Ucuz atlattık

Ucuz atlattık

Dün Atatürk Lisesi’nde meydana gelen patlama herkesi çok korkuttu. Kalorifer kazanında meydana gelen patlamanın olduğu sırada, okulda öğrenci bulunmaması büyük bir faciayı önledi. Atatürk Lisesi’nin kalorifer kazanında

Dün Atatürk Lisesi’nde meydana gelen patlama herkesi çok korkuttu. Kalorifer kazanında meydana gelen patlamanın olduğu sırada, okulda öğrenci bulunmaması büyük bir faciayı önledi. Atatürk Lisesi’nin kalorifer kazanında patlama oldu. Patlamanın etkisi ile çevreye yayılan metal parçaları, 4 öğrencinin yaralanmasına neden olurken, 2 öğrenci de korkudan bayıldı. Milli Eğitim Müdürü Halil Ecevit, “Bu olay bize okulların kalorifer kazanlarının ana binadan ayrı olmasının önemini gösterdi, kazan ana binada olsaydı, üzücü sonuçlar olabilirdi” dedi.

Dün Atatürk Lisesi'nde kalorifer kazanı patladı. Kalorifer kazanı patlayan Atatürk Lisesi'ne gelerek, olay yerinde incelemede bulunan Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Halil Ecevit, patlamanın kalorifer kazanında meydanında geldiğinin kesinleştiğini belirterek, “Patlama esnasında okulda öğrenci bulunmaması olası bir faciayı önledi. Bu olay bize okulların kalorifer kazanlarının ana binadan ayrı olmasının önemini gösterdi, kazan ana binada olsaydı üzücü sonuçlar olabilirdi” dedi. Patlamanın yaşandığı kazan dairesinin dersliklerin olduğu binalara yaklaşık 100 metre mesafede bulunduğuna işaret eden Ecevit, “Patlamanın etkisi ile çok sayıda metal parça çevreye yayılmış. Okula gelen öğrenci velilerinin isteği doğrultusunda okulda eğitim gören öğrencileri evlerine gönderdik” diye konuştu. Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç ise patlamanın etkisi ile çevreye sıçrayan metal parçaları, taş ve topraktan yaralanan 4 öğrenci ile patlamanın etkisi ile bayılan 2 öğrenciye olay yerine gelen 112 ekiplerinin yerinde müdahale yaptığını vurgulayarak, "Bu saat itibariyle hastanelerimizde tedavi gören öğrenci yok" dedi.

BİNA ÇÖKTÜ

Bolu Atatürk Lisesinde patlamanın olduğu bina tamamen çökerek kullanılmaz hale geldi. Patlamanın etkisi ile binanın yanı başında bulunan ağaçlar devrilen kolanların altında kaldı. Patlamanın etkisi bazı binaların tavanlarında ve duvarlarında çatlaklar oluştu. Olayda okul öğretmenlerine ait bir minübüs ile bir otomobil hasar gördü.

Olay yerinde inceleme yapan Belediyesi İtfaiye Müdürü Erol Yavuz ise, patlamanın kazan dairesinde ki devir motorunun arızalanması sonucu artan basınçtan kaynaklandığını tespit ettiklerini, söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.