Türkiye’nin zenginleri ve fakirleri

Ülke genelinde fakirlik aldı başını gidiyor. Yokluk ve açlık yetmiyormuş gibi elektriğe, doğalgaza, motorine ve benzine yüzde yüzün üzerinde zam zam zam. Halk her geçen gün daha da fakirleşmeye devam ediyor. Bu fakirleşmenin getirdiği bir gerçeği de dün öğrendim, öğrenmez olaydım. “Nasıl yani?” diyeceksiniz. Biliyor musunuz 2022 yılının ilk 5 ayında zenginlerin oranı 89 bin kişi artmış. Ben şok şok şok. Halk fakirleşirken bu insanlar nasıl olur da zenginleşir? Bu zenginlerin servetleri 3.9 trilyon artmış. Rakama bakın rakama. Kim bunlar? Nasıl 5 ay içerisinde 89 bin kişi daha artmış, bilen var mı? Öte yandan İŞKUR’un işsizlik rakamlarına bakıyorum, yüzde 22.9’a ulaşmış. En çok 14 ila 25 yaş arasında bulunan gençlerin işsiz olduğu açıklandı. Tekrar soruyorum, 5 ay içerisinde trilyonerlerin sayısı 89 bin kişi daha nasıl artıyor? Nasıl mı artıyor, işte size birkaç örnek. Bizim gibi ülkelerde halkı fakirleştirirseniz, alım gücünü düşürürseniz bazı kesimler bunu fırsat bilip, parasına para katar. Birçok usulsüz ihale alırlar. Vergi borçlarını bir gecede verilen kararla bir kalemle silerler. İşte böyle!

Emekli aç, işçi aç, EYT’li aç, halk aç. Parası olmadığı için faturalarını ödeyemeyen bir milyondan fazla kişinin doğalgaz ile elektriği kesik ama cumhurbaşkanımız çıkıp; “Bu ülkede aç falan yok” dedi. Ondan daha mı iyi bileceğiz? Ekonomi profesörü kendisi. Enflasyon yüzde 70’lerin üzerinde. Ekonomistler böyle giderse yıl sonunda enflasyonun yüzde 100’lerin üzerine çıkacağını söylüyor.

Az klasın unutuyordum. Zengini zengin yapma formüllerinden biri de kur korumalı mevduat sistemi. Bunun ne olduğunu halkımız iyi bilir. Esas adı fakirden al zengine ver sistemi. Ülkemizde neden trilyonerlerin sayısı artıyor sanıyorsunuz? Sistem fakirden al zengine ver olduğu için artıyor.

Tek çare Robin Hood. İngiliz halk kahramanı Robin Hood, elindeki ok ve yayıla zenginlerin yolunu kesip, onlardan edindiği paraları ve değerli eşyaları fakirlere dağıtarak maddi adalet sağlamaya çalışmış ve halkın gerçek kahramanı olmuştur. Şimdi ülkemizin de acil bir Robin Hood’a ihtiyacı var. Şu anki sitem gibi fakirden alıp zengine vermek değil, zengin alıp fakire vermek şart. Yoksa, yıl sonuna kadar trilyonerlerin sayısı 100 bini bulacak. Haydi Robin Hood, mavi gözlüm sarı saçlım Mustafa Kemal Atatürk gibi sen de Samsun’dan çık da gel.

robin-hood-merry-men-lal296680.jpg

Bu yazı toplam 966 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum