Türkiye'nin kaderini değiştireceğiz

Türkiye'nin kaderini değiştireceğiz

Eskioğlu Düğün Salonu'nda yapılan Türkiye Partisi Danışma Meclisi ve Birinci Eğitim Semineri toplantısında konuşma yapan Türkiye Partisi MKYK üyesi Ali Rıza Buyan, “Türkiye'nin kaderini değiştireceğiz” dedi.

Türkiye Partisi Bolu İl Teşkilatı, İkinci Danışma Meclisi ve birinci eğitim semineri toplantısı, Eskioğlu Düğün Salonu'nda önceki gün yapıldı. Yapılan toplantıya katılan Türkiye Partisi MKYK üyesi ve Genel Başkan Yardımcısı İhsan Işık ve Türkiye Partisi MKYK üyesi Ali Rıza Buyan, Türkiye Partisi'nin politikaları ile ilgili değerlendirmeler yaptı. Toplantıya ayrıca Türkiye Partisi Bolu İl Başkanı Adnan Uysal ve Türkiye Partisi üyeleri katıldı. Yapılan toplantıya Abdüllatif Şener, Ayaş ilçe örgütünün açılışı nedeniyle katılamadığını gönderdiği faksla bildirdi.

SİYASİ BOŞLUĞU DOLDURACAĞIZ

Ali Rıza Buyan yaptığı konuşmada, “Bugün ülkemizin içinde bulunduğu durum, yüzyıllar boyunca tarihe yön vermiş bir milletin kaderi olmaz ve kabul edilemez. Dürüst liderin önderliğinde yeni bir siyasi oluşuma ihtiyaç vardır. Bu anlamda Türkiye Partisi'yle birlikte ortaya koyduğumuz oluşumla, Türkiye'de ortaya çıkan bu siyasi boşluğu dolduracağımıza inanıyoruz. Türkiye'nin artık yeni bir siyaset tarzına toplumsal siyasi kültürün değişmesi için milletimizin yeni bir irade koymasına ihtiyaç vardır” dedi.

SİYASETİ DÜRÜST VE TEMİZ ŞEKİLDE YAPACAĞIZ

Buyan açıklamasının devamında, Abdüllatif Şener'in dürüst siyasi anlayışına dikkat çekerek şöyle konuştu: “Bizler Türkiye Partisi olarak Doç. Dr. Abdüllatif Şener'in önderliğinde Türkiye siyasetine damgamızı vuracağız. Türkiye'nin kaderini değiştireceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Siyaseti dürüst ve temiz şekilde yapacağız. Temiz ve dürüst siyasetin teminatı Genel Başkanımız Abdüllatif Şener ve 16 yıllık siyasi geçmişidir. Bu 16 yıllık siyasi geçmişi yabana atmayalım. Abdüllatif Bey bugüne kadar siyasi imkânları kullanmamış ve kullandırtmamıştır.”

HÜKÜMETİN VE MUHALEFETİN GÜNDEMİNDE BUNLARIN HİÇBİRİSİ YOK

Hükümetin ve muhalefetin gerçek sorunlarla ilgilenmediğini ve gündemin saptırıldığını ifade eden Buyan, “Halkımızın gündeminde açlık var, yoksulluk var, geçim sıkıntısı var. Ama her nedense hükümetin ve muhalefetin gündeminde bunların hiçbirisi yok. Onların gündeminde Anayasa Değişikliği var, Balyoz var, Ergenekon var. Ülkemizde işçi, emekli, memur, köylü, esnaf, sanayici herkes zor durumdadır. Türkiye sosyal devlet olmanın gerekleri sadece ve sadece siyasi amaçla yapılan sosyal yardımlarda akla gelmektedir” diye konuştu.

BOZUK YÜZEYLİ PÜRÜZLÜ BİR AYNA GİBİLER

Açıklamasının devamında ilginç benzetmelere yer veren Buyan sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Dışarıdan alınan talimatlar doğrultusunda geniş halk kitleleri yoksullaştırılmıştır. Bu günkü hükümetle iktidara gelenler, kalplerdeki sevgiyi kine, nefrete çevirdiler. Adeta bozuk yüzeyli pürüzlü bir ayna gibi kendilerine gösterilen her şeyi bozup, yozlaştırıp, ayrıştırıp, ötekileştirip yansıttılar. Bunların milletin iradesini sırtlarına giyip milleti soydular ve bir korku imparatorluğu yarattılar. Ama gözümüz sakın korkmasın, sevgili Genel Başkanımız önderliğinde bu korku imparatorluğuna son vereceğiz.”

YİNE KORKACAKLAR, YİNE KORKACAKLAR

Açıklamasının sonunda bir masaldan alıntı yapan Buyan; “Masallar sadece çocukları uyutmak için uydurulmuş hikâyeler değillerdir. Bir masalda fare kediden korkar, fareye acıyan büyücü onu kedi yapar. Kedi bu kez köpekten korkar, büyücü bu defa kediyi köpek yapar. Köpek bu defa aslandan korkar, büyücü bu defa köpeği aslan yapar. Aslan bu defa avcıdan korkar, büyücü aslanı fare yapar ve der ki 'Sende bu fare yüreği varken senin suretini neye çevirirsem çevireyim sen her şeyden korkacaksın.' Şimdi bu fare yürekliler kudretli Amerika büyücüleri sayesinde değil iktidar ne olurlarsa olsunlar değerli Başkanımız Abdüllatif Şener'den yine korkacaklar, yine korkacaklar” dedi.

SİYASİ ŞOVMENLERE İHTİYAÇ YOK

Buyan'ın ardından kürsüye Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı İhsan Işık geldi. Işık yaptığı konuşmada, "Eski siyaset tarzını sürdüren politikacılara artık ihtiyaç yok. Ülkemizin temel sorunları yerli yerinde dururken, ülke nüfusunun yüzde doksanı büyük sıkıntılar içinde kıvranmaya devam ederken, ülkenin siyasi şovmenlere artık ihtiyacı yoktur. İsrail'le en yakın ilişkiler içinde, en büyük dayanışma içinde olduğu halde bir takım şovlarla Filistin halkına kendini dost gibi gösteren siyasi şovmenlere ihtiyacı yoktur” şeklinde konuştu.

BU ÜLKEDE TEMİZ BİR SİYASET ANLAYIŞINA İHTİYAÇ VAR

Işık konuşmasının sonunda şunları kaydetti: “Türkiye'nin çok büyük sorunları var. Bu sorunlara şimdiye kadar devamedegelen hükümetlerin gösterdiği gibi pansuman tedbirlerle müdahale etmeye çalışanlara Türkiye'nin ihtiyacı yok. Ülkenin sorunları yerli yerinde dururken, siyasi parti liderlerinin birinin ak dediğine diğerinin kara demesi, mecliste birbirlerine girmeleri, yumruklaşmaları, vatandaşları kamplara bölüp birbirleri arasında gerilim yaratmaya, ayrıştırma yaratmaya devam etmelerine bu ülkenin ihtiyacı yok. Bu ülkede temiz bir siyaset anlayışına ihtiyaç var. Eski siyaset anlayışının terk edilmesine ihtiyaç var. Türkiye'nin gerçekten yeni bir lidere ihtiyacı var. Yeni bir zihniyete ihtiyacı var. Türkiye'nin yeni bir döneme, yeni bir siyasi partiye ihtiyacı var. Bu ülkenin Abdüllatif Şener'e ihtiyacı var.”


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.