TSK'nın burnunu sürtmek istiyorlar

TSK'nın burnunu sürtmek istiyorlar

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, son dönemde yaptığı AK Parti eleştirileriyle gündeme bomba gibi düşmüştü. İnce'nin yaptığı yorumlar, internet sitelerinde izlenme rekorları kırmıştı. İnce, Dünya Emekçi Kadınlar Günü için Bolu'da yaptığı konuşmada, AK Parti'yi sert bir dille eleştirdi.

CHP parti binasında düzenlenen programda, CHP il ve ilçe teşkilatında görev yapan kadınlar ve CHP Bolu İl Başkanı Tanju Özcan, günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı. Konuşmaların ardından CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce yine AK Parti'ye yüklendi.

VEKİLİMİN KATILIMINDAN DOLAYI ÇOK BÜYÜK ONUR DUYDUM

Özcan yaptığı konuşmada, “Programında olmamasına rağmen Türkiye'nin aradığı adam herkesin ısrarla davet ettiği Sayın Muharrem İnce, bugün bir sürpriz yaparak aramıza katıldı konuk olarak. Sayın Vekilimin katılımından dolayı çok büyük onur duydum. Sürpriz deyince aslında bu yaşadığımız bu ay içerisinde ikinci sürpriz oldu. Geçtiğimiz günlerde Sayın Vekilimin tüm Türkiye tarafından izlenen o tarihi konuşmasını hepimiz hatırlıyoruz. Biz o günlerde yaklaşık bir ay önce hummalı bir çalışma yürütüyorduk. Sayın Vekilimizin CD'lerini çoğaltıp Bolu'ya bu CD'leri dağıtmaya çalışıyorduk” dedi.

TÜRKİYE'DE ÇOK BÜYÜK BİR İŞE İMZA ATACAĞIZ

Özcan sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bir işe kadın eli değince çok farklı oluyor. Gerçekten kadınlar isteyince bir gidişe el koyunca, bir şeyin üzerine samimi olarak gidince her şey bir anda değişiveriyor. Bizler de görüyoruz ki, Türkiye'nin içinden geçtiği durum belli. Bolu'nun içinden geçtiği durum belli. Hanımefendiler olarak sizler gelin bu duruma bir el koyun. Gelin Bolu'nun kaderini, Türkiye'nin kaderini hep birlikte değiştirelim. Önümüzdeki günlerde Bolu CHP örgütü olarak çok farklı bir çalışmaya imza atacağız. Belki Türkiye'de ilk defa denenen bir işe imza atacağız. Artık tek başına Kadın Kolları Başkanlığı'ndan ibaret değil de mahallelerin sosyoekonomik durumlarına bakarak gruplandırılmış şekilde eşbaşkanlık sistemi modeline geçmeye çalışacağız. Eğer bu durumu gerçekleştirebilirsek, gerçekten Türkiye'de çok büyük bir işe imza atacağız.”

AKP DÖNEMİNDE KUMAR 3 KAT ARTMIŞTIR

Özcan'ın konuşmasını ardından CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce kürsüye geldi. İnce kürsüye konuşma yapmak için gelirken, toplantıya katılan CHP'lilerden yoğun alkış aldı. İnce yaptığı konuşmada, “Biz bu işe yüreğimizi koyarak seçime gitmeliyiz. Size bu konuyla ilgili bir örnek anlatmak istiyorum. Adamın biri dere kenarında namaz kılıyormuş. Namaz kılarken önünden mecnun geçmiş. Adam namazı bırakmış, mecnuna dönmüş demiş ki 'Bre namaz kıldığımız görmez misin? Önümden geçtin.' Mecnun ona 'Ben Leyla'nın aşkıyla seni görmedim geçtim. Senin içinde biraz Allah aşkı olsaydı sen beni görür müydün?' demiş. Şimdi bunlar muhafazakâr bir iktidar öyle mi? Bakın 2002'ye kadar ayın 9'unda 19'unda 29'unda Milli Piyango çekilişi vardı. Bir de Spor Toto'yla, Spor Loto vardı. Şimdi her gün iddia, at yarışı, spor toto, spor loto aklınıza ne geliyorsa her gün oynanıyor. AKP döneminde kumar 3 kat artmıştır. Kumar haram değil mi?” dedi.

