Vali Özçimen'e Bartın'dan çağrı

Vali Özçimen'e Bartın'dan çağrı

Bartın Bolu'dan Zonguldak ve Bartın'a gelen bölünmüş yolun Bolu Valiliği'ne ait kısmı ödenek sıkıntısının olmamasına rağmen, 3 yıldır bitirilemiyor. Yoldaki çalışmalar ise hem Zonguldak'a, hem de Bartın'a gelen otobüs firmaları, nakliyatçılar ile yolcuları çileden çıkarmış durumda. Son yıllarda Türkiye'nin en ciddi projesi olan Filyos Vadi Projesi'ni de karayolu ile Türkiye'ye bağlayan karayolundaki gecikmeden dolayı bölge kalkınması zarar görüyor.

Bartın Halk Gazetesi'nin önceki gün manşetten verdiği “Bolu Valiliği Dikkatine” başlıklı haberi ile Bartın halkı Vali İbrahim Özçimen'i yapılan yol çalışması hakkında hassasiyet göstermesini bekliyor. Gazetede yayınlanan haber şöyle: “Yeniçağa'dan Zonguldak ve Bartın'a gelen bölünmüş yolun Bolu Valiliği'ne ait kısmı, tam 3 yıldır bitirilemiyor. Yolun bitirilememesinin nedeni ise bir türlü anlaşılamıyor. Çünkü devlet politikası gereğince duble yolların yapımında herhangi bir ödenek sıkıntısı yaşanmıyor. Duble yollar için devlet tarafından istenildiği kadar ödenek çıkartılıyor. Ancak ödenek sorunu olmamasına rağmen Bolu Valiliği'ne bağlı İl Özel İdaresi yolu bitirilemiyor. Yol hem Bartın hem de Zonguldak'a ulaşım açısından büyük önem taşıyor. Yolda şuanda çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmalar ise Zonguldak'a hem de Bartın'a gelen otobüs firmaları ile yolcuları çileden çıkarmış durumda. Otobüs firmalarının yol çalışmaları nedeniyle büyük ulaşım sorunları yaşıyor. Yolcular da gidecekleri yere geç varmaktan şikâyet ediyor."

VALİ ÖZÇİMEN'DEN HASSASİYET BEKLİYORUZ

Aynı şekilde yol maddi hasarlı trafik kazalarına neden oluyor. Oysaki ülkemizde duble yollara trafik kazalarını azalttığı gerekçesiyle büyük önem taşıyor. Otobüs firmaları ve yolcular, özellikle Bolu Valiliği'nden ve Bolu Valisi İbrahim Özçimen'den bu konuda daha hassasiyet göstermelerini bekliyor. Aynı şekilde Bartın ve Zonguldak'ın ulaşımı için önemli olan yoldaki çalışmaların bir an önce bitirilmesi ve Vali Çimen'in bu konuyla ilgili olarak ivedilikle çalışma yapması bekleniyor.

ZONGULDAK VE BARTIN BÖLÜNMÜŞ YOLDA BAŞARILI

2003 yılından beri hükümet politikası olarak tüm Türkiye'de uygulanan bölünmüş yol yapımı çalışmalarında komşu olan illerden Zonguldak sınırları içinde kalan kısmı tamamlanma aşamasındayken, Bolu il sınırları içinde Mengen ve Eskiçağa kısmında kalan yol çalışmaları uzun zamandır tamamlanamıyor. Filyos Vadi Projesi gibi uluslararası bir projeye sahip bölgemizi Türkiye'ye ve Dünya'ya karadan bağlayan karayolumuzdaki bu gecikmeli çalışmalardan dolayı ülke ekonomimizdeki kalkınma olumsuz yönde etkilenmektedir.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.