Valimizin teşekkürü

            31.05.2004

“İzzet Baysal’a Şükran Günleri” etkinlikleri mutfağında görev alan kamu kurum, kuruluş, demokratik kitle örgütü ve sivil toplum temsilcilerine Sn. Valimiz tarafından 26.05.2004 tarihinde İzzet Baysal’ın on altın öğüdünü içeren teşekkür plaketleri verildi. Yapılan hizmetin alınteri kurumadan değerlendirilmesi gurur vericiydi Hoş ve mutlu bir tablo olarak belleklerimizde kalacaktır.

Yapılan bir hizmetin yerine getirilmesinde dökülen alınterinin hizmetin çeşidine göre bedeli belki tartışılabilir ama, yapılanlar hayırların efsane ismi İzzet Baysal adına ise dökülen her mutluluğun, sevincin, gururun sembolü olarak bedenimizi ıslatacak, zindelik ve güç verecektir.

Topluma yaşamın her kademesinde yararlanacağı sağlık ve eğitim yatırımları karşılığında bizim görevimiz yapılanları korumak, içlerini yetkin insanlarla, modern araç gereçlerle donatıp İzzet Baysal ismini kuşaktan kuşağa sonsuza taşımak olacaktır. Böylesi bir görevi yerine getirmek hizmetin en kutsal olanıdır.

Tabii ki böylesi törenlerde ders alınması gereken konuşmalarla duygular ifade edilir. İşte bunlardan bazıları başlılar halinde şöyle;

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektör Vekili Prof.Dr. Sn. Tekin Babaç, ileride ulusal ve uluslararası düzeyde bir festival yapabilmeliyiz diye düşünüyorum...

Bolu Belediye Başkanı Sn. Alaaddin Yılmaz, böylesi anlamlı günde beraber olmak mutluluk verici. İzzet Baysal yaptığı hizmetleriyle doğumdan ölüme kadar insanların yaşamında var. Belki de dünyada ilk. Mekanı cennettir buna inanıyoruz...

Bolu Valisi Sn. Mehmet Ali Türker, öncelikle bu yılki günlerde katkı veren kuruluşlara teşekkür ederim. Bu insana saygı, vefa göstermek hepimizin borcu. Doğumundan ölümüne kendisi, ailesi ve en önemlisi yaşadığı kentin insanları için birçok şeyleri 93 yıllık ömüre sığdırmış.

Devlet yatırımına para ayırmakta zorlanıyor. Devletin yapacaklarından endişe yaşarken İzzet Baysal Vakfı zorlanarak da olsa yatırımlarına devam ediyor. Mühendislik Mimarlık Fakülteleri bunun örneği.

İzzet Baysal’ın insani vasıflarını öne çıkaracağız. Bu işi kim yapacak? Elbette ki üniversite. İzzet Baysal’ın öğütleri tek tek öne çıkarılmalı. İzzet Baysal ilim adamı, feylozof olarak değerlendirilmeli. İzzet Baysal yöntemi sadece Bolu-Türkiye için değil, bütün dünya için bir değer olduğu gösterilmeli.

Vali Yardımcım Sn. Hüseyin Doğan’ın yaptığı değerlendirmeye göre, İzzet Baysal’a Şükran Günleri bir yönergeyle sınırı çizilmeli. Bunun için 11 Mayıs tarihi üzerinde düşünülmeli. Bilimsel olarak eğitim-sağlık hizmetleri üzerinde durulmalı. Bu günlerde fuardan-festivalden unsurlar olmalı. Bilimsellik olduğu kadar eğlenceye de vakit ayırmalı. Büyük ödüllü yarışmalar, bilimsel konferanslar, bildiriler bu günlere taşınmalı.

Kalabalığı yakaladığı her fırsatta deneyimlerini kullanarak yaşama ve görev bilincine ait dersler veren Sn. Valimiz, basın içinde bulunanlara da her zaman olduğu gibi ince mesajlar gönderdi.

Hoş bir gündü. Teşekküre teşekkür ederiz.

Bu yazı toplam 729 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.