Tepkiler bitmiyor

Tepkiler bitmiyor

Geçtiğimiz haftalarda yapılan “Meşrutiyetin 100. Yılında Türkiye'nin Demokrasi Serüveni” konferansındaki, Milli Eğitim Müdürü Recep Sezer'in basına yansıyan görüntüleriyle ilgili bir tepki de, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nden geldi. ÇYDD Bo

Geçtiğimiz haftalarda yapılan “Meşrutiyetin 100. Yılında Türkiye'nin Demokrasi Serüveni” konferansındaki, Milli Eğitim Müdürü Recep Sezer'in basına yansıyan görüntüleriyle ilgili bir tepki de, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nden geldi. ÇYDD Bolu Şubesi, Milli Eğitim Bakanlığı ve İl Müdürlüğü'ne yüklendi.

Yapılan yazılı basın açıklamasında, ÇYDD Bolu Şubesi Başkanı Zehra Aydın, “Bolumuz'da 'Meşrutiyetin 100. Yılında Türkiye'nin Demokrasi Serüveni' adı altında gerçekleştirilen; ama laik Türkiye Cumhuriyeti'ni hedef alan eylemlerde bulunmuş olan Said Nursi'yi anma programına dönüştürülmüş bir konferansta, ilimizdeki Milli Eğitimi temsil eden en üst makamın sahibinin, bir şeriat yanlısı el verdi diye bir Nurcunun önünde eğilip elini öpmesi, bizim de tüm gücümüzle destek verdiğimiz laik eğitimin Türkiye'de kimlere bırakılarak tarikat eğitimine çevrildiğinin göstergesidir. Yaşanan tablo, Türkiye Cumhuriyeti için kabul edilemez bir tablodur” şeklinde konuştu.

Sivil toplumu hiçe saydılar

Sivil toplum örgütlerinin üzerine düşen görevi yaparak düşüncelerini belirttiğini ifade eden Aydın, “Tepkimizi ortaya koymamıza rağmen, ne yazık ki mevcut iktidar yine sessiz kalmıştır. Her işine geldiğinde Sivil Toplum Örgütleri ile görüşeceğiz, fikirleri önemlidir demelerine rağmen, yine kendi bildiklerini okumuşlar ve sivil toplumu hiçe saymışlardır” dedi.

Milli Eğitim'in görevi

Zehra Aydın, Milli Eğitim'in görevlerinin ülkenin eğitimini dogmalardan, hurafelerden ve bilimi temel almayan yaklaşımlardan koruyup kurtararak Atatürkçü gençler yetiştirmek olduğunu da vurguladı.

“Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bolu Şubesi olarak Atatürk devrim ve ilkeleri ile gerçekleşmiş olan hakları koruyarak, geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve çağdaş eğitim yolu ile çağdaş birey ve çağdaş topluma ulaşılması yolunda faaliyetlerimize devam edeceğiz” diyen Aydın, son olarak Atatürk'ün, “Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz” sözünü hatırlatarak açıklamalarını bitirdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.