Temel atıldı

Temel atıldı

Kalıcı Konutlar yolu üzerinde yapılması planlanan Köprülü Kavşağın temel atma töreni, Karayolları Genel Müdürü Hicabi Ece’nin de katılımı ile yapıldı.

Kalıcı Konutlar yolu üzerinde yapılması planlanan Köprülü Kavşağın temel atma töreni, Karayolları Genel Müdürü Hicabi Ece’nin de katılımı ile yapıldı.

İlimizde yapılan "Kalıcı Konut Yolları Köprülü Kavşağı ile Bağlantı Yolları" çalışmasının temel atma töreninde bir konuşma yapan Karayolları Genel Müdürü Hicabi Ece, 1999 yılında Marmara Bölgesi ve Düzce'de meydana gelen depremler sonrasında Karayolları Genel Müdürlüğü'nün sorumluluk alanında bulunan yollar ile köprü, tünel, viyadük, gibi büyük sanat yapılarında meydana gelen hasarların incelendiğini belirtti.

Hicabi Ece, "Depremden etkilenen yollar ile üzerindeki yapılar kısa sürede onarılarak trafiğe açılmıştır. Ayrıca yeni yerleşim alanlarının karayollarına bağlantılarını sağlayacak olan bağlantı yolları da gündeme alındı" dedi.

DEPREMDEN ETKİLENEN YOLLARIN İYİLEŞTİRİLMESİ

Bağlantı yollarının "Projelendirme ve Yapım İşleri Genel Müdürlüğü" tarafından "Depremden Etkilenen Yolların İyileştirilmesi" projesi kapsamında programa alındığını ifade eden Hicabi Ece, bu proje kapsamında 132 kilometre uzunluğunda 24 adet bağlantı yolunun yapımının planlandığına işaret ederek, şunları söyledi: "Bu proje kapsamındaki yolların 105 kilometresi 2x2 şeritli, 27 kilometresi 2x1 şeritli bütümlü sıcak karışım kaplamalı olarak inşa edilecek. Proje bünyesinde 24 adet köprülü kavşak, 25 adet hemzemin kavşak ve 18 adet köprü yer alıyor. Proje kapsamındaki bağlantı yollarının yapımı için Körfez İşbirliği Ülkeleri olan Kuveyt, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden 120.95 milyon dolar dış kredi temin edildi. Dün temeli atılan proje kapsamında 1100 metre bağlantı yolu ve üst geçit köprüsünün yapımı yer alıyor. Proje 2.15 milyon YTL'ye ihale edilmiştir."

KAZALARIN AZALMASINI DİLEDİ

Törende konuşan Vali Ali Serindağ ise köprülü kavşağın inşa edileceği kavşakta meydana gelen kazalarda bugüne kadar çok sayıda insanın öldüğünü veya yaralandığını hatırlatarak, "Karayollarının iyileştirilmesi kazaların önlenmesi açısından büyük önem taşıyor. Ben bu köprülü kavşağın tamamlanması ile kavşakta yaşanan trafik kazalarının azalmasını diliyorum" dedi.

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise temel atma töreni yapılan köprülü kavşağın inşa edilmesine büyük önem verdiklerini, söyledi.

Temel atma törenine Karayolları Genel Müdürü Hicabi Ece, Vali Ali Serindağ, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AK Parti Bolu milletvekilleri ve vatandaşlar katıldılar. Temel atma töreni nedeniyle tören alanında bir kurban kesildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.