“VALİYE HÜRMETTEN DEĞİL, MİLLETE HÜRMETTEN YANAYIM”

“VALİYE HÜRMETTEN DEĞİL, MİLLETE HÜRMETTEN YANAYIM”

İl Genel Meclisi üyeleri Vali İbrahim Özçimen'i makamında ziyaret etti. Özçimen İl Genel Meclisi üyelerinden Bolu'yla ilgili bilgiler aldı. Özçimen yapacakları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Toplantı esnasında konuşma yapan Vali Özçimen, hizmette esasın millet olduğunu söyleyerek “Valiye hürmetten değil, millete hürmetten yanayım” dedi.

İlimize atanan Vali İbrahim Özçimen'e yapılan nezaket ziyaretleri devam ediyor. İl Genel Meclisi üyelerinin gerçekleştirdiği ziyarette açıklama yapan Vali İbrahim Özçimen “Oy almak çok kolay bir şey değil. Halkın teveccühüne mazhar olmuşsunuz. Halkın taleplerini buraya ileteceksiniz. Buradan da talepleriniz karşılanmış olacak inşallah. Ama bütün bu yapılacaklar imkanlar ölçüsünde gerçekleşecek. Tabi ben çok daha büyük bir bütçe bekliyordum. Daha önce görev yaptığım yerle aşağı yukarı aynı bütçe var. Burdur'da özellikle köy hizmetleri buradan ilerde. Dediğim gibi Burdur'da asfaltı olmayan köyümüz yoktu. Biz Burdur'da köylerin yarısından fazlasını parke döşeme yaptık. Köylerin tamamında sağlıklı su var. Okullarda öğrenci mevcudu buraya göre daha iyiydi. Orada ihtiyaç daha azdı dolayısıyla para da azdı. Ama görüyorum ki Bolu'da ihtiyaçlar çok daha fazla. Yapmamız gereken çok daha fazla iş var” dedi.

BU KONUDA KAFA YORMAK GEREKİYOR

Daha önce görev yaptığı çalışma alanından örnekler veren Özçimen “Burdur'da sütçülük ön plandaydı Bolu'da ne yapacağımızı düşünmeliyiz. Bu konuda kafa yormak gerekiyor. Tavukçuluk Bolu'da çok fazla ön plana çıkıyor. Acaba burada ne yapabiliriz? Tabi ben bütün bu ayrıntıları sizin kadar bilmiyorum. Zamanla tabi üç dört ay sonra sizden çok daha fazla şey biliyor olacağım. Şuanda hepiniz daha iyi biliyorsunuz Bolu'yu. Bana her yerden bilgi akar, bu nedenle bu konuda ilerleyen zamanda çok daha kapsamlı bilgiye sahip olacağım. Bütün bunlarla birlikte gayretli bir çalışma gerçekleştirebileceğimizi düşünüyorum. Başarırız başaramayız o ayrı konu. Ben şunu biliyorum 29 yıldır idarecilik yapıyorum, halk gayreti takdir eder. Halk başarıyı takdir eder şüphesiz. Ama sizin imkânlarınızı da bilir. Vardı da yapmadıyı halk çok iyi takdir eder. Olanla en iyisini yapmanın gayreti içinde olacağız. El ele vereceğiz. Gerekenleri yapacağız, doğru işler yapmalıyız. Bilime saygılı olarak yapmalıyız. Söküp takıp yapmamalıyız. Bu tür şeyler israftır. Biz burada milletin parasının emanetçisiyiz. Sahibi değiliz” diye konuştu.

YANLIŞTA ISRAR ETMEMEK LAZIM

Özçimen önceliklerin doğru belirlenmesi gerektiğini vurgulayarak sözlerini şu şekilde sürdürdü “Yaptığımız çalışmalarda elbette çatışmalarımızda olacak. Ama bütün bunlar burada kalacak. Bir ilçemizde yol kötüyse o zaman asfaltı az olan ilçeye ağırlık vermek lazım. Makul olmak lazım. Yanlışta ısrar etmemek lazım. Ben Bolu'da gözlediğim kadarıyla Bolu insanın daha sakin, daha sabırlı, daha bilime saygılı olduğunu düşünüyorum. Şimdiye kadar aldığım bilgiler bu şekilde. Bu tip problemler yaşamayacağımızı düşünüyorum. Mecliste aldığını kararlarda da bir birliktelik var. Demek ki mecliste bir sağduyu egemenliği var. Bir idareci için böyle bir halka böyle bir meclise sahip olmak çok büyük bir avantaj”

