Uzun’dan övgü,eleştiri ve temenni

Uzun’dan övgü,eleştiri ve temenni

Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Uzun'dan Belediye Başkanına övgü, eleştiri ve temenni. Uzun, yapılan yol çalışmalarını takdir ve teşekkürle karşıladıklarını belirtirken; “Sadece yol yeterli mi?” diye sordu. A

Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Uzun'dan Belediye Başkanına övgü, eleştiri ve temenni. Uzun, yapılan yol çalışmalarını takdir ve teşekkürle karşıladıklarını belirtirken; “Sadece yol yeterli mi?” diye sordu. Ardından da belediye başkanlarının kriterlerinden söz ederek, halka yeterli hizmet edilmesi temennisinde bulundu.

Bolu'da yaşayanlar olarak belediyenin yapmış olduğu çalışmaları halk adına değerlendirmenin, olumluolumsuz, yapıcı eleştirilerde bulunmanın görevleri olduğunu belirten Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Uzun'dan çarpıcı açıklama geldi. Saadet Partisi olarak, yapılan çalışmaları sırf muhalefet olsun mantığıyla eleştirme misyonu taşımadıklarının altını çizen Abdullah Uzun; “Doğru işleri takdir eder devamını diler, yanlış işleri de eleştirir düzeltilmesi için yapıcı eleştirilerimizi iktidar mensuplarına sunarız”diye konuştu.

YOL HERŞEY DEMEK DEĞİL

Uzun, hukuki alt yapısı düzenlenmemiş de olsa, açılan yeni yollar için Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'a Saadet Partisi adına teşekkür etti, ancak övgü ile anılacak bu icraatların yeterli olmadığının altını çizdi. Uzun şunları kaydetti; “Geçmişte eski belediye başkanımız sayın Muzaffer Işın Beyin açtığı yolları, bu gün Bolu’da yaşayanlar olarak nasıl anlatıyorsak, inanıyorumki önümüzdeki 5-10 yıl içerisinde bu gün açılan yeni yollar ve bulvarlar da övgüyle anlatılacaktır. Hangi siyasi görüşte olurlarsa olsunlar, Saadet Partisi olarak Bolu’nun menfaatine yapılan her türlü olumlu icraatları destekleriz ve bu tip çalışmaların da yanında oluruz. Fakat her şey yol demek değildir.”

MECLİS ÜYELERİ İLE BARIŞIK OLMALI

90'lı yıllarda Milli Görüş'ün belediyecilikte çığır açtığını söyleyen Abdullah Uzun, bir belediye başkanının başarılı olması için bazı kriterlerin olduğunu kaydetti. Belediye başkanlarının personeli ve meclis üyeleriyle barışık olması gerektiğine ve iç barışı sağlayamayan bir belediye başkanının başarılı olamayacağını iddia etti. Milli Görüş belediyesinde, başkanların olmayacak vaatlerle oy toplayamayacağını belirten Uzun, şöyle devam etti; “Milli Görüş belediyesinde, halkla kucaklaşılır. Halk terslenmez ve asıl olan halka hizmettir. Milli Görüş belediyesinde başkan şehrine hakimdir. Kaç tane kahve var, kaç lokanta var, kaç sokağı var, kaç fakiri var, kaç işsizi var bunları bilir ve şehri tanır. Bunun gibi saydığımız meziyetlere sahip bir başkan bulunduğu şehirde destanlaşır. Ama bunları unutan veya kabul etmeyenler ise başarısız olur.”

BELEDİYENİN DİKKATİNE

Abdullah Uzun, Bolu Belediyesinin söz ettiği kriterleri dikkate alarak, kalan süreleri içerisinde, Bolu halkına layık ve yaraşır hizmetleri süratle ve ivedilikle yapması temennisinde bulunduktan sonra; “Her zaman için söylediğimiz sözü tekrarlarsak; ya halka hizmet edin, halk da size tekrar hizmet etme görevini versin yada bunları yapmayanların yanına sizi de gönderir.”

14.11.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.