Türker’den bir dizi açılış

Türker’den bir dizi açılış

Vali Mehmet Ali Türker, Kıbrısçık ve Seben’de bir dizi açılış törenine katıldı.

Vali Mehmet Ali Türker, Kıbrısçık ve Seben’de bir dizi açılış törenine katıldı.

Kıbrısçık ve Seben ilçelerini birbirine bağlayan yolun onarımı, asfaltlaması ve bitirilmiş bölümünün trafiğe açılmasının ardından, Kıbrısçık Dokumacılar Köyü Köprüsü’nün ve Seben Solaklar Kayaevleri Alabalık Tesisleri’nin açılışları gerçekleştirildi. Açılışlara Vali Mehmet Ali Türker, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Seben Kaymakamı ve Kıbrısçık Kaymakam Vekili İlyas Memiş, Köy Hizmetleri İl Müdürü Tahsin Akduman, Daire Müdürleri, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

İlk önce Kıbrısçık’a, Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü tarafından onarım ve asfaltlaması yapılan Kıbrısçık Seben yolunun açılışı gerçekleştirildi. Yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi veren Köy Hizmetleri İl Müdürü Tahsin Akduman, "Seben ve Kıbrısçık ilçelerimiz arasındaki yol çok kötü durumdaydı. 25 km.lik yolun 5 km.lik kısmının yol genişletme ve ıslah çalışmaları Nisan 2004 tarihinde tamamlandı. 15 km.lik kısmının onarımı ve asfaltlaması da İl Özel İdaresi’nin katkılarıyla toplam 602. 250.000.000.-TL’ye yapıldı. Geriye kalan 5 km.lik kısmını da önümüzdeki programlarda yapacağımıza inanıyorum" dedi.

Vali Mehmet Ali Türker, "Bu yol burada yaşayan bütün vatandaşlarımızın geçiş alanı. Yolun yapılmasıyla halkımızın ulaşımı daha da rahatlamış oldu. Ama böyle şeyler kolay yapılamıyor. Değerini bilmemiz ve korumamız gerekiyor" diyerek yol çalışmalarında emeği geçen herkese teşekkür etti. Konuşmaların ardından yol açılışı gerçekleştirildi.

Seben, Kıbrısçık arasındaki yolun asfaltlanmış kısmının açılışının ardından, İl Özel İdaresi’nin katkılarıyla devlet-vatandaş işbirliği ile yapılan ve 11 köyün Bolu’ya ulaşımını daha da kısaltacak olan grup köy yolu üzerindeki Dokumacılar Köyü Köprüsü’nün açılış törenine geçildi. Burada Köy Muhtarı Nurettin Sak’ın konuşmasının ardından, Köy Hizmetleri İl Müdürü Tahsin Akduman devlet ve vatandaş işbirliği ile yaptırılan maliyeti 65 milyar TL olan köprü ile ilgili teknik bilgiler vererek, emeği geçen ve katkısı bulunanlara teşekkür etti.

Kıbrısçık Kaymakam Vekili İlyas Memiş de konuşmasında, "Bu köprü devlet-vatandaş işbirliğinin güzel bir örneğidir. Yapılan bu köprü sayesinde bu bölgedeki köylerimizden Bolu’ya ulaşım kısalmıştır" dedi.

Vali Mehmet Ali Türker de konuşmasında, "Bu köprüde emeği geçen herkesi kutlamak istiyoruz. Siz bu köprüye sahip çıktınız, yolunuzu 20 veya 25 km kısalttınız. Bunu başaran ve bu anlayışı gösteren Kıbrısçıklı vatandaşlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve köprünün bütün vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum dedi" dedi.

Konuşmaların ardından katkılarından dolayı Vali Mehmet Ali Türker’e ve Köy Hizmetleri İl Müdürü Tahsin Akduman’a köy muhtarlığınca teşekkür plaketi verildi.

Vali Mehmet Ali Türker ve beraberindekiler, Seben Solaklar Köyü Kayaevleri Alabalık Tesisleri’nin açılış törenine katıldı.

Yapımı 1,5 yıldan beri devam eden Solaklar Kayaevleri Alabalık Tesisleri açılışındaki konuşmasında, bu tür tesislerin önemine değinen Seben Kaymakamı İlyas Memiş, "Seben ilçemiz birçok doğal güzelliği, şifalı suları, birçok doğa sporunun yapılmasına uygun bozulmamış doğa yapısıyla henüz yeni keşfedilmekte olan turizm potansiyeline sahip olan bir ilçemizdir. Açılışı yapılan bu tesis ile vatandaşlarımız ve ilçemizi ziyaret eden turistler, burada kayaevleri manzarası karşısında yemek yiyeceği ve dinlenebileceği bir mekana daha kavuşmuştur" dedi.

Vali Mehmet Ali Türker de, "Doğayı bozmadan böyle bir tesis yapılmış olması güzel. Yapmak istediğimiz tur sistemi gerçekleşirse, ilimize gelen turistler Karacasu’da konaklayıp, gezi ve piknik için Gölcük, Aladağ ve Seben’den yararlanabilir. Bu tesise gelip hem yemeğini, dinlenmesini yapabilir hem de kayaevlerini ziyaret etme olanağı bulur" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.