Uçar’dan, Yılmaz’a tepki; "Başkan kendi iş koluyla ilgili fuar açsın"

Uçar’dan, Yılmaz’a tepki; "Başkan kendi iş koluyla ilgili fuar açsın"

DYP Merkez İlçe Başkanı Oğuz Uçar, Kızılay Meydanı'na kurulan ve Tüketici Günleri adı altında yapılan organizasyonun esnafı zor durumda bıraktığının altını çizerek, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'a çattı.

DYP Merkez İlçe Başkanı Oğuz Uçar, Kızılay Meydanı'na kurulan ve Tüketici Günleri adı altında yapılan organizasyonun esnafı zor durumda bıraktığının altını çizerek, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'a çattı.

27 Mayıs'ta açılacağının duyurulmasından itibaren esnafın, esnaf odalarının, siyasilerin tepkisi ile karşılaşan Kızılay Meydanına kurulan çadırlara, kira karşılığı yer gösteren belediyeye tepkiler hızla büyüyor. Geçtiğimiz gün, açılmasına izin verdikleri, Tüketici Günleri Organizasyonu yine belediye tarafından, polis gözetiminde mühürlenmesi dikkat çekmişti. Konu ile ilgili görüşlerini açıklayan DYP Merkez İlçe Başkanı Oğuz Uçar, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ı eleştirdi. Uçar; “Sanki Bolu esnafı mevcut talebi karşılayamıyormuş gibi, dışardan esnafı kabul etmek onlara yer göstermek hoş değil. Hizmet adı altında bu yapılan iş doğru değil. Belediye Başkanının inşaat sektörü ile ilgili bir şirketi var. Eğer samimi ise kendi iş kolu ile ilgili bir etkinlik gerçekleştirsin, fuar açsın. O zaman samimiyetini anlarız. Kendine balta vurmazken, esnafı zor durumda bırakıyor” diye konuştu.

YÜKSEK STANDART TARAFTARIYIZ

Oğuz Uçar, Doğru Yol Partisi olarak temel felsefelerinin, bayrağın birliği, ülkenin bütünlüğü, insanın mutluluğu olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti; “Biz yerel politikacıların görevi, bölge halkının, devletten alacağı her türlü hizmeti yüksek standartlarda yaşamasını sağlamaktır. Bizim görevimiz kaliteye zemin hazırlamaktır. Bu çerçeveden baktığımızda, 5084 sayılı yasadan yararlanamayan Bolu'muzun esnafı yeni iş yerlerinden, müşterilerinden mahrum bırakılıyor. İşsizlere yeni işsizler ekleniyor. Sorunlar ortadayken, esnafımızın bu şekilde mağdur edilmesi hiç doğru değildir.”

Uçar:"Cumhuriyet Parkı yerinde kalmalı"

Cumhuriyet Parkı'nın otoparka dönüştürülme kararına bir tepki de, DYP Merkez İlçe Başkanı Oğuz Uçar'dan geldi. Uçar, adı Cumhuriyet olan hiçbir yerin değişikliğe uğramasını istemediklerini vurguladığı açıklamasında; “Otopark sorununa çözüm mutlaka bulunmalı, ancak adı Cumhuriyet olan Parkın kaldırılmasını istemiyoruz” dedi.

Belediye Meclisi'nden çıkan Cumhuriyet Parkı'nın otoparka dönüştürme kararı, muhalefet kanadından tepki almaya devam ediyor. DYP Merkez İlçe Başkanı Oğuz Uçar gazetemizi ziyaretinde yaptığı açıklama ile, alınan kararın doğru olmadığını söyledi. Uçar; “Adı Cumhuriyet olan bir parkın bozularak otoparka çevrilmesi doğru değil. Hem biz rejim düşmanı değiliz ki adı Cumhuriyet olan bir parkın kaldırılmasını isteyelim. Yaşlısı ile genci ile, insanların soluklanmaya ihtiyaçları var. Gölgede dinlenecekleri alanlara, sırtlarını dayayacakları ağaçlara ihtiyaçları var. O parka orada ihtiyaç var” diye konuştu.

ALTERNATİF ÇÖZÜMLERİMİZ VAR

Oğuz Uçar, trafiğin ve otopark alanı sorununun Bolu'da yoğun olarak yaşandığını ve bu duruma bir çözümün şart olduğunu belirterek şöyle devam etti, “Trafik ve otopark sorununa, İl Trafik Komisyonu ile işbirliğine gidilerek bir çözüm bulunması gerekir. Yollara çift sıra park edilen araçlar yüzünden iki araç yan yana geçemiyor. Hele yollar darsa trafik aksıyor. Bizim alternatif çözümlerimiz mevcut ve DYP iktidarında her birini gerçekleştireceğiz.”

01.06.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.