ÜLKE GÜNDEMİ ISINIYOR MU...?

Ülkemizde gündemi belirleyen EGEMEN çevreler var. Bu çevreler gözden kaçırmak istedikleri olduğunda sunni gündemler oluşturup esas amaçları saklar. Halkın ve SAZAN YETKİLİLERİN o gündeme takılı kalmasını sağlarlar.

    Gündemi belirleyen egemen çevreler kimdir: Bu çevreler PATRONLAR KULÜBÜ TUSİAT, DIŞARDAN BESLENEN BASIN VE ONUN SAHTE KALEMŞÖRLERİ, KARTELCİ MEDYA, YÖNETİM EHLİYETİNİ KAYBEDİP YÖNETİLEN KONUMUNA GİREN SİYASETÇİLER, BÜROKRAT'lar ve Türkiye’nin iplerini eline geçirmiş olan ABD, AB, İMF, Dünya Bankası gibi kurum ve kuruluşlardır.

    Hangi iktidar,siyasetçi,bürokrat bu çevrelerin değirmenine su taşımaz,onların huyuna suyuna göre haraket etmesse: oluşturulacak sunni gündemlerle öyle bir DEZENFORMASYON (YIKICI PROPAGANDA) başlatırlar ki bu yıkıcılığın karşısında çelikten örülmüş dağlar bile dayanmaz:Siyaset adamları bunu bildiklerinden olsa gerek son dönemde SESSİZ ÇOĞUNLUĞA SIRTLARINI ÇEVİRİP hep bu çevrelerin dediğini yaptılar. Vatandaşın İŞ, AŞ DERDİ, VERGİSİ; verilen sözlere rağmen hiç düzeltilmedi,üstelik ülkede istikrar denen şey hep fakir fukaraya zarar verdi. Sigortasız adam çalıştırma, asgari ücretin altında ücret verme, kayıtdışılık, ihracatın ve ithalatın büyük bölümünü elinde tutma hep sözde istikrar isteyenlere yaradı.

    Üç kuruş parasını çetelere,gaspçılara kaptırma,gözbebeği evladını anlamımı yitirmiş bir terör takibinde şehit vermek yine GARİP GURABANIN sırtına kaldı. Vergi istismarları,vergi aflarıyla zaten milli gelirin %80'ini ellerinde tutan iki buçuk milyon kişi daha da semirtildi. Semirdikçe şımardılar. Şımardıkça milli olmaktan uzaklaştılar. Millete küfredenleri alkışladılar. Alkışlatmak istediler. Bu kitlelerle işbirliğinde olan yetkili idarecilerimiz suçüstü yakalandıklarını görmeye başladılar. Halkı unuttuklarını anlayınca gündemi TERS YÜZ etmek istiyorlar.

    Ama halk kendisine dayanarak yönetimi eline alan kendisine SIRT çevirenlerin bu kayıkçı kavgasını yutmuyor. Oluşturmaya çalıştığınız sahte gündem egemen çevrelerle SUÇÜSTÜ oluşunuzu daha da iyi ortaya koyuyor.

ÜLKEDE YENİ BİR ZÜMRE DOĞDU..!

    Bu zümre aynen bukalemun gibi bir şey. Sürekli renk değiştiriyor. Ne olduğunu,ne yapacağını anlayıp değerlendiremiyorsunuz. İnançlıyım diyor ona uygun kıyafet giyiyor. Nerden dersiniz markalı olanlardan. Tatilini 5 yıldızın üstündeki özel bölünmüş yerlerde yapıyor. Düğünlerde, nişanlarda acayip göbek atıyor. Servetine servet katıyor. Ülkeyi, ülkenin değerlerini birer birer peşkeş çekiyor yada satıyor. Geçmişte devleti hortumlayanlara nisbet yapıyor. Çok laf biliyor. Sürekli yaptıklarının pişkinliği ile sırıtıyor. Özelliği olan bazı bölge ve semt ağzı ile konuşuyor. Kul olmaya ve kulluğa (tabi olmaya) önem veriyor. Karşısındaki susarsa sonuna kadar HOŞGÖRÜ SAHİBİ oluyor. Ama biri cevap verirse hoşgörüsü toz duman oluyor. Adalet denen şey kafasındakinin tecellisi.Şayet tecelli etmezse yargının bağımsızlığıymış, hukukun ilkeleriymiş hak getire... “Ülkeye küfredenlerin düzenlemek istediği toplantıyla ilgi mahkeme kararları acımasızca eleştiriliyor.Ülkeye küfredenlere karşı savunma refleksi ortaya koyanlar hain ilan ediliyor. Ellerinde 30.000 kişinin katilinin portresini taşıyan, önlerinde bölücü örgüt pankartı ile dolaşanlardan birisinin kolundan tutup ne yapıyorsun denmiyor.”

