Nadir Garipoğlu

Nadir Garipoğlu

Teşekkürler Sayın Valim

            10.08.2005

Geçen hafta Abant yolunun 7 km lik yol genişleme çalışmalarıyla ilgili bir yazı yazmıştım.

Tam turizm mevsiminde turistin yoğun olduğu aylarda yol genişleme çalışmasına başlanması, yolun tamamlanmasının uzun zaman alacağından ve Türkiye'de turistlik yörelerde hep böyle olaylarla karşılaştığımdan bahsetmiştim.

Sayın Valim Ali Serindağ beni mahçup etti.

Şehrimize geldiğinden itibaren Bolu meselelerini yakından takip eden, başta hükümet konağı inşaatı olmak üzere pek çok sorunun çözülmesinde gayretini, çalışmasını, laf üretmeyip iş yaptığını Bolu halkı görüyor ve takdirle karşılıyor.

Ben zaten sayın Valimizi Bolu'ya gelmeden öğrenmiştim. Dostlarım bana vali gibi bir vali geliyor demişlerdi.

Abant yolu konusundaki yazımı okuyunca beni aradı ve bu konudaki hassasiyetini dile getirerek sen merak etme bu yol çok uzamayacak, çabuk bitecek, satıh kaplaması olduğu için en sıcak aylarda yapılması zarureti vardır, onun için bu aylarda başlandı.

Hakikaten dediği gibi Türkiye'deki alışkanlıkların ötesinde çabucak bitirildi. Evvelki gün yapılmış, genişletilmiş tertemiz yoldan geçtim.

Kendisini direk ilgilendirmese de bu hassasiyetinden dolayı Valimiz Sayın Ali Serindağ'a teşekkür ediyorum.

***

Hükümet Konağı Tam Gaz

Bolu da yılan hikayesine dönen, kangren olan tarihi hükümet konağı binasına artık virane konak diyemeyeceğiz.

Müteahhit yol almış tam gaz işini yapıyor, süresinden önce ( Aralık 2005 ) biteceğini söylüyor.

Bir taraftan güçlendirme için çelik takviyeleri yapılıyor, bir taraftan cephe giydirmelerine başlanmış. 50-60 işçi ve usta çalışıyor. Müteahhit sayıyı daha da arttıracağını söylüyor.

Bolu temsilciliğine kayıtlı mimar ve inşaat mühendisi arkadaşlarımızla hükümet binası inşaatını topluca gezdik. Bolu'nun sorumlu insanları olarak varsa teknik yönden endişelerimizi, yapılanları, statik yönden binan sağlamlık durumunu, mimari yönden projesine uygunluğunu, eski tarihi konumunu ve durumunu inceledik.

İnşaatın başından hiç ayrılmayan, bitirilmesi için büyük gayret sarfeden müteahhidin elemanı Restaratör Erdal Civelek ile Bolu Bayındırlık İskan müdürlüğünün teknik elemanı İnş.Müh. Mustafa Küçük bizlere çok geniş ve ayrıntılı bilgiler verdiler.

Sayın Valim Ali Serindağ'ın bitirilmesi için titizlikle takip ettiği bu binanın ödenek sorununun çözüldüğünü milletvekillerimizin de takibiyle ödenek akışında bir sorun yaşanmayacağını da öğrenmiş olduk ve gönül huzuruyla inşaat mahallinden ayrıldık.

Tuğ General İsmail Hakkı Çiyan Tüm General

Türk ordusunun güzide tugaylarından Bolu 2.Komando Tugay Komutanı değerli dostum Tuğgeneral İSMAİL HAKKI ÇİYAN Tümgeneralliğe terfi etti.

Ağustos sonu aramızdan ayrılacak olan komutanımız Ankara'da görev yapacak.

Daha üst rütbelerde görmeyi temenni ettiğim paşama ailesiyle birlikte sağlıklı, uzun ömürlü bir yaşam, Türk ordusuna hizmetinde başarılar dilerim.

Bu yazı toplam 1491 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.