Vaatlere inanmıyoruz

Vaatlere inanmıyoruz

22 Temmuz Genel Seçimleri’ne sayılı gün kaldı. Yapılan anketler ve sonuçları ilgiyle izlenirken Bolu insanı da Bolu Gündem'in kendilerine yönelttiği soruları yanıtladı. Ve ortaya çıkan sonuç; "Partilerin vaatlerine inanmıyoruz.”

22 Temmuz Genel Seçimleri’ne sayılı gün kaldı. Yapılan anketler ve sonuçları ilgiyle izlenirken Bolu insanı da Bolu Gündem'in kendilerine yönelttiği soruları yanıtladı. Ve ortaya çıkan sonuç; "Partilerin vaatlerine inanmıyoruz.”

Türkiye seçime giderken, "Bolu halkı acaba adaya mı partiye mi oy verecekler, kime oy vereceklerini kararlaştırdılar mı ve oy vereceği partiyi ne kadar tanıyorlar? İşte biz de bu soruları Bolulu seçmenlere yönelttik. Çok çarpıcı gerçeklerin su yüzüne çıktığı söyleşilerimizde, anlaşılan o ki “Halkın vaatlere karnı tok….”

SAPMAZTÜRK; “MAZOT KESİNLİKLE 1 YTL' YE İNMEZ”

Kime oy vereceğine karar vermeyen Refik Sapmaztürk geçmişteki icraatlara göre oy kullanacağını açıklıyor. Adaya değil, partisine oy vereceğini ve 2002'de oy kullandığı partiye tekrar oy vermeyeceğini söyleyen Sapmaztürk; “Vaatlere ne kadar inanıyorsunuz” sorusuna “Yüzde 80 inanmıyorum. Mazot 1 YTL' ye inecek diyorlar, ona hiç inanmıyorum” dedi. Cumhurbaşkanı’nı halkın seçmesi konusunda ise, polemik yaşanacağına halkın seçmesi taraftarı olduğunu söylüyor.

YILMAZ;"EMEKLİYE HİÇ BİR ŞEY YAPMADILAR AMA
YİNE DE OYUM ONLARA”

Fatma Yılmaz, emekli bir vatandaş. AKP Hükümeti’nin maaşlarına hiç zam yapmadığını söylerken, yine de oyunu bu partiye vereceğini söylüyor. “Aday'a mı partiye mi oy vereceksiniz?” sorusuna, “Partiye oy vereceğiz” yanıtını veren Yılmaz, vaatlerin kendisini tatmin etmediğinin de altını çiziyor. “Emekliyiz ve bu hükümet bize hiç zam yapmadı” yakınmasını bu ifadesi ile anlatan Yılmaz; “Neden o zaman yine AKP” sorusuna da “Çocuklarımın hatırını kırmamak için” diye yanıt veriyor.

KOALİSYON OLSUN

Kime oy vereceğine kararlı olduğunu kesin bir dille söyleyen Ahmet Keskin; “2 gün sonra seçim olsa bile hiç düşünmem” Diyor ve aday odaklı oy kullanacağının altını çiziyor. 2002 seçimlerinde oy verdiği partiye oy vermeyeceğini ifade eden Keskin; “Partinizin iktidara geleceğine inanıyor musunuz?” sorusuna; “Evet inanıyorum. Ama bence koalisyon olsun. İktidara gelen parti tek parti olmamalı, uzlaşma olmalı” yanıtını verirken, Cumhurbaşkanı’nı kim seçsin sorusuna da “Meclis seçsin. Halkın seçtiği başbakanı da gördük. Hele bir de Cumhurbaşkanı’nı seçerse yandık” yorumu dikkat çekti.

GÖREV YAPACAK PARTİ GELSİN

Kime oy vereceğine karar veren Emine-Halit Ersoy çifti; “Görev yapacak parti gelsin. Hepsini daha önce denedik” açıklamasını yapıyorlar ve oy verecekleri partiyi yüzde 80 tanıdıklarını belirtiyorlar. 2002 seçimlerinde oy verdiği partiye tekrar oy vereceklerini ifade eden Ersoy çifti, vaatlere de inanmadıklarını söylediler. Ersoy çifti de cumhurbaşkanını meclisin seçmesinden yana.

TANIMAYA BAŞLADIK

Ayhan Cömert de kime oy vereceğine karar verdiğini söylerken, 2 partinin koalisyon kurmasını istiyor. 2002'deki partisine oy vermeyeceğini söyleyen Cömert, vaatlerin hiçbirine inanmadığını dile getiriyor ve partisinin iktidara geleceğine inanıyor. Cömert oy vereceği partiyi daha önce tanımadığını ancak tanımaya başladığını ifade ederken Cumhurbaşkanı’nı meclisin seçmesinden yana.

ÜLKE İSTİKRARINI KORUYABİLECEKLER KAZANSIN

Kime oy vereceği konusunda kararlı olan Sezer Ateş; “Oy vereceğiniz partiyi belirlerken, neye dikkat ediyorsunuz” sorusuna; “Ülke istikrarını koruyabilecekler başa gelsin. Biz de onları destekliyoruz. O kadar şehit verdik. Bunların bir daha olmaması için iyi bir partiyi seçmeye özen göstereceğim” diye cevap veriyor. Oy vereceği partiyi 7 yıldır tanıdığını belirten Ateş, vaatler konusunda hiçbir partiye güvenmediğini söylüyor. Seçeceği partinin iktidara geleceğine inanan Ateş, Cumhurbaşkanı’nı meclisin seçmesini istiyor.

PARTİ DÜRÜST OLSUN

Oyunu kime vereceğini belirleyen Orhan Uzunoğlu da, partisini belirlerken partinin dürüst olmasına özen gösterdiğini açıklıyor. Aday için değil de, parti için oy vereceğini söyleyen Uzunoğlu; “Seçtiğim partiyi 5- 6 yıldır tanıyorum. 2002'deki partime oy vermeyeceğim” diyor ve vaatlerin kendisini tatmin ettiğini belirtiyor. Orhan Uzunoğlu, partisinin iktidara geleceğine inanmadığını söylerken; “Cumhurbaşkanı’nı da halk seçsin”.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.