Uzun: Tanju Özcan'ı Saadet Partisi'ne alalım

Uzun: Tanju Özcan'ı Saadet Partisi'ne alalım

Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Uzun dün yaptığı basın açıklamasında, Tanju Özcan'a seslendi.Uzun yaptığı açıklamada, "Sayın Tanju Özcan, Mersin'de yaşanan çarşaf yırtma olayını ve İzmir Belediyesi'nin uyguladığı başörtülü kızlara paso verilmemesini tasvip etmediğini ve kınadığını açıklasın, kendisini Saadet Partisi'ne alalım” dedi.

Partisinin il başkanlığında, son dönemde yaşanan gelişmeleri değerlendiren Uzun, “İstanbul'da 'çarşaf açılımı' olarak başlayan mesele, maalesef Mersin'de 'çarşaf parçalanması' olarak bitmiştir. Bolu'da imam açılımı olarak başlayan çalışma, herhalde CHP'nin bir başka büyük şehrinde sırası gelince bitirilecektir. Ben, Tanju Özcan'ı klasik CHP anlayışının dışında, halkı benimseyen, inanç değerlerine saygı duyan bir siyasetçi olarak gördüğümden dolayı tebrik etmiştim. Maalesef üzülerek gördük ki tüm CHP'liler açılımları Tanju Bey gibi değil, klasik CHP yaklaşımına göre anlamışlar. Sırf halkın oylarını alabilmek için halka şirin görünmeye çalışmışlar. Bunun en iyi örneği, CHP İzmir Belediyesi'nin öğrencilere verdiği paso uygulamasında, kız öğrencilerden baş açık fotoğraf istemesidir. Başörtülü fotoğraf veren kız öğrencilere çağ dışı bir anlayış gereği paso verilmemiş, hakları gasp edilmiştir. Bu olay, CHP'nin hala inançlara saygı göstermediklerinin delilidir” dedi.

“SAYIN ÖZCAN BU İKİ OLAYI TASVİP ETMEDİĞİNİ, KINADIĞINI AÇIKLASIN, CHP KINARSA ÖZCAN'I SAADET PARTİSİ'NE ALIRIZ ”

Uzun açıklamasının devamında şunları kaydetti: "CHP içerisinde başarılı il başkanı olarak gördüğümüz Sayın Özcan'dan, Ankara'da yapacakları ilk il başkanları toplantısında, Mersin'de yaşanan 'çarşaf yırtma' olayını ve İzmir Belediyesi'nin uyguladığı 'başörtülü kız öğrencilere paso verilmemesi' olayını kınaması ve samimiyetinin bir göstergesi olarak Bolu kamuoyuna da CHP Bolu İl Başkanı sıfatı ile bu iki olayı tasvip etmediğini ve kınadığını açıklamasını bekliyoruz. Tanju Özcan iktidarda olsaydın, bunu yapar mıydın? İmamlara karşı samimiyse basının önünde 'CHP'yi kınıyorum, inançlar üzerindeki baskısı çağ dışıdır' diyebilir mi? Bunu derse kendisini tebrik edeceğim. Samimiyetini anlayacağız. Oy isterken takla atmasına gerek yok, açık açık ben gelirsem Müslümanlara yaşama hakkı tanımayacağım desin. Eğer hak ihlali varsa adaletsiz refahı engelleyecek inanç, renk, dile bakmadan Tanju Özcan'ı koluma alıp mücadele ederim. Saadet Partisi beni kınar, Numan Kurtulmuş'tan ihtar alırım diye düşünmüyorum. Herkesin adaleti için bir dakika bile düşünmeden istifa edebilirim. Eğer Tanju Bey'i, CHP inanç özgürlüğüne sahip çıktığı için kınarsa, Özcan'ı Saadet Partisine alırız.”


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.