BİR KERE İŞSİZLİKTE SÖZ ETMEMİŞ

İnce konuşmasının devamında, “Köleliği İslamiyet yasaklamadı mı? Köleliği kaldırdı İslamiyet. Bu esnek çalışma düzeni kölelik değil mi? Kölelik. Şimdi sürekli ağlayan bir Başbakan Yardımcısı var. Ağlamadan sorumlu devlet bakanı. Sürekli ağlıyor. 1 Mayıs 2009'da bakan olmuş. O günden bugüne ulusal basına 10 bin kez haber olmuş. Bir kere işsizlikten söz etmemiş. Bu memleketin gençleri işsiz. 250 bin eğitim fakültesi öğretmen adayı atanamıyor. Bir kez bu konuda değerlendirme yapmamış. Ya ağlamış, ya toplumu germiş. Başka bir iş yapmamış. Bu Dünyayı ve öbür dünyayı garanti eden tek adam o. Nasıl biliyor musunuz? Geçen dönem milletvekilliği yapanlar yüksek emekli maaşı alırlar. Dünyanın her yerinde böyledir bu durum. Meclis başkanlığı yapan da milletvekilliği yapan da aynı emekli maaşını alırlar. Bülent Arınç Meclis Başkanı olunca bir gece yarısı kanunun içine bir madde sıkıştırdı. Milletvekilleri 5 lira emekli maaşı alıyorsa, meclis başkanı emekli olduğunda 10 lira alacak. İki mislini alacak. Kendini de kurtardı, bu dünyayı da” diye konuştu.

MAAŞ TAMAM NAAŞ TAMAM

Yalova Milletvekili İnce sözlerine şöyle devam etti: “Rahmetli Bülent Ecevit'in devlet mezarlığına gömülmesi için bir Bakanlar Kurulu Kararı kanun gerekiyordu. Başbakan'lar devlet mezarlığına gömülür diye bir kanun vardı. O kanunun içine meclis başkanlığı yapanlar da devlet mezarlığına gömülür diye bir madde ekledi. Öbür dünyayı da kurtardı. Zannediyor ki orada da dokunulmazlık olacak. Maaş tamam naaş tamam. Bu dünya tamam öbür dünya tamam. Maaşla naaşı halletti ama yüce divanı halledemedi.Şimdi onu halletmeye çalışıyor.”

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİN BURNUNU SÜRTMEK İSTİYORLAR

Yaptığı açıklamada eleştirilerini sürdüren İnce, “Bunların iki tane amacı var. Bir kendilerine göre hâkim savcı ayarlayıp, kendilerine göre anayasa mahkemesi ayarlayıp, iktidardan düştükten sonra hesap vermekten korkuyorlar. Bir de Türk Silahlı Kuvvetleri'nin burnunu sürtmek istiyorlar. Dertleri bu. Silahlı Kuvvetleri dövmek istiyorlar. Kendilerine göre mahkeme kurmak istiyorlar. Bu memleketin çocukları işsizmiş, anaların çocuklarına harçlık veremiyormuş, babalar eve gitmek istemiyormuş, bunlar umurlarında değil. Esnaf kepenk indiriyormuş, çiftçinin ürünü dalda kalmış, emekli geçinemiyormuş bunların öyle bir dertleri yok. Varsa yoksa mağdur edebiyatı. Varsa yoksa kendilerine göre mahkeme oluşturma senaryoları ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nden hıncını alma girişimleri. Başka yaptıkları bir iş yok” dedi.

KALİBRE BU KALİTE BU İŞTE. İŞİNE GELİRSE

İnce açıklamasının sonunda şunları kaydetti: “Toplumları liderler yönetir. Liderleri geleceğe taşıyan sözleridir. Şimdi ben size bazı sözler söyleyeceğim, siz de bunların sahiplerini hatırlayacaksınız. Sözü söyleyen kişi 50 sene sonra da olsa, 100 sene sonra da olsa hatırlanır. 'Hayatta en hakiki mürşit ilimdir' dediğinizde Mustafa Kemal Atatürk aklınıza gelir. 'Namuslular da namussuzlar kadar cesur olmalıdır' dediğimde aklınıza İsmet İnönü gelir. 'Siz isterseniz hilafeti bile getirirsiniz' dediğimde Menderes aklınıza gelir. 'Benim memurum işini bilir, anayasayı bir kere delsek ne olur' dediğimde Turgut Özal gelir. 'Asmayalım da besleyelim mi' dediğimde Kenan Evren Paşa gelir. 'Bizden olmayanlar patates dinindendir' deyince Erbakan gelir. 'Toprak işleyenin su kullananın' dediğimizde Ecevit aklınıza gelir. 'Artistlik yapma lan al ananı da git' dediğimde aklınıza kim geliyor. Kalibre bu kalite bu işte. İşine gelirse.”HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.