HİZMETLERİ YANIMIZDA GÖTÜRMEYECEĞİZ. BOLU'DA KALACAK

Bolunun menfaatleri için çalışacağını ifade eden Özçimen “İbrahim Özeçimen'in başarılı olması elbette İbrahim Özçimen'e bir şeyler katar ama Bolu'ya daha fazla katar. Bu bilinçle çalışmamız lazım. O zaman diğer Bolulu idarecilerin İbrahim Özçimen'e destek olmalarında ciddi faydalar var. Biz bir şekilde bu görevden ayrılacağız ama gidene kadar ki süreçte İbrahim Özçimen'in başarılı olması Bolu'nun faydasınadır. Yaptığımız hizmetleri yanımızda götürmeyeceğiz. Bolu'da kalacak. İbrahim Özçimen'i başarısız kılmanın kime ne faydası olabilir? Bolu başarısız olur. Bolu'ya yazık olur” dedi.

BİR ŞEY KATAMASAK BİLE KÜLFET OLMAYALIM

Açıklamasının devamında her türlü öneriye açık olduğunu ifade eden Özçimen “Fikirlere her zaman açığız, ortaya koyulan her türlü fikri uzun saatler boyunca konuşup tartışabiliriz. Sonuçta doğru işler yapalım. Hem milletvekillerimizden hem Belediye Başkanımızdan hem İl Genel Meclisi üyelerimizden, kaymakamlarımızdan, il müdürlerimizden anlayış sabır ve destek bekliyorum. Bu tavır ilimize yansıyacaktır. Giderken iyi gidebilmek kırmadan gidebilmek çok önemli. Bir şey katamasak bile külfet olmayalım. Bu bile çok iyi bir şey. Bir valinin bir ile külfeti olmamalı. Vali ilin yükünü kaldırmalı. Böyle bir yaklaşım içindeyim. Ben valiye hürmetten yana değilim, millete hürmetten yanayım. Millet büyük, millet olmasa hiçbirimizin makamı yok. Millete saygı göstermek lazım. Saygıda hizmetle olur. Bunu yapmazsak hepimize yazık” şeklinde konuştu.

KARARLARIMIZIN YÜZDE DOKSANI OY BİRLİĞİ İLE ÇIKAR

İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu, gerçekleşen ziyaretle ilgili şunları söyledi: “Biz meclisteki arkadaşlarımızla birlikte Bolu'yu her alanda temsil ediyoruz. Bu durum çok önemli. Mecliste ki yaş ortalamamıza bakıldığında da yaş ortalamamız ne çok yukarda ne çok düşük, orta seviyede. İçimizde vatandaşımıza karşı bir hizmet aşkı var. Bütün bunları şunun için söylüyoruz. Meclisimizde aldığımız kararlarımızın yüzde doksanı oy birliği ile çıkar. Bizimle birlikte mecliste iki tane Cumhuriyet Halk Partili ağabeyimiz var ama bizim aramızda ayrı gayrının olmaması için çaba sarf ediyoruz. Mecliste bulunan arkadaşlarımızın düşüncelerini en ince ayrıntısına kadar ifade etmelerini istiyoruz, arzu ediyoruz. Yaptığımız çalışmalarda bir ilçemizin diğer bir ilçemize üstünlüğü de yok, ayrıcalığı da yok. Bolu'daki bütün ilçelerimize aynı yakınlıkta ve aynı uzaklıktayız”  Kutlu açıklamasının devamında İl Özel İdare kanalıyla yürüyen projelerin detayları hakkında bilgi verdi.

HABERSİZ ZİYARETLER GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

Vali Özçimen, Mücahit Kutlu'nun açıklamasının ardından Bolu'da turizmle ilgili yapılacak çalışmalar konusunda bilgiler verdi. Özçimen açıklamasının sonunda “Ben ilçeleri ziyaret ettiğimde size haber vereceğim. İlçelere çok fazla habersiz ziyaretlerde gerçekleştiriyorum. Bu konuda siz alınmayın çünkü bu ziyaretleri gerçekleştirirken kaymakamlara da haber vermiyoruz. Ama ziyaret gerçekleştirdiğimizde il genel meclisi üyelerimiz ordaysa onlarla görüşmek isteriz” dedi.

