Vali kime 'Zübük' dedi?

Vali kime 'Zübük' dedi?

Valiler kararnamesi ile Bolu'dan Bilecik'e ataması yapılan Vali Halil İbrahim Akpınar, İl Genel Meclis üyelerinin verdiği veda yemeğinde yaptığı "Zübük" filmiyle ilgili yorumu merak konusu oldu. Vali Akpınar'ın tarif ettiği “Zübük” kim?

Yemekte AK Parti Bolu Milletvekili Metin Yılmaz, İl Genel Meclis Başkanı Mücahit Kutlu ve meclis üyelerinin bulunduğu masada Bolu Valisi Halil İbrahim Akpınar, gazetecilere dönerek, "Siz 'Zübük' filmini bilir misiniz? Çok güzel bir filmdir. İzlemenizi tavsiye ederim. İçinde Bolu'ya dair çok şey bulursunuz" dedi. Masada bulunanlar gülerken, gazeteciler bu yakıştırmanın nedenini ve kime karşı yapıldığını sordular. Vali Akpınar ise, "Siz filmi izleyin gerekeni anlarsınız. Bolu için önemli bir film. Ben başka bir şey söylemeyeceğim. Anlayan anlar" diye konuştu.

BOLU HALKININ BU KEPAZELİĞE SON VERMESİ GEREKİYOR

Bolu Valisi Halil İbrahim Akpınar, kentin gelişimi için yapılan projelere bazı kesimlerin köstek olduğunu söyleyerek, "Bolu dar kafalıların elindeyken ileriye gidemez" dedi. Bolu'da görev yaptığı iki yıl boyunca kentin gelişimi için çalıştıklarını söyleyen Vali Akpınar, "Göreve başladığımda önce Bolu'yu tanıdım. Ardından yapılması gerekenleri sıraladık ve çalışmalara başladık. Ancak insanlar başkalarının hizmetlerini engelleyerek seviyelerini düşürüyor ve bize zorluk çıkarıyorlar. Bolu merkezine daha büyük hizmetler yapabilirdik ama küçük hesaplar yapanlar yüzünden yapamadık. Her şeye karşı çıktılar. Burada yeni fabrikalar, oteller, tesisler ve altyapı olmadığı sürece bu şehir kalkınamaz. Daha doğrusu Bolu dar kafalıların elindeyken ileriye gitmez. Bolu halkının bu kepazeliğe son vermesi gerekiyor" dedi.

BİZ DÜĞMEYE BASINCA YAYGARA KOPTU

Aylardır tartışma konusu olan Abant Tabiat Parkı'yla ilgili gözünün arkada kalmayacağını söyleyen Vali Akpınar, şöyle konuştu: "10 yıldır Abant'ta bir çalışma yapılmak isteniyor. Bir Allah'ın kulu çıkıp biz yapana kadar elini sürmemiş. Biz düğmeye basınca yaygara koptu. Gözüm arkada kalmayacak. Devletin çalışmalarında süreklilik esastır. Elbet çalışmalar sonuna kadar sürecek. Kendimiz için değil Bolu'nun kalkınması, turizme açılması için bir şeyler yapmaya çalıştık. Bunda da katkımız olduysa ne mutlu bize."

Yemeğin ardından İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu, Vali Akpınar'a deri kemer ve kilim hediye etti.
 HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.