Top şimdi Kıbrıscık’ta

Top, tel havalesiyle şimdi Kıbrıscık’ta. Kıbrıscık gençleri de taşlı tarladan yeşil sahaya indi. Kültürü, folkloru ile zengin olan Kıbrıscık ilçemiz, bir noktada doğanın hışmına uğramış, gelişmekten yeteri kadar nasibini alamamıştır. Halkının ekonomik nedenlerle sürekli göç verdiği bu ilçemizde, insanlarımızı yerinde tutacak henüz dikkati çekecek bir yatırım yoktur.

    Yeni yeni tavukçuluk sektörünün yan sanayisi olan kümesçilik yaygınlaşmaya başlarken, son kuş gribi şokundan sonra onun durumu da pek iç açıcı olmasa gerek.

    Bir ara ''kızık kilimini'' yeniden hayata geçirmek üzere tezgahlar çalıştırılmaya başlandı. Kızık kiliminin kendine özgü desenleri renk renk, ilmik ilmik dokunarak insanların beğenisine sunuldu. Sunuldu sunulmasına da, ''alan olmayınca, satanı...'' felsefesinde pazar bulunamadığından söz ediliyordu, akıbeti ne oldu bilmiyorum.

    Üretmekle beklenen sonuç her zaman alınamıyor. Elinizden birilerinin tutması gerek. Malınızı paraya çevirecek bir aracı, bir pazarlayıcısı ve pazarı olmalı. O işlemleri organize edemiyorsanız, işleyen tezgahlarınız anında duruyor.

    Spor kulübünden girdik nerelere gittik. Yeni yeni ilçenin kalkınmasına yönelik çalışmaların başladığını duymak, görmek sevindiriyor. Bu çalışmaların kendi içlerinde kalmadan çevreye yaygınlaştırılması ve insanların bilgilendirilmesi gerekiyor. Turizm yönüyle de bir hayli zenginliği olduğu söylenen ilçenin ismi sadece ''Karagöl'' şenlikleriyle duyurulması yeterli olmuyor.

    Kıbrıscıklı gençler bu durumu görmüş olmalı ki, Türk Telekom’un lağvettiği spor kulübünü aldı. 04.02.2006 tarihinde yapılan olağanüstü genel kurulda tüzük değişiklikleri yapılarak seçimler yapıldı.

    Sonuçta Kıbrıscıklı üyelerin oluşturduğu kurucular kurulu şeklinde yönetim oluşturularak adı değiştirilen dernek kırmızı, mavi, beyaz renklerin hakim olduğu Kıbrıscık Spor Kulübü’nü (KSK) resmen kurmuş oluyor. Hayırlı uğurlu olsun.

    Tüzüklerindeki amaçlar yerine getirildiğinde, yalnız amatör sporlarla gençleri buluşturmak değil, sanatsal kültürel etkinliklere de yer verileceği anlaşılıyor.

    İnsanları birbirine kaynaştıran spor sayesinde düşüncelerde de belli bir kaynaşma olur, ilçelerinin geleceğine yönelik yeni ve güzel projeler üretilir diye düşünüyorum.

    Zaman içinde göreceğiz neler olacak. Temennimiz başladığı hızda başarıyla yürütülür. Hayırlı olsun diyor başarılar diliyorum.

07.02.2006

Bu yazı toplam 835 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.