Uzun'la Saadet'te "fark var"

Uzun'la Saadet'te "fark var"

17 Temmuz Spor Salonu'nda Saadet Partisi İl Kongresi, 'fark var' sloganı ile gerçekleştirildi. Kongrede Abdullah Uzun İl Başkanlığı bayrağını yeniden devraldı. Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, kongre girişinde partililerce “Başbakan Numan” sloganı ile karşılandı.

Saadet Partisi İl Kongresi'ne eski Adalet Bakanı Şevket Kazan Divan Başkanı olarak katıldı. Kazan kongrede yaptığı konuşmada, “Aradan geçen 40 yıllık zamana rağmen Milli Görüş kadrolarını dışlanmaya gayret ettiler. Gayret ettiler ama Türkiye, Saadet Partisiz olmuyor. Bugün iktidara doğru yürüyoruz. Hak ve adalete dayalı yeni bir dünyayı kurmak için yola çıktık.Bu yolda adımlarımızı atıyoruz” dedi.

ŞAHISLARLA PARTİLERLE İŞİMİZ YOK

Kazan'ın ardından kürsüye eski İl Başkanı Mustafa Yünlüoğlu çıktı. Yünlüoğlu yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “Konuşulacak çok şey var. Biz hiç kimseye karşı değiliz. Kültürde bir yaşam değerlerinde bir olan bir millet birbirine düşman olabilir mi? Bizim yaptığımız hedefimiz ve tenkitlerimiz hep zihniyetler, değerler ve düşünceler üzerinedir. Şahıslarla, partilerle işimiz yok. Milli Görüş sadece şu andaki AK Parti'nin alternatifi değil, Milli Görüş bütün statüko zihniyetin alternatifidir. Neyi nerede kaybettiysek, onu orada arayacağız. Kaybettiğimiz şeyin çok kıymetli olduğunun önce şuuruna varacağız ve onu nerede kaybettiysek yine orada arayacağız.”

SİYASET SERVET, ŞÖHRET VE ŞEHVET AMACIYLA YAPILIYOR

Saadet Partisi'nin İl Başkanlığı bayrağını devralan Abdullah Uzun yaptığı konuşmada siyasetin servet, şöhret ve şehvet amacıyla yapıldığını belirterek; “Ben bugün burada Bolumuzun çamurundan, imarsızlığından, arsa kapatanlarından ve rantiyecilerinden söz etmeyeceğim. Bolulu kardeşlerimiz zaten onların kim olduğunu biliyor. Saadet Partimizin yeni dönemde nasıl bir siyasi yöntemle çalışma yapacağından söz edeceğim. Siyaset sadece ve sadece mazlumdan yana olmak, zalime, hırsıza soysuza durmak için yapılması gereken kamusal bir görevdir. Biz siyaseti zenginleşmek mal mülk edinmek, ihale kapatmak, belediyeleri kendi çıkarlarımız doğrultusunda kullanmak, kırmızı plakalı arabalara binmek için yapmıyoruz. Bu siyasi hareket sevabıyla günahıyla 40 yıldır sadece ve sadece hakkı üstün tutmak ve mazluma yardım etmek düsturuyla yapılmaktadır. Bugün Türkiye'de siyaset kasa, masa ve nisa üçgeninde servet, şöhret ve şehvet amacıyla gerçekleştirilen bir ayak oyununa indirgenmiştir” dedi.

MİLLETLE DALGA MI GEÇİYORSUNUZ?

Kongrede partililere hitap eden Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, iptal edilmesi düşünülen Emasya protokolünün 28 Şubat'tan sonra Batı Çalışma Grubu'nun resmi hale getirilmesi için Mesut Yılmaz hükümetiyle dönemin Genelkurmay Başkanı arasında imzalandığını belirterek şunları kaydetti: "Emasya komuta merkezleri adı altında Batı Çalışma Grupları resmileştirilmiş. Türkiye'de ihtilaller bile kendi hukukunu oluşturur. 1960 ihtilali kendi hukukunu oluşturdu. Yüksek Askeri Şura'yı hukuksal bir zemine oturttu. 12 Mart kendi hukukunu oluşturdu, 12 Eylül kendi hukukunu oluşturdu, 28 Şubat kendi hukukunu oluşturdu. Nasılsa ben iktidarım, istediğim gibi yaparım demedi. Ama bu milletin oylarıyla iktidara gelenler her gün televizyonlar karşısında konuşmalarına rağmen, milletin verdiği görevi yerine getirmedi. Milletin demokratikleşme talebini arkaya attılar. Şimdi Sayın Başbakan, Emasya protokolünü iptal edeceğini söylüyor. Üsküdar'da akşam oldu. 8 yıldır iktidar değil misiniz. Sayın Başbakan Emasya protokolünü bilmiyordu diyemezsiniz. Emasya protokolünü imzalayan Mesut Yılmaz hükümetinin İçişleri Bakanı Murat Başesgioğlu, AKP'nin yıllarca bakanlığını yaptı mı, yapmadı mı? Milletle dalga mı geçiyorsunuz. Emasya protokolünü imzalayan senin bakanın. Şimdi kalkıp diyorsun ki Emasya protokolünü kaldıracağız. Millet zorluyor sizi şu demokratikleşmeyi yapın diye. AKP, CHP'nin değirmenine su taşıyor, CHP de AKP'nin değirmenine su taşıyor."

YÖNETİM KURULU LİSTESİ OLUŞTU

Gerçekleştirilen kongrede yeni Yönetim Kurulu üyeleri şu şekilde oluştu; İl Başkanı Abdullah Uzun. Yönetim Kurulu: Ali Sarıgül, Ali Acar, Ahmet Uzun, Bayram Karasu, Mehmet Koyuncu, Osman Özkaya, Uğur Çamlıbel, Cengiz Poyraz, Nurullah Sevinç, Ali Güldür, İsmail Uygan, Murat Ege, Nuri Öztürk, Bahattin Güler. Disiplin Kurulu: Lütfi Aydın, İsmail Uzun, Kemal Yılmaz, Doğan Köroğlu, Orhan Çelen. Büyük Kongre Delegeleri: Abdullah Uzun, Nuri Öztürk, Ali Sarıgül, Abdullah Özcan, Osman Özkaya, Melek Uzun.HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.