USULSÜZLÜK MÜ VAR?

USULSÜZLÜK MÜ VAR?

Abant'ta yapılan çalışmalar hakkında şok bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre İl Özel İdare tarafından Abant'ta yapılan çalışmalarda usulsüz bir yöntem izlendiği ifade edildi. Abant'taki çalışmalar için kullanılması gereken ödeneklerin Özel İdare kanalıyla yapılması gerekirken, ihale şartını kaldırmak için Köylere Hizmet Götürme Birlikleri'ne ödenek aktarıldığı ve ihale şartı aranmadan alımların gerçekleştirildiği iddia edildi.

Alınan bilgilere göre Abant çevre yolu düzenlemesi inşaatının Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yapılması için Valilik makamından onay alındığı ve onayın bir üst yazı ile birliğe gönderilerek, herhangi bir projesi, keşfi, yetkili kurum ve kurulların onayı olmadan yapılması istenilen yaklaşık 2 Milyon TL'lik Abant çevre yolu düzenlemesinin Merkez İlçe Köylerine Hizmet Götürme Birliği tarafından yapılmasının istendiği iddiası ortaya atıldı.

ENGEL KALDIRILMAYA MI ÇALIŞILDI?

Yapılacak uygulamaya karşı çıkan İl Mahalli İdareler Müdürü Kemal Özçelik'in yapılacak işlem için yurt dışına çıkacağı tarihin beklenildiği ve 19/04/2010 tarihinde Valilik makamından alınan onayın Özçelik yurt dışına izne çıktıktan yaklaşık 15 gün sonra 3 Mayıs 2010 tarihinde birliğe gönderildiği ve bu şekliyle herhangi bir engelle karşılaşılmadan birliğe bu işin yaptırılabileceğinin planlandığı öne sürüldü.

TASFİYE Mİ OLDULAR?

İl Mahalli İdareler Müdür ve Birlik Genel Sekreteri Kemal Özçelik'in yapılan işleme karşı çıktığı için Birlik Genel Sekreterliğine İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Oktay Güneş'in getirildiği diğer iddialar arasında yer alıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.