SORUNUMUZUN ACİLEN ÇÖZÜLMESİ LAZIM

Toplantı sonunda Vali Özçimen herhangi bir sorun hakkında görüş bildirmek isteyenin olup olmadığını sordu. AK Parti Yeniçağa İl Genel Meclisi Üyesi İrfan Yücel “Yeniçağa'da tarımsal faaliyetlerin daha düzgün şekilde sürdürülebilmesi ve tarlalarımızdaki taşlardan kurutabilmek için taş toplama aracı aldık. Yeniçağa'da tarım arazilerimizin yüzde sekseni taşlı. Ben böyle bir aracı Dinar'da görmüştüm. Biz bu makineyi doğrudan temin yoluyla Köylere Hizmet Götürme Birliği kanalıyla aldık. İdaremizde gerekli parayı köylere hizmet götürme birliğine gerekli parayı aktardı. Fakat Yeniçağa'da şöyle bir sorun oldu. İdaremizde ki bütçe müdürümüz 'Gerekli olan parayı ancak Yeniçağa İlçe Özel İdare'ye aktarabilirim, direkt olarak Köylere Hizmet Götürme Birliğine aktaramam' dediğinde bizim Kaymakam Bey de 'Oradan oraya aktarma yetkisi bende şuanda ikisini de aktaramam' dedi. Şuan boşluktayız. Arada da biz varız. Makineyi alalı bir ay oldu. Her şey tamamlanmış olmasına rağmen parasını ödeyemedik. Böyle bir sorunumuz oldu. Şuan belki yeri değil ama efendim. Bu sorunumuzun acilen çözümlersi gerekiyor” diye konuştu.

UYARI CEZASI BİLE ALMADIM

Vali Özçimen, İrfan Yücel'in sorununa şu şekilde cevap verdi: “Lütfen öyle düşünmeyin. Hizmetin yeri ve zamanı olmaz. Formaliteleri geçmemiz lazım. Bir sıkıntı varsa ortada bu durumu söyleyeceksiniz. Biz bu konuda yaşanılan sorunun giderilmesi için süratle çözüm bulacağız. Ben birde şunu gördüm. Ben 29 yıldır idarecilik yapıyorum. Çok kritik anlarda ve bölgelerde de görev yaptım. Depremde müthiş paralar harcadım. Çok soruşturmalar geçirdim ama uyarı cezası bile almadım. Kamu görevlisinin eğer boğazından haram lokma geçmemişse, yaptığı işlemden dolayı devlet zarara uğramamışsa başına hiçbir şey gelmez. Kamu görevlisinin formalitelerden falan korkmaması lazım. Haram yemediyse kimse korkmasın. Biz bu formaliteleri aşamayacaksak eğer neden buralardayız. Kaymakam arkadaşlarımla da pazartesi günü görüşeceğiz. Genel sekreterimizle her zaman birlikteyiz, bu soruna bir çözüm bulacağız” Özçimen mevcut sorunun giderilmesi için İl Özel İdare Genel Sekreteri Tahsin Akduman'a talimat verdi.

YAZIK DEĞİL Mİ?

Mengen AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi Zeki Ozulluoğlu, kendi ilçelerinden de benzer bir problemle karşı karşıya kaldıklarını belirterek “Aynı sorunu biz Mengen olarak yaşadık. Şuan askerde olan kaymakamımızla basın yoluyla böyle bir duruma düştük. Ancak biz askerde olan bir arkadaşımıza atışmayı tercih etmedik. Aynı konuya benzer bir durumla karşılaştık. Geçen yıl 130 Bin TL'lik paramız iade oldu. Yazık değil mi biz burada 10 Bin TL için kendimizi parçalıyoruz” dedi. Vali Özçimen “Siz merak etmeyin bundan sonra formaliteleri aşacağız. Hepinize ziyaretiniz için teşekkür ederim” diye cevap verdi.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.