Uzun ülke gündeminde

Uzun ülke gündeminde

Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Uzun, Gerede'de yaptığı basın toplantısı ile ülke gündemine oturdu. Ulusal görsel ve yazılı basında geniş yankı uyandıran açıklamaları için Bolu Gündem'e konuşan Uzun;“Biz SP olarak iddi

Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Uzun, Gerede'de yaptığı basın toplantısı ile ülke gündemine oturdu. Ulusal görsel ve yazılı basında geniş yankı uyandıran açıklamaları için Bolu Gündem'e konuşan Uzun; “Biz SP olarak iddia edilen bir konuya Dışişleri ve Sağlık Bakanlıklarının dikkatini çekmek istiyoruz. Şüpheci olmak zorundayız.Gelişmeler araştırılsın ve gereği yapılsın diyoruz” diye konuştu.

Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Uzun, gazetemizde de yer alan Gerede basın toplantısında yaptığı açıklamalarla ilgi odağı haline geldi. Ulusal medyada geniş yer alan iddialarla ülke gündemine oturan Abdullah Uzun, KKKA hastalığı taşıyan kenelerin bu bölgede görülme sebebinin İsrailli kadınlar olup olmadığını sormuş ve “Acaba ilimizde türü bulunmayan 8 ayaklı zehirli keneler havadan mı Gerede'ye gelmiştir. Sağlık Bakanlığı yetkililerine seslenmek istiyorum. Lütfen kene vakalarının olduğu hatları bir inceleyin. Bu hatlar bir yerde birleşiyor mu? Ve bu hatlarda daha önce değişik etkinlikler, geziler olmuş mudur?” diyerek yetkililerin dikkatini konuya çekmek istemişti. Cine 5, Kanal 7'de programlara katılan Uzun, Milli Gazete, Akid Gazetesi, Milliyet Gazetesi ve İnternet medyada yer alan, Türkiye gündemine bomba gibi düşen açıklamalarının ardından Bolu Gündem'in sorularını da yanıtladı; “İsrail bu kıyımı yaparken, bizim olaylara iyi niyetli ve hoşgörü ile yaklaşmamız doğru olmaz. Türk halkı sıcak gündemin olduğu bir ortamda şüpheci olmak zorundadır” dedi.

NE İSRAİL'E NE DE TURİSTE KARŞIYIZ

Abdullah Uzun, “İsrail'in attığı bombalar sınırlarımızın hemen yanında patlarken, Türkiye'de konuyla ilgili iddiaların bulunduğu bir dönemde Bolu'da yaşayanlar olarak tepkisiz kalamazdık” şeklindeki açıklamasını şöyle sürdürdü; “Bizim amacımız turist ülkeye gelmesin, Bolu'ya gelmesin ya da biz İsrail'e karşıyız değil. Biz Bolu'nun turizmle kalkınacağına inanıyoruz. Tüm İsrail'i dışlamıyoruz. Siyonist İsraillilere, kendilerini üstün ırk sayan İsraillilere, bölgeyi kana bulayan İsraillilere karşıyız. İsrail halkı bile hükümetlerini protesto ediyor.”

İSTENEN YÖNE ÇEKİLECEK BİR MİLLET DEĞİLİZ

Abdullah Uzun, Türk Milletinin 600 yıl 6 kıtada hüküm sürdüğünü söyleyerek kimsenin güdümüne girecek yapıda olmadığımızı belirtti. Uzun; “SP olarak bizim yaptığımız iddia edilen bir konuya, başta Dışişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı olmak üzere dikkatleri çekmek. Yetkililer araştırmalarını yapsınlar. Eğer iddialarımız doğru ise gerekeni yapsınlar. Biz ülkemizi seviyoruz. Biz uyuyan bir millet değiliz. 600 yıl 6 kıtada hüküm sürmüş bir milletin torunlarıyız. Onların istediği gibi gözleri kapalı, kulakları duymayan ABD'nin ve İsrail'in yönetebileceği bir millet değiliz. Bütün ulusal medya konuya duyarlı oldu. Onlar da araştırıyorlar. Bu konunun açıklığa kavuşacağını umuyoruz” dedi.

26.07.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.