    Bu zümre devleti en büyük düşman görüyor. Devletle açıktan açığa kavga etme cesaretini gösteremiyor. Devletin altını oyuyor. Devleti SEYHİNE bağlı olanlara peşkeş çekiyor. Küçültüyorum diye devleti bitiriyor. Zihinlerdeki sorunların çözümünü geçmişten buyana hep MANDA ve HİMAYE de görüyor. Teslimiyetle sorunları çözeceğini sanıyor. Ama olmuyor. Olmayınca bağırıyor bu sonuç SİYASİDİR...Yeni mi anladın..! Geçmiş olsun..!

    Kendini bir şekilde bu yeni doğan zümre gibi gören ve tarif edenlere acizane tavsiyem, özlerine dönsünler özlerine güvensinler. Sürekli yanar döner olmayı bıraksınlar, yerlerini, konumlarını bilelim. Kafamız karıştı iyice...

    Bu halleriyle inandırıcıklarını kaybettiler. Kaybettikçe psikolojileri bozuluyor. Ülkeye de ciddi kayıplar veriyorlar..!

2005 YILINI GERİDE BIRAKIYORUZ

    Milletimizin biriken biriktirilen sorunları yıllardır çözüm bekliyor.2005 yılında da bu sorunlar hala çözülmüş değil.AB kapısı şartlı belirsiz bir yolda. Borçlarımız artarak devam ediyor. Milli gelir hem el değiştiriyor, hem belli ellerde toplanmaya devam ediyor. İstatistiklere göre yoksulluk sınırı ve bu sınırdakilerin sayısı artıyor. Orta direk yok oluyor. Ya alt var yada üst var. İşsizlik oranı resmi kayıtlarda bile artıyor. Sokaktaki her dört kişiden ve üniversite bitirmiş gencimizin %50'si işsiz. Sokaklar kapkaçlara, hırsızlara teslim edilmiş. Ülkenin bir bölümünde fiili özerklik benzeri olaylar oluyor.Yıllardır takip ettiğimiz milli politikalarımız (Lozan'ın tartışmaya açılması. milli bütünlüğümüzün tartışılması, dayatılan yeni konular, pişirilip yeniden sunulanlar) ayak altında sürünüyor. Ülkemizde misyonerler, ajanlar, işbirlikçiler cirit atıyor. Birileri ha babam batan geminin malları gibi ülkeyi satıyor, pazarlıyor. Aflarla yeni iş adamları fink atıyor. Düşen enflasyon milletin kesesine ne katıyor...! Diyalog oluyor MONOLOG ... Ne gam 2005 bitti... 2006’da herşey düzelecek, düzeltilecek vur patlasın çal oynasın...Kim oynasın... Liboşlar,yeni ZÜMRE, teslimiyetçiler. Milli gelirin %80'ini alanlar bu yıl sizindi. Gelecek yıl da sizin görünüyor. Oynayın kutlayın..!

    Milletimizin kaderi olmadığına inandığımız kötülüklerin, kötü gidişin olumsuzlukların son bulmasını, çizgiden çıkanların çizgiye dönmelerini 2006 yılının milletin yılı olmasını mutluluk, barış getirmesini Allah’tan diliyorum. Yeni yıl Milletimize ve insanlığa hayırlı olsun diliyorum.

30.12.2005

Bu yazı toplam 1158 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.