hattının iptal edildiğini ifade etti. Fakat Akın, 2 yıl sonra yeniden telefon hattı başvurusunda bulunmak için tekrar Türk Telekom'a gittiğinde, geçmiş döneme ait borcu olduğu gerekçesiyle kendisine hat verilemeyeceği söylendi. Konuyla ilgili Akın gazetemize yaptığı açıklamada, “Bundan 2 yıl önce adıma kayıtlı olan hattımı bütün borçlarını ödeyerek kapatmıştım. Dün yeniden yeni bir telefon hattı almak için cadde üzerinde bulunan Şahin Telekom Bayii'nde yeni bir form doldurdum. Aradan 1 saat ya geçti ya geçmedi, Şahin Telekom'daki yetkili bir bey tarafından arandım. Yetkili bey kendi adıma hat alamayacağımı, sisteme adım girildiğinde borcum olduğunu ve borcumu ödemeden hiçbir şekilde hat alamayacağımı söyledi” dedi.

O DÖNEMDEKİ TEKNOLOJİYLE ALAKALI

Akın yaşadığı mağduriyet durumuyla ilgili yaptığı açıklamanın devamında şunları söyledi: “Bu durum bana çok anlamsız geldi. Telekom'a olan bütün borcumu ödedim ve bana bu borçla ilgili hiçbir fatura gönderilmedi. Ayrıca böyle bir borcun olduğuna dair hiçbir uyarı ya da bilgilendirme bu zamana kadar almadım. Aldığım cevap üzerine, durumu öğrenmek için Türk Telekom'un Kültür Mahallesi'nde bulunan şubesine gittim. Telekom Bolu İl Müdürü Ali Naci Alpay Bey'le görüşmek istediğimi söyledim. Görüşme talebim geri çevrilmedi ve kendisiyle görüştüm. Yaptığım görüşmede, kendisi yaşanılan sorunun o dönemde kullandıkları teknolojiyle alakalı olduğunu söyledi.”

BU UYGULAMADAN KAÇ KİŞİ DAHA MAĞDUR OLDU?

Akın yaşadığı olaya isyan ederek, yaşadığı olayla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Anlamadığım çok şey var. Telefonumu kendi isteğimle 2 yıl önce kapattırıyorum ve borcum olduğu ya da bana bir fatura geleceği söylenmiyor. Hadi söylenmedi onu da kabul ettim, bana böyle bir fatura neden gönderilmiyor? Hadi fatura da gönderildi ve ben ödemedim diyelim, peki neden beni kimse arayıp uyarmıyor? En önemlisi borcu olan vatandaşı Telekom 2 yıl boyunca neden aramıyor? Borcum 48 TL, faiziyle beraber 75 TL. Aranmama nedenime Müdür Bey'in açıklaması şu oldu: borcumun ufak miktarda olması. Borcum 1 lira olsa bile ve bunu ödemem gerekiyorsa ve bundan benim hiçbir şekilde haberim yoksa, bunu vatandaşa bildirmenin Telekom'un görevi olduğunu ve yapmak zorunda olduğunu düşünüyorum. Kim bilir benim gibi borcundan habersiz kaç kişi vardır? Bana yapılmayan bilgilendirme nedeniyle neden aradan geçen sürenin yasal faizi benden alınmaya çalışıyor?” dedi.

Telekom'un yaptığı bu uygulama nedeniyle başka vatandaşların bu konudan mağdur olup olmadığı ise merak konusu oldu.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.