Uzun: "Ya seçilme derdine düştü, ya da programsız çalışma yapıyor"

Uzun: "Ya seçilme derdine düştü, ya da programsız çalışma yapıyor"

Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Uzun, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın, “Bolu'yu bir şantiyeye çevirdik” sözlerine karşılık yapılan çalışmaların çok dağınık olduğunu vurgulayarak; “Alaaddin Yılmaz

Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Uzun, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın, “Bolu'yu bir şantiyeye çevirdik” sözlerine karşılık yapılan çalışmaların çok dağınık olduğunu vurgulayarak; “Alaaddin Yılmaz, ya tekrar seçilme derdine düştü, ya da plansız, programsız bir çalışma yürütüyor” dedi.

Yaptığı açılışlar, başlattığı ve sürdürdüğü projelerle Belediye, Bolu'yu Alaaddin Yılmaz'ın dediği gibi tam bir “şantiyeye” dönüştürdü. Hemen hemen her mahalle ve sokakta süren çalışmalar Belediye Başkanı Yılmaz'ın övünç kaynağı durumunda. Yaptığı açıklamalardan çıkan sonuç bunu gösterirken, vatandaşların da aklına takılan şu soruya; “Bir iş bitmeden bir işe başlanıyor. Zaten yeterli elemanı olmayan Belediye bu kadar dağınık çalışmak zorunda mı?” yanıt olabilecek bir açıklama yapan Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Uzun, belediyenin çalışma sistemini eleştirdi. Uzun; “Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ya erken seçim olacak, tekrar seçilme derdine düştü ya da plansız ve programsız bir çalışma yürütüyor” diye konuştu ve Yılmaz'ın yol çalışmalarında, istimlak bedeli ödenmeden karşılıklı rıza ile yapıldığını öne sürdüğü genişletme çalışmalarının hukuki boyutunun araştırılmasını önerdi.

O YARIN ÇOK YAKIN

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın üzerine basarak durduğu başka bir konu da, yol genişletme çalışmalarında hiçbir vatandaşa istimlak bedeli ödenmediği ve karşılıklı rıza ile işlerin halledildiği idi. Yılmaz; “Eğer istimlak bedeli ödesek belediyenin bütçesi yetmezdi” sözleri de sık sık vurguladığı bir durum olarak karşımıza çıkarken, Abdullah Uzun hukuki bir zemine oturtulmayan bu durumun ilerde sorunlara neden olabileceğini belirterek, “Karşılıklı rıza ile kim kime ne sözü veriyor? Yarın bir çok sorun çıkabilir ve o yarın da çok yakındır.”

Geçen sene yapımı tamamlanan üniversite yolunun asfaltlama işinin neden yapılmadığının sorulması gereken bir soru olduğunu belirten Abdullah Uzun, şunları söyledi; “Geçen yıl yaptığımız basın toplantılarında köylüye istimlak bedeli ödenmeden yapılan üniversite yolu açma çalışmasında hukuki zeminin oluşmadığını ve bunun ileride sorun olabileceğini gündeme getirmiştik. Şu anda stabilize yapılmış yolun asfaltlaması yapılamıyor. Belediyenin asfalt sıkıntısı yok. Ürettiği asfaltı satabiliyor. Peki şimdi sormak gerekmiyor mu, 'Geçen sene tamamladığınız üniversite yolu neden asfaltlanmıyor, orada yaşanan sıkıntı nedir?' diye. Köylüye, kamulaştırma bedeli ödemeden açılan yol da sorun yoksa neden o yol hala stabilize halde bekletiliyor. Eğer bu şekilde kalacaksa bu nasıl iştir diye sormak gerekmez mi? “

BELEDİYE BAŞKANI TEZAT İŞLER YAPIYOR

Abdullah Uzun, belediyecilik noktasında Bolu'da yaşanan en büyük sorunlardan birinin de trafik ve otopark sorunu olduğunu söyledi. Belediyenin 2 yıldır D-100 Karayolu dışında yeşillendirme çalışması yapmadığını vurgulayan Uzun; “İlimiz ormanlarla çevrili, bol oksijenli havası var. Belediye 2 yıldır iş başında ve sadece D-100 Karayolunu yeşillendirmeye çalışıyor. Ama, otopark yapacağım diye de mevcut yeşil alanı katletmek istiyor. Bu bir tezatlıktır. Belediye Başkanımız madem yeşili bu kadar seviyor,Cumhuriyet Parkı'nı neden kaldırıp otopark yapmak istiyor? Eğer yeşili sevmiyorsa neden bir karayolunu yeşillendirmek için çalışıyor?” diye sordu. Abdullah Uzun, daha önce yaptığı açıklamada yer verdiği değerlendirmeye tekrar parmak basarak, bu durumun ufuk darlığına ve vizyon yoksunluğuna bağladı.

BOLU'YA HİZMET İÇİN ÇALIŞIYOR BELKİ AMA, BAŞARILI OLAMIYOR

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın ekip değil kişisel bazlı çalışmasının büyük sıkıntı olduğunun altını çizen Abdullah Uzun, iyi niyetli düşünüldüğünde, Yılmaz'ın Bolu'ya hizmet için çalıştığını, ancak başarılı olamadığını söyleyerek; “Bizim iktidarımız döneminde ekip çalışması vardı. Milli Görüş Particiliği içindeki belediyelerde de başarılar ekip çalışması ile elde edildi. Recep Tayyip Erdoğan'ın gömlek çıkarmadığı dönemlerde sağladığı başarı onun başarısı değil, yürütülen ekip çalışmasının başarısıydı. Önümüzdeki ilk seçimlerde aday bazlı değil, ekip bazlı çalışmamızı sürdüreceğiz. Yılmaz'ın tek sıkıntısı da kişisel düşünmesi. İyi niyetli düşünürsek Alaaddin Yılmaz'ın Bolu'ya hizmet etmeye çalışıyor ama başarılı olamıyor. Bunun nedeni de muhalefet değil, kendisi” diye konuştu.

UN VAR, ŞEKER VAR, HELVA YAPAMIYOR

Abdullah Uzun, tek başına iktidarda olan bir partinin belediyesi olarak Yılmaz'ın çalışmalarını yetersiz gördüğünü belirterek şunları söyledi; “Tek başına iktidardalar. Yüzde 35-40 destekle hükümet oldular. Belediye Meclisi, İl Genel Meclisi'nde çoğunluğa sahip. Yani un var, şeker var, yağ var ama helva yapamıyor. Tüm sahip olduklarına rağmen karayolu yeşillendirmesi dışında elle tutulur, gözle görülür sonlandırılmış çalışma yok.”

09.06.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.