VALİ MEHMET ALİ TÜRKER; ‘Çalışmalarımızı ciddiyetle sürdürmeliyiz’

VALİ MEHMET ALİ TÜRKER; ‘Çalışmalarımızı ciddiyetle sürdürmeliyiz’

Vali Mehmet Ali Türker yayınladığı yeniyıl mesajında, ilimiz için yapılan eğitim, kültür, bilişim sektörlerindeki çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu ifade ederek, “Hiçbir alanda karamsarlığa kapılmadan, ciddiyetle ve özenle h

Vali Mehmet Ali Türker yayınladığı yeniyıl mesajında, ilimiz için yapılan eğitim, kültür, bilişim sektörlerindeki çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu ifade ederek, “Hiçbir alanda karamsarlığa kapılmadan, ciddiyetle ve özenle hep birlikte çalışmalarımızı kesintisiz devam ettirmek mecburiyetindeyiz. Ancak bu şekilde hedeflerimizi gerçekleştirebilir, başarıya ulaşabiliriz” dedi.

Sağlık sektöründe önümüzdeki bahar ayında hizmete girecek olan modern SSK Hastanesi ve yeni hizmete giren AİBÜ Tıp Fakültesi ile Bolu’nun sağlık merkezi olabilecek bir il konumuna geleceğine dikkat çeken Vali Mehmet Ali Türker’in yeniyıl mesajı şöyle; “Ankara ve İstanbul arasında toprakların çoğunluğu ormanlarla kaplı tarihi, doğal, kültürel, turistik değerlerin uyum içinde özdeşleştiği, ekonomisinde önemli yer tutan tarım sektöründe özellikle kanatlı hayvancılığın geliştiği, küçük ölçekli sanayi tesisleri, varlığını belirgin bir şekilde hissettirmeye başlayan sağlık sektörü ile Bolu, kendisine uygun bir kalkınma güzergahı arayışına girmiştir.

Arazi varlığının sadece 11.5 gibi bir oranı birinci, ikinci ve üçüncü sınıf tarım toprağı niteliği taşıyan ve toplam 148 hektarlık Türkiye’nin en küçük organize sanayi bölgesine sahip bulunan Bolu’nun, ekonomik kalkınmasındaki itici gücün zengin doğal, kültürel, tarihi ve turistik özellikler ile turizm sektörü olacağını düşünüyoruz.

Bu düşünceden hareketle, Bolumuz’un kısa dönemde yurtiçi ve yurtdışı kamuoyuna tanıtılarak uzun dönemde ise eksik bulunan turizm altyapısının tamamlanması gibi bir strateji benimsendi. Bahsedilen stratejiye uygun olarak ulusal basına yönelik foto-safari turları düzenlenmiş, fuarlara katılınmış, ilimizi tanıtıcı CD’ler VHS ve Betacam kasetler hazırlanarak ilgili acente ve kuruluşlara gönderilmiş, Dört Mevsim Bolu Tanıtım Projesi tamamlanarak ilimiz tanıtım hizmetine sunulmuştur.

Kit ve çantalar, broşürler, gezi rehberleri, İl Turizm Envanterleri bastırılarak dağıtımı sağlanmıştır. Ayrıca 2003 yılı tanıtım faaliyetleri çerçevesinde 18 maddelik tanıtım programı benimsenerek uygulamaya konulmuş, program hedeflerini aşan tanıtım faaliyetleri gerçekleştirilmiştir.

“Uzun Dönemde Yatırım” stratejisi çerçevesinde ise, Köroğlu Turizm Merkezi içinde bulunan Sarıalan, Kartalkaya, Köroğlu Gelişim Bölgeleri ile ilgili hukuki ve finansman sorunları çözülmeye çalışılmakta. Termalleri ve kaya evleri ile meşhur Seben ilçemizin turizm merkezi ilan edilmesi konusunda gayret sarf edilmekte, turizm amaçlı göllerimiz ve yaylalarımızın gelişim planları çerçevesinde değerlendirilmesi yönünde çalışmalar sürdürülmektedir.

Sağlık sektöründe önümüzdeki bahar ayında hizmete girecek olan modern SSK Hastanemiz, yeni hizmete girmiş olan Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ve diğer hastanelerimizle Bolu, sağlık merkezi olabilecek bir il konumuna gelecektir.

Eğitim, kültür, bilişim sektörlerinde yapılan çalışmalar tamamlanmak üzeredir. Sorunlar vardır. Çözülmesi yönünde yoğun gayretler sarf edilmektedir. Hiçbir alanda karamsarlığa kapılmaksızın ciddiyetle ve özenle hep birlikte çalışmalarımızı kesintisiz devam ettirmek mecburiyetindeyiz. Ancak bu şekilde hedeflerimizi gerçekleştirebilir, başarıya ulaşabiliriz.

2004 yılında ve sonsuza değin sürüp gidecek tüm yıllarda, ilimiz ülkemiz insanının ve tüm insanlığın sağlık, huzur, mutluluk ve esenlik içinde yaşamasını dilerim.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.