Valimizle sabah kahvaltısı

            28.12.2004

Her yeni oluşumda eski alışkanlıklarda nelerin değişip nelerin değişmeyeceği, insanların merakıdır. İşte böylesi bir süreçte Sn. Valimizin gazetecilerle sabah kahvaltısında birlikte olalım davetiyle karşılaştık.

Henüz bir yöneticiden alınması gerekli yanıtları alabilmenin erken olduğu bilinmiş olmasına karşın, eski alışkanlıklarımızdan gelen kafamızdaki bazı soruların kurgusunu yapmaya çalıştık. Gazetecilerin hemen hepsinin iştirak ettiği kahvaltılı basın toplantısına Cumhuriyet Savcımız, Emniyet Müdürümüz ve eski yeni Baro Başkanlarımız ile hazırdık.

Alışılmışın dışında bir toplantı olduğu, Sn Valimizin alışılan kısa konuşmasıyla anlaşıldı. Hoşgeldiniz sözcüklerinden sonra bu toplantının bir basın toplantısı olmadığını, birbirimizi daha yakından tanımak amacıyla biraraya gelindiğini belirttikten sonra, afiyet olsun dileğiyle kahvaltı başladı.

Sonra, her zamanki nazik davranışıyla evsahibi olarak, masaları tek tek dolaşan Valimiz, kısa süreli sohbetlerle tanışma işlevini yerine getirdi.

Gazeteci olur da yer, zaman, yeni gelinmiş gelinmemiş dikkate alınmadan soru bombardımanına başladı. Sorular her masada sessiz bir şekilde sorulduğu için kimin ne sorduğunu anlamakta zorlandık.

Bizim masada hava kirliliği, trafik karmaşası, Bolu’daki öncelikli sorunun ne olduğu ile en hoşa gidenin ne olduğu soruldu. Alınan cevaplar, politik olarak, ilgili birimlerin konu ile ilgilendiği şeklinde oldu. Masanın öteki kesiminde oturan Anadolu Ajansı muhabiri çok sorular sordu, ancak ne olduğunu duymak mümkün olmadı.

Bu kahvaltısıyla, Sn. Valimizin basına sıcak yaklaşım içinde olduğunu birkez daha gördük. Başkalarının gözüyle görülen fotoğrafın anlatılması sonucunda, kişileri tanıma yerine gerçeği ile birebir ilişkilenip bilgi sahibi olmak, en doğru olanıdır. Bu kahvaltıda gördük ve yaşadık. Göremediğimiz ise basının duayeni tarafından veya gazeteciler adına davete teşekkür edilmemesiydi.

Doğru bilgilenmeyi kaynağından öğrenme şansımızın olduğunu öğrendik. Sıcak ve samimi davranışlarla güven duygularımızın pekiştiğine inanıyorum.

Nazik davete teşekkürler.

Not: Yazı İşleri Müdüremiz Sn. Ayşegül Alkan’ın anneannesi Seher Soydaş’ın ölümünü gazeteden öğrendim. Kendisine başsağlığı ve sabır, anneanneye Allah’tan rahmet diliyorum.

Bu yazı toplam 650 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.