ULUSAL BASINDAN YANKILAR

ULUSAL BASINDAN YANKILAR

ABANT İzzet Baysal Üniversitesi seçimlerinin YÖK ayağında yapılan değerlendirme ve sıralama, ulusal basında da yankı yarattı. İşte ulusal basından AİBÜ rektörlük seçimleri ve YÖK kararlarının haber özetleri…

YÖK, ÜNVANINI SORUŞTURDUĞU PROFESÖRÜ 1. SIRAYA ALDI

YÖK,Abant İzzet Baysal ve Kırıkkale Üniversitesi rektörlük seçimlerinde sıralamaya uymadı. YÖK, profesör unvanı verilmesinde usulsüzlük olduğu iddiasıyla soruşturduğu Prof. Dr. Hayri Coşkun'u, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü için ikinci sıradan birinci sıraya taşıdı. (Hürriyet Gazetesi 22. 01. 2010)

YÖK, SORUŞTURMA AÇTIĞI REKTÖRÜ İLK SIRAYA KOYDU

YÖK Genel Kurulu, Bolu Abant İzzet Baysal ve Kırıkkale Üniversiteleri'nin rektör adaylarını belirledi.

YÖK, 'profesörlüğü' şaibeli olduğu iddia edilen ve hakkında soruşturma yürüttüğü aday Prof. Hayri Coşkun'u Bolu'da, Maliye Bakanlığı'nda görevli Prof. Ekrem Yıldız'ı da Kırıkkale'de ilk sıraya koyarak Köşk'e gönderdi. (Akşam Gazetesi 22.01.2010)

YÖK, SEÇİMİ KAZANANLARI İLK SIRAYA KOYMADI

YÖK Genel Kurulu, Bolu Abant İzzet Baysal ve Kırıkkale üniversitelerinin rektör aday listelerini belirleyerek Köşk'e gönderdi. İki üniversitede de seçimde birinci olan adaylar ilk sıraya konulmadı. Prof. Dr. Hayri Coşkun hakkında soruşturma bulunmasına rağmen, Abant İzzet Baysal Üniversitesi için ilk sıraya konuldu. (Radikal Gazetesi 22.01.2010)

REKTÖR ATAMALARI

Kırıkkale ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde yapılan seçimle belirlenen altı aday arasından YÖK Genel Kurulunca yapılan seçim sonucu Cumhurbaşkanlığı'na sunulacak üçer adayın isimleri ise şöyle saptandı: Abant İzzet Baysal Üniversitesi: Prof.Dr. Hayri Coşkun, Prof. Dr. Ekrem Gürel, Prof.Dr. Atilla Kılıç. (Cumhuriyet Gazetesi 22.01.2010)

YÖK, KIRIKKALE VE ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTELERİ İÇİN REKTÖR ADAYLARINI BELİRLEDİ

 YÖK Genel Kurulu toplantısında, Cumhurbaşkanlığına sunulacak Kırıkkale ve Abant İzzet Baysal üniversitelerinin rektör adaylarının isimleri belirlendi. (Zaman Gazetesi 22.01.2010)

HAKKINDA ÜNVAN USULSÜZLÜĞÜ OLAN ADAY 1. SIRAYA ÇEKİLDİ

Yüksek Öğretim Kurumu rektörlük konusunda üniversitelerde yapılan seçimleri umursamamaya devam ediyor. YÖK, Kırıkkale Üniversitesi Rektörlüğü için üniversitede yapılan seçimlerde ikinci olmasına karşın Türbana Özgürlük Bildirisi'nde imzası bulunan Prof. Ekrem Yılmaz'ı birinci sıradan aday gösterdi. Abant İzzet Baysal Üniversitesi'ndeki seçimlerde de ikinci olan ve profesörlük unvanı usulsüz aldığı iddiasıyla hakkında soruşturma yürütülen Prof. Hayri Coşkun birinci sıradan rektör adayı oldu. (Ulusal Kanal 22.01.20109)


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.