TÜRESİN AİLESİ CHP'YE KATILIYOR

TÜRESİN AİLESİ CHP'YE KATILIYOR

Bolu'da uzun yıllar merkez sağda siyaset yapmış Türesin ailesi, CHP saflarına katılmaya hazırlanıyor. Konuyla ilgili gazetemize açıklama yapan CHP İl Başkanı Tanju Özcan,Türesin ailesinin bin kişilik ekibiyle bu birleşmeyi gerçekleştireceğini ifade etti.

Türesin ailesi siyasete 1991 yılı genel seçimlerinde Tevfik Türesin'in DYP'den Bolu milletvekili olarak seçilmesi dolayısıyla aktif olarak girdi. Tercihli oy siste minin getirdiği avantajlarla seçilen Tevfik Türesin parlamentoda bir dönem görev yaptı. Tevfik Türesin'in aktif politik yaşamı terk etmesinin ardından oğulları Oktay ve Uğur Türesin sırası ile Doğruyol Partisi ve Demokrat Türkiye Partisi ve en son da Demokrat Parti'de görev aldılar. Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyeliği, Genel Başkan Yardımcılığı, Milletvekili adaylığı gibi pek çok önemli görevler ve adaylıklar üstlenen Oktay Türesin ayrıca halter, boks, voleybol federasyonlarında da yönetim kurulu üyeliği yaptı.Uğur Türesin ise son dönemde Mudurnu Belediye Başkanlığı'na bağımsız olarak aday olmuş ve önemli oranlarda oy almıştı.

BİN KİŞİLİK BİR KADROYLA KATILACAKLAR

CHP İl Başkanı Tanju Özcan gazetemize yaptığı açıklamada, Türesin ailesinin CHP saflarına katılmakla ilgili taleplerinin olduğunu ifade etti. Bu birleşme için hazırlıklara devam eden Türesin ailesinin yaklaşık bin kişilik bir kadroyla önümüzdeki günlerde CHP'ye katılması bekleniyor. Bu güne kadar merkez sağda siyaset yapmış Türesin ailesinin CHP'ye katılışının kamuoyunda nasıl yorumlanacağı ise merak konusu oldu.

İKTİDARA KOŞACAĞIZ

Özcan gerçekleşecek birleşme ile ilgili “Partimizin son dönemde yakalamış olduğu yükseliş artarak devam ediyor. Bu güne kadar aktif olarak siyasetin içinde bulunmuş bir ailenin CHP çatısı altında birleşme talebi bizi çok mutlu etti.

Partimize bireysel olarak üye kayıtlarında da çok ciddi bir artış var.

Yakaladığımız yükselişle genel merkez yöneticilerimizin ifade ettiği gibi iktidara koşacağımıza inanıyoruz” diye konuş tu.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.