TERÖR TIRMANDIRILIYOR

            22.07.2005

Milletleri çökertmek , zayıflatmak istiyorsanız artık savaş gerekmiyor. O milletin hassasiyetlerini tespit edecek; O konuları olur olmadık alanlarda, tartışmaya açacaksınız. Kafaları karıştırıp, bilgi kirliliği yaratacaksınız. Özellikle demokrasi, insan hakları, hak hukuk dan bahisle, gayet insancıl nedenlerle olaylara müdahil oluyormuş izlenimi vereceksiniz. Kendinize kullanabileceğiniz kişiler, kuruluşlar,kurumlar bulduktan sonra: Artık EYLEME GEÇEBİLİRSİNİZ..! Dünyayı tek kutuplu hale getiren ABD'leri ve onun güdümündeki devletlerin, yeni stratejileri bu" Kendisi gerektiğinde PARA ,SİYASİ GÜÇ v.b destek verecek ama Eylemi o ülkenin insanına yaptıracak!"

1980 öncesinde: Suça iştirak etmiş kişilerde yakalanan suç aletlerinin değişik ideolojilerin savunucularınca kullanılmış olması; Teröre bulaşmış olanların: ABD, İNGİLİZ, FRANSIZ, SURİYE, RUSYA, YUNANİSTAN, ERMENİSTAN, İRAN gizli servisleri ile ilişkileri, bu kirli çark hakkında yeterli bilgiyi vermişti.

Şüphesiz TERÖR ve buna bağlı bölücülük,yıkıcılık hareketlerini sadece dış destekten güç alıyor gösterip içerdeki Hain'leri yok farz etmekte mümkün değildir. Yıllardır Dış ve İç çalışma sonunda yeterince hain ve işbirlikçi yetişmiş, yetiştirilmiştir.

TÜRKİYENİN GELİŞMESİ-ÇAĞDAŞLAŞMASINI KİM İSTEMEZ ?

Bu ülkeyi seven,milletini seven hiçbir vatandaşımız, ülkemizin gelişmesi, kalkınması, çağdaş değerlere ulaşmasını istememezlik etmez, edemez. Her vatandaşımız için, başlangıçta bu geçerli iken Siyasi ikbal, şahsı çıkar, bilinçsizlik başkaları tarafından bilerek yada bilmeden kullanılma sonunda, bir kısım insanlarımız İŞBİRLİKÇİ konumuna düşüp, ülkemizin birlik beraberliğine, kalkınmasına, karşı durabilmektedir. Çoğu kez de yaptıklarının yararlı olduğunu düşünmekteler. Bir ulusal TV kanalımız kim haklı diye bir program yaptı. Oraya gazeteci olarak, çıkarılan biri bayan, diğeri erkek iki vatandaşımız, ABD'lerinin IRAK'I işgaline onay veriyordu..! Ülkeyi sevmek, aynı zamanda çalışmak, dürüstlük, tehlikeyi görmek, göstermek demektir. Şimdilerde eğer siz tehlikeleri öne çıkaracak şekilde konuşuyorsanız, ya RADİKAL ve PARONAYAK yada FOSİL KAFALI olmakla suçlanıyorsunuz..! Keşke işaret edilen tehlikeler, doğru çıkmasa..! Maalesef hepsi doğru çıkıyor. Yıllarca kan ve gözyaşlarına boğdurulan insanlarımız TERÖR konusunda, bilinçlenmiş olması gerekirdi. Maalesef son gelişmeler, bunun böyle olmadığını kanıtlıyor. Bir yılda 112 Asker-Polis-Korucuyu Bölücü teröre kurban verdik ŞEHİT verdik.

TERÖRE YARDIM VE YATAKLIK EDENLER DE TERÖRE KURBAN VERİYOR..!

Teröristi; İnsan hakları, özgürlük, çağdaşlık, düşünceyi ifade etme gibi anlam ifade eden insani gerekçelerin arkasına saklanarak destekleyen ülkeleri de TERÖR vuruyor. Kendileri vurulduğunda insan hakları, özgürlük v.b düşünceler RAFA kalkıyor. Ama huylu huyundan vazgeçmiyor. İngiltere'de herkesi üzen son TERÖR olayından sonra: İngiliz Büyük elçiliğinden bir görevli ile Norveç elçiliğinden bir görevli Bayrak yakma olayı sanıklarının davasına gözlemci olarak girmek istiyor. Hakim davaya almıyor. Adamlar objektiflere sırıtarak poz veriyor. Sabancı'yı öldüren Teröristi Belçika hem yargılamıyor hem de vermiyor. ABD'leri kendisi Teröre kurban olunca, her türlü önlemi alıyor. Bizim milletvekillerimizi bile bizim havaalanımızda aramaya tabi tutabiliyor. Ama konu TÜRKİYE olunca insan haklarına zarar vermemek kaydıyla kendi ülkende terörle mücadele edebilirsin diye Aba altından sopa gösteriyor.

Kuzey Irak'ta yuvalanmış PKK'lılarla ilgili hiçbir şey yapmıyor. Yaptırmıyor. Siyasetçilerimiz Doğu ve Güneydoğunun sorunlarına OY deposu olarak bakıyor. AB'nin iki yüzlü politikası AB'ye giriş için çıkarılmış olan uyum yasalarının güvenlik güçlerini etkisiz kılması, Yürütmenin olayın vahametine uygun tavır koymaması iç ve dış güçlerin TÜRKİYE üzerindeki oyunlarına devam etmeleri sonucunda BÖLÜCÜ terör yeniden hem Teşkilatlanmış, hem de faaliyetlerini kırda, şehirde artırmıştır.

Bir yılda 112 Mehmetçik, Teröre kurban verilerek şehit olmuştur. Anaların ,Babaların, Eş ve Çocukların yüreklerini dağlamıştır. Çek-caklı laflar geçmişten edinilen deneyimle Terörü engellemiyor. Ülke kan kaybediyor. Başkalarına şirin görünmenin KAN-GÖZYAŞINI durdurduğu yok. Bu adamların bizi anlamalarını beklemek boş hayaldir. Güney kürdistan kurulmuş , kuzey için ise : Dil, Tarih, Siyasi zemin oluşmuş geriye TOPRAK kalmıştır. Bu aymazlık devam ederse oda olacaktır. Vatana ihanet edenler askerliği RET yürüyüşleri yapıyor. Ama şehit anaları henüz böyle bir şeye kalkışmadı. Vatanını seven insanların (milletin) bu sevgisi istismar edilmeye devam ederse bu insanlardan da değişik tepkiler gelebilir..! Asıl önemlisi kıvılcımın alev olması, Alevin geniş alanlara yayılmasıdır. Orman yangının da YAŞ ağacın yanında kuruda yanmakta, diğer canlılarda yanmaktadır. Toplumsal yangıların kimi nasıl etkileyeceğini önceden kestirmek çok güçtür. Unutma zaten yangına sürekli körük çekenler var. Su döken yok gibi. Sorumlular laf ebeliğini bırakıp işin ciddiyetini, boyutu anlamalı ve tedbiri almalıdır..! Tarih tekerrür ediyor,ettiriliyor..! Akıllı olan görür, görmesini bilir.

Bu yazı toplam 1